ПИТАННЯ НОМЕРА: ЯКБИ Я БУВ МЕРОМ

30 сентября 2016 | ЖИТТЯ МІСТА, МИ ЗАПИТАЛИ | 4 коммент. | №39 (1070)

НА РОЗВИТОК МІСТА – 21,6 МІЛЬЙОНА. КУДИ ЇХ ВИТРАТИТИ?

Варвара Саєнко, пенсіонерка:
- Міський парк у нас, м’яко кажучи, гиденький. Хотілося б мати достойний нашого гусарського міста з прадавньою історією парк. Взяти хоча б Тростянець чи навіщо далеко їздити, Котельву. Любо глянути: всюди квіти, охайні лавочки з урнами для сміття, гіпсові статуї, бесідки. Ми до цього прагнемо, але якось мляво.

Лідія Олексієнко, маляр-штукатур з 37-річним досвідом роботи:
- Місту не вистачає громадських вбиралень. Як припече, то куди діватися, в кущі? Не варіант. А також зробила б дорогу за «Ковровим домом». А то робили та 200 метрів недоробили – ями на цій ділянці восени та навесні перетворюються на охтирське море, що й втопитися можна. Радує, що в місті хоч щось почали робити для людей: тротуари, дороги, освітлення. Але це лише початок, ще роботи вистачить не на одну мерську каденцію.

Оксана Бартошук з сином Андрієм, в декретній відпустці:
- В Охтирці замало дитячих майданчиків. «Рошенка» та майданчик в міському парк у не в змозі у вихідні дні розмістити всіх малюків, аби ті комфортно та безпечно відпочивали разом з батьками. Тому виділила б кошти на будівництво ще одного майданчика. Також в місті проблеми з пандусами і молоді матусі з візочками не у кожну установу можуть безперешкодно заїхати. Та й на тротуарах такі спуски поробили, що коляски перекидаються. Чи цементу шкода на більш пологіші з’їзди? Ще болить душа за міський центр культури і дозвілля. В жахливих умовах доводиться вихованцям різноманітних гуртків та колективів займатися: сирі стіни, холод та морок – саме такими словами можна охарактеризувати інтер’єр «Кнєжі». А я б змінила цю ситуацію на затишок, комфорт та приємну атмосферу завдяки ремонту та новим меблям. Коли мова йде про бюджет, то не потрібно забувати, що все найкраще – дітям. А в нас це поки що лише на папері. Подивіться в яких умовах займається підростаюче покоління в спортшколі та міському центрі позашкільної освіти? Діти змушені тіснитися, як горобці на гілці. А натомість приміщення школи № 7 і колишнього ДЮЦу розвалюються на очах.

Плиточна епопея в Охтирці не завжди має хеппі-енд

Віктор Дзюба, колишній начальник податкової інспекції (без фото):

- Міська влада в правильному напрямку витрачає кошти на облаштування в першу чергу дорожнього покриття та тротуарів. Але навіщо тротуари викладати плиткою? Значно раціональніше було б облаштувати їх з асфальто-бетону, строк експлуатації якого більше 20 років. Краще зробити менший об’єм, але якісніше, бо зараз вкладають тротуарне покриття лише на тоненький шар піску без дотримання технології та геодезичних правил.
Також на совісті депутатів повернення земельних ділянок місту в парку колишнього «Промзвя`зку» та розбудова там сучасного місця відпочинку.
Охтирчани мають право ходити на концерт та в кіно до відремонтованого приміщення «Кнєжа».
На добудову лікарні я б грошей не витрачав. Нехай краще область поверне ті кошти, що у свій час місто направляло на будівництво Банківської академії та інших об’єктів м. Суми. На профтехосвіту я б також не витрачав бюджетні гроші, бо це не проблема міського рівня.

Михайло Гриневський, громадський активіст:
- Третій рік оббиваю пороги охтирських провладних кабінетів, аби домогтися ремонту прибудинкової території за адресою вул. Ракетників, 2 та поблизу будинку номер 4. Два роки тому кошти в міському бюджеті були передбачені на облаштування цієї території, але до кінця року так ніхто дороги в нас і не зробив. Куди вони поділися? Таємниця, світло на яку пролити не може поки що навіть прокуратура. То на місці мера я б якщо дав обіцянку, обов’язково її виконав би і поробив культурні під’їзди до багатоповерхівок, аби люди ноги не ламали, а автівки без коліс не залишалися. Справжній бум незадоволення прокотився містом, а все через бажання газовиків встановити без дозволу мешканців багатоповерхівок загальнобудинкові прилади обліку газу. А я б перейняв львівський досвід, коли мерія долучилася до програми облаштування індивідуальних лічильників і соціально незахищеним верствам населення безкоштовно б встановлював їх.

Замість “клітки” – спорт-майданчик

Ірина Ващенко, продавчиня:
- Я б виділила гроші на дозвілля молоді. Діти швидко виростають, вже свої родини створили, а як ходили від лавочки до лавочки, так і продовжують коротати час. Я маю на увазі не застілля в барах, а культурне дозвілля: відвідування театру, кінотеатру, спортивні секції за доступними цінами. Довела б до ладу парк відпочинку. Забрала б у Касьяненка оту клітку або примусила б його зробити на її місці щось достойне. Від білки льодовитого періоду, яка «оселяється» в клітці влітку, майже ніякої користі. На такій площі можна було б щось корисніше для громади збудувати: спортивний майданчик, наприклад. Але ж не можна всіх собак вішати лише на представників влади. Наші громадяни теж винні у тому, що нас оточує сміття та безлад. Культурне ставлення до навколишнього середовища, до рідного міста повинно передаватися ще з материнським молоком.

Прибудинкова територія – не швидкісна автомагістраль

Ніна Смислова, пенсіонерка:
- Я б повстановлювала дорожні знаки, які забороняють в’їзд всім без розбору, у дворах багатоповерхівок. Особисто я мешкаю за адресою вул. Чкалова, 29. Автівки і вдень і вночі літають з вулиці Чкалова на Незалежності, як навіжені. Були випадки травмування дітей в ДТП. Нещодавно нам капітально відремонтували дах в будинку, але ж я розумію, що ще таких об’єктів, які потребують негайного капремонту по місту, сотні. Тому б гроші з бюджету направляла на покращення фонду житлово-комунальної сфери.

В Охтирці продовжується обговорення програми економічного і соціального розвитку міста та пропозицій до проекту бюджету міста на 2017 рік, в якому можуть взяли участь всі, кому не байдужа доля нашої Охтирки. За результатами обговорення та прийняття пропозицій від депутатів міської ради, квартальних уповноважених, представників громадськості буде сформовано пакет документів з питаннями, які необхідно вирішити у 2017 році. До 1 жовтня кожен може надати пропозиції щодо внесення їх до проекту бюджету міста на 2017 рік до управління фінансів та економіки за адресою вул. Петропавлівська, 3 або за телефоном 4-15-17.

Інформацію щодо основних показників проекту бюджету на 2017 рік надала начальник управління економіки і фінансів міської ради Наталія Шаркова:

- Дохідна частина загального фонду на наступний рік обрахована в сумі 116 464,3 тис. грн. Потреба на 2017 рік обрахована з урахуванням особливостей складання проектів місцевих бюджетів на 2017 рік, які доведені листом Мінфіна України. За обрахунками управління потреба за загальним фондом видатків склала 94 790 280 грн. Фінансовий ресурс для бюджету розвитку становить 21 674,0 тис. грн. (116464,3 – 94790,3). Як краще розпорядитися цими коштами, місцева влада радиться з громадою. Схвалити проект бюджету міста на 2017 рік виконавчим комітетом та затвердити його міськрадою необхідно до 25 грудня поточного року.

 Комментарии (4)

 

 1. atty пишет:

  Олег Погорєлов, ти на якій мові пишеш?

 2. Олег Погорєлов пишет:

  Хотят, только кто то сделал проект на 22 млн. (цени на 2015 год)И за ети деньги уже не хотят.

 3. Антон пишет:

  А гимназию не хотят депутаты отремонтировать?

 4. Олег Погорєлов пишет:

  “До 1 жовтня кожен може надати пропозиції щодо внесення їх до проекту бюджету міста на 2017 рік до управління фінансів та економіки за адресою вул. Петропавлівська, 3 або за телефоном 4-15-17″

  :) Саме головне вчасно запросили дати свої пропозиції, аж 1 день дали, а то ще щось подадуть не те що треба.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: