ОСІННІЙ ПРИЗОВ-2016: Коли і кого заберуть до армії?

5 октября 2016 | НОВИНИ | 1 комментарий | №40 (1071)

Кабінет міністрів затвердив чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу в жовтні-листопаді 2016 року в кількості 13 908 осіб та виділив на ці цілі 41,6 млн грн. Із загального числа призовників 7908 осіб будуть спрямовані в Збройні сили України, 5 тис. – в Національну гвардію і ще 1 тис. – до Державної спеціальної служби транспорту.

Обсяг видатків на одного призовника становить 2993,13 грн, з них: 2,9 тис.грн – для виплати грошової допомоги громадянам України, які призиваються на строкову військову службу; 93,13 грн – для підготовки та проведення призову на строкову військову службу (без урахування коштів на харчування та перевезення громадян України, призваних на строкову військову службу, із збірних пунктів обласних, Київського міського військових комісаріатів до місця служби).

Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Держспецтрансслужбі доручено перерахувати до 4 жовтня кошти на рахунки обласних, Київського міськвійськкомату, а МВС і Держспецтрансслужбі – перерахувати до 4 жовтня засоби Міноборони за перевезення та харчування громадян України, призваних на строкову військову службу в гвардію і Госспецтрансслужбу, в сумі 1 383 650 грн і 276 730 грн відповідно.

Детальніше про організацію та проведення осіннього у призову громадян України 1990-1996 років народження на строкову військову службу нам розповість військовий комісар Охтирського ОМВК підполковник Віктор ГОНЧАРОВ:


- На строкову військову службу призиваються громадяни України чоловічої статті, придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 20 років, та старших осіб, які не досягли 27 річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Згідно Постанови КМУ допомога виплачується громадянам України, які призиваються на строкову військову службу, в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Термін проходження військової служби в армії України для призовників без вищої освіти – 18 місяців, зі ступенем спеціаліста або магістра – 12 місяців.

Призовники, яким надійшла повістка районного (міського) військового комісаріату на прибуття до призовної дільниці для проходження призовної комісії, зобов’язані прибути в пункт і у строк, зазначені в повістці.

У разі, якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України, тобто не пізніше 10 жовтня 2016 року.

Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів незалежно від підпорядкування та форм власності на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць.

У разі неявки призовника без поважних причин за викликом районного (міського) військового комісаріату на призовну комісію він несе відповідальність, установлену законом.

Поважними причинами неприбуття призовників до призовних дільниць у строк, установлений військовим комісаріатом, які підтверджені відповідними документами, визнаються:

- перешкода стихійного характеру, хвороба призовника або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;

- смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

Згідно зі статтею 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення військовозобов’язаними процедури ведення обліку – тягнуть за собою накладення штрафу від п’яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне порушення – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У відповідності до статті 335 Кримінального Кодексу України, ухилення від призову на строкову службу карається позбавленням волі на строк до 3 років.

Призовники, які отримали відстрочку, зобов’язані щорічно до 1 жовтня подавати у військові комісаріати підтверджуючі документи.

Громадяни, які призвані на строкову службу, з зону антитерористичної операції (АТО) не направляються, вони будуть виконувати свої функціональні обов’язки в місцях дислокації військових частин на мирній території.

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Та так.Не направляються.Ця казочка вже нiкому не цiкава.З того часу як сотнi а може й тисячi невiдомих наших хлопцiв прикопали по узбiччах та в ярах пiд Донецьком.Спочатку синочки президента та турчинова йдуть в окопи.А потiм вже й ми та нашi дiти

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: