Варіться в одному котлі (фото + відео)

5 октября 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ВІДЕО ОХТИРКИ, ЖИТТЯ МІСТА, ПОДІЇ | 2 коммент. | №40 (1071)

Події розвиваються

Як буревій, шириться містом інформація  про те, що газовики не полишають своїх намірів стосовно встановлення загально будинкових приладів обліку, незважаючи на те, що депутати на останній сесії міськради підтримали запит Тетяни Макарової стосовно їх незаконних дій.

Тому у міській раді була проведена нарада з питань встановлення газових лічильників в багатоквартирних будинках за участю голів ОСББ, надавачів ЖКП, представників газового господарства.

Прокоментувати напружену ситуацію першим взявся майстер відділу інспектування Охтирського відділення ПАТ «Сумигаз» Микола Шейко:

- Ми встановлюємо не лічильники, а сучасні ультразвукові вимірювальні комплекси харківського виробництва. На сьогодні встановлено в тестовому режимі два таких комплекси: в будинку за адресою вул. Перемоги, 17 та Хвильового,1. Згідно інвестиційної програми необхідно встановити по місту 58 таких приладів обліку, середня вартість одного з них складає 60-70 тис. грн.

«Хочемо лічильник в кожну квартиру. Віддайте нам ті 60 тисяч, а ми добавимо»,  – прокотилася хвиля обурення залом.

- Згідно із законом, встановлення загальнобудинкового лічильника відбувається за рахунок газової компанії, а індивідуальних лічильників – за рахунок споживача. До того ж, перший варіант є адекватним по часу виконання та експлуатаційному періоду.

Потім биту годину громадськість з газовиками  з’ясовували, хто краще юридично підкований.

Врешті міський голова підвів підсумки наради:

-  Робочої зустрічі не вийшло, відбувся черговий мітинг, який результату не дав. Міська рада не дасть погодження на виконання робіт по встановленню загальнобудинкових лічильників з 5 по 10 жовтня до часу отримання повного пакету документів: проектно-кошторисної документації, декларації на початок виконання робіт тощо. А згодом толерантно, без звинувачень повторимо зустріч, коли по двох встановлених лічильниках буде отримана офіційна роздруківка, і стане зрозуміло, як вони функціонують на практиці. Не виключаю й варіант співфінансування встановлення індивідуальних приладів обліку з міського бюджету. Для цього необхідно розробити  та розглянути на сесії відповідний проект рішення.

ЦИФРА: в 3300-3400 грн. обійдеться індивідуальний лічильник споживачу;

6000 квартир в місті потребує їх встановлення.

Після наради учасники ще довго не розходилися, з’ясовували проблемні моменти. Наприклад, як бути, якщо в одній квартирі старенька бабуся зварить супу раз в два дні, а сусіди гонять цілодобово горілку чи обігрівають оселю за допомогою газової духовки. Відповідь у газовиків одна: слідкуйте за сусідами і повідомляйте про такі випадки. Відповідальність за справедливу плату за газ відтепер повністю покладається на споживача. І доводиться їм варитися в одному котлі, незважаючи на об’єми споживання і кількість фактично проживаючих мешканців.

Візити «щастя» газовиків тривають

Сьогодні газовики знову навідалися до мешканців будинків за адресами: вул. Паркова, 38 та Армійська, 2. А привід для емоційної зустрічі не змінився – підготовчі роботи до встановлення загальнобудинкового вузла обліку. На допомогу мешканцям дому по Армійській, 2 прийшли  депутати міської ради, громадські активісти. Люди зібрали підписи та написали заяву, в якій йдеться про небажання встановлення загальнобудинкового лічильника. Керуючий Охтирського відділення ПАТ «Сумигаз» Станіслав Подрєз пообіцяв припинити вищезазначені роботи. На місце події прибули й представники правоохоронних органів, яких викликали депутати, аби розібратися в ситуації.

На сьогодні атаку газовиків відбили, а скільки ще таких спроб буде здійснено в подальшому, невідомо. Сподіватимемось, що представники «Сумигазу» не опустяться до встановлення приладів обліку в нічний час чи з спозаранку, доки мешканці додивляються свої сни.

ФОТО

НАРАДА З ПИТАНЬ ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ

В БАГАТОПОВЕРХОВИХ БУДИНКАХ

ВІДЕО

httpv://youtu.be/qPlwfZwnqVw

httpv://youtu.be/YWTTwmj_bDY

httpv://youtu.be/X0dydFAzxw0

httpv://youtu.be/FJ-TYs-aU58

 Комментарии (2)

 

  1. Василь пишет:

    Звикли платити казна за що, як то воно без лічильника? Ставити потрібно, хочете цього чи ні. У приватні будинки ніхто безкоштовно лічильники газу не ставить, а чому в квартири повинні ставити всім бесплатно. Це ж не справедливо!!!!!!!!!

  2. Ольга пишет:

    Замучали ті газовики своїми лічильниками, не треба нам їх

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: