ОДПІ ІНФОРМУЄ

6 октября 2016 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев |

21 письмове звернення розглянуто Охтирською ОДПІ

За 9 місяців 2016 року до Охтирської ОДПІ надійшло 21 звернення від громадян, розглянуто 19, 2 – знаходяться на розгляді. За відповідний період 2015 року надійшло 9 звернень. Громадяни зверталися з питань проведення контрольно – перевірочної роботи, плати за землю, заборони обробки персональних даних та сплати податку з доходів фізичних осіб.

За січень – вересень 2016 року  надійшло 4 колективних звернення (19 громадян) щодо законності використання земельних ділянок та сплати податків.

Відповіді на усі звернення громадянам надані у встановлені законодавством терміни з відповідними роз’ясненнями.

В разі виникнення проблемних питань, громадяни можуть направити звернення до Охтирської ОДПІ, а також вирішити питання звернувшись на особистий прийом до посадових осіб Охтирської ОДПІ. Графік особистого прийому громадян керівництвом та посадовими особами структурних підрозділів Охтирської ОДПІ, а також інформація щодо запису на особистий прийом до посадових осіб розміщена в Центрі обслуговування платників ОДПІ, відділеннях та на суб-сайті територіальних органів ГУ ДФС у Сумській  області.

Зокрема, запис на особистий прийом до керівництва Охтирської ОДПІ ГУ ДФС у Сумській області проводиться в робочі години за адресою м.Охтирка, вул. Снайпера,3, кімната №6 або за телефоном (05446) 31417.

Виявлено недостачу товарів чи основних засобів при інвентаризації: що робити з ПДВ?

Охтирська ОДПІ повідомляє, що у разі якщо товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника ПДВ, то такий платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ виходячи з бази оподаткування, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, – у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту.

Отже, якщо при інвентаризації платником податку встановлений факт недостачі товарів, основних засобів, при придбанні яких був сформований податковий кредит, то у зв’язку з тим, що такі товари, основні засоби використані не у господарській діяльності, платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання, незалежно від того чи встановлено винних осіб та чи стягуються з таких осіб втрати.

При цьому відшкодування заподіяних втрат винними особами, не призводить до додаткового виникнення податкових зобов’язань з ПДВ.

Зазначена норма передбачена п. 198.5 «г» ст. 198 Податкового кодексу України.

ДФС проведе опитування для оцінки якості обслуговування

Понад 1,3 млн платників податків оцінюватимуть якість обслуговування у службі. У рамках створення сучасної системи обслуговування платників податків протягом жовтня 2016 року ДФС за підтримки Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ) буде проведено широкомасштабне опитування.

Це опитування дозволить ідентифікувати проблемні питання, які виникають при взаємодії громадян з фіскальними органами, та оперативно вирішити їх.  Отримані результати будуть використані для підготовки плану дій з удосконалення сервісів ДФС, для навчання і мотивації працівників, що повністю відповідає стратегії розвитку ДФС на 2016-2018 роки.

Опитування буде анонімним та добровільним. Усі відповіді залишаться конфіденційними і будуть використані виключно в цілях опитування.

Результати опитування будуть оприлюднені на офіційному веб-порталі ДФС та сторінці ДФС у Facebook одразу після їх опрацювання.

Платники єдиного податку у разі перевищення обсягів доходу не пізніше 20 числа місяця за звітним кварталом подають заяву на зміну групи

Платники єдиного податку у разі перевищення обсягів доходу у календарному кварталі , визначеного для конкретної групи, зобов’язані не пізніше 20 числа наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу, подати до ОДПІ  за місцем реєстрації заяву на перехід на іншу групу платника єдиного податку, чи відмовитися від застосування спрощеної системи, – наголошують в Охтирській ОДПІ.

Підприємці – спрощенці мають врахувати, що відповідно до п. 293.8 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) ставки, встановлені п. 293.3 – 293.5 ст. 293 Кодексу, застосовується з урахуванням таких особливостей:

1) платники єдиного податку першої групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, з наступного календарного кварталу за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

2) платники єдиного податку другої групи, які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 Кодексу, в наступному податковому (звітному) кварталі за заявою переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Такі платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу;

3) платники єдиного податку третьої групи (фізичні особи – підприємці), які перевищили у податковому (звітному) періоді обсяг доходу, визначений для таких платників у п. 291.4 ст. 291 ПКУ, до суми перевищення застосовують ставку єдиного податку у розмірі 15 відсотків, а також зобов’язані у порядку, встановленому цією главою, перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених ПКУ.

Заява подається не пізніше 20 числа місяця, наступного за календарним кварталом, у якому допущено перевищення обсягу доходу.

Відповідне роз’яснення розміщене у підкатегорії 107.01 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Понад 2млн. грн податку на нерухоме майно надійшло до місцевих скарбниць

Протягом січня – вересня поточного року надійшло 2300,0 тис. грн податку на нерухоме майно від платників податків Охтирської ОДПІ до місцевих скарбниць.

Нагадаємо, що цього року громадяни сплачують податок за нерухоме майно, яким вони володіли у 2015 році.

Платять податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізичні та юридичні особи, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (відповідно до статті 266 Податкового кодексу України).

Якщо юридичні особи самостійно нараховують суму податку на нерухомість і сплачують її щокварталу, то громадян про нарахований їм податок на нерухоме майно повідомляють територіальні органи ДФС за місцем реєстрації нерухомості.

Про електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера»

Охтирська ОДПІ нагадує, що на офіційному веб-порталі ДФС України діє електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера».

Цей сервіс надає можливість отримати інформацію про назву платника податків (у разі його пошуку за кодом ЄДРПОУ) та про перебування його на обліку в органах ДФС, а також перевірити надійність ділових партнерів, як фізичних так і юридичних осіб, у частині сумлінності сплати ними податків до бюджету, тобто наявності/відсутності податкового боргу.

Для цього достатньо знати код згідно з ЄДРПОУ – для юридичної особи (реєстраційний номер облікової картки платника податків – для фізичної особи), або точну назву партнера, ввести відому інформацію в одне з відповідних полів. За цією інформацією система здійснить пошук з баз даних, доступних для публічного використання, та повідомить про результати пошуку.

Оновлення інформації на сайті щодо стану розрахунків платника податків з бюджетом (про наявність заборгованості) відбувається щоденно, крім вихідних та святкових днів, після проведення розрахунків зведених показників у центральній базі даних за результатами попереднього банківського дня.

Про забезпечення надходжень до бюджетів протягом 9 місяців 2016 року

Протягом січня-вересня 2016 року платниками Охтирської ОДПІ сплачено до бюджетів усіх рівнів понад 1 301,0 млн. грн, що на 309,6 млн. грн більше минулорічних надходжень.

До загального фонду державного бюджету за 9 місяців п.р. надійшло  946,9 млн.грн, в тому числі – податку на прибуток 73,3 млн.грн, податку на додану вартість – 96,3 млн. грн.

До місцевих бюджетів з початку року надійшло 354,3 млн.грн, в тому числі: до бюджету Охтирщини сплачено – 157,7 млн. грн, Великописарівського району  – 31,1 млн. грн., Лебединського району – 76,8 млн. грн, Тростянецького району – 88,6 млн. гривень.

Найбільшу питому вагу у надходженнях складає податок на доходи з фізичних осіб – 206,9 млн. грн, плата за землю – 60,3 млн. грн та єдиний податок – 37,5 млн. грн.

За 9  місяців п.р. платниками Охтирської ОДПІ сплачено до бюджету понад 254 млн. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та понад 22 млн. грн військового збору на підтримку Української армії.

 

 Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: