Що в склянці з водою?

9 октября 2016 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №40 (1071)

В Охтирському районі, як і в цілому по Україні, ситуація із забезпеченням населення якісною питною водою має багато прогалин, проте особливо гостро дане питання постало в сільській місцевості.

Яку воду п’ють мешканці Охтирського району та чи варто сподіватися на покращення якості життєдайної рідини нам розповів начальник управління агропромислового, економічно розвитку, архітектури та житлово-комунального господарства Охтирської РДА Олександр Клочко:

- На вирішення даної проблеми спрямована районна програма «Питна вода України» на 2005-2020 роки, метою якої є покращення забезпечення питною водою нормативної якості, реформування та розвиток водопровідно-каналізаційної мережі, підвищення ефективності та надійності її функціонування, відновлення та раціональне використання джерел питного водопостачання.

А як це виглядає на практиці?

- На даний час подачу води для сільського населення Охтирського району забезпечують 40 свердловин, якими користується всього 12,5% від загальної кількості мешканців району. Взагалі в Охтирському районі налічується 120 свердловин: з них – 68 діючих та 52 недіючі свердловини. Всі вони обстежені та облаштовані санітарно – захисними зонами.

87,5% жителів району користуються питною водою з шахтових колодязів, 720 з яких є громадського користування, тому питне водопостачання району майже на 80% забезпечується за рахунок шахтних колодязів.

ЦИФРА: 69,1 км – загальна протяжність водопровідних мереж по Охтирському району.

Чи якісна вода в колодязях?

- На жаль, не завжди показники питної води відповідають нормативам. І на це є ряд причин. Викликає занепокоєність санітарно-технічний стан колодязів. В багатьох випадках відсутні огорожа, лавки для відер, кришки, дашки та ін. Потребують ремонту, або взагалі відсутні бетоновані майданчики, глиняні замки, що є грубим порушенням санітарного законодавства.

Однією з основних причин високих показників нітратного забруднення питної води шахтових колодязів є недостатнє фінансування їх належного утримання і очистки. Більшість колодязів роками не очищалися від природного мулу, що і дає високі показники присутності у воді нітратів. З ліквідацією в районі більшості комплексів по утриманню худоби зменшується і кількість джерел забруднення води в громадських колодязях, але через те, що колодязі майже не чистяться і не ремонтуються, відчутного поліпшення якості води не відчувається.

А з водогінними мережами ситуація краща?

- На території Охтирського району налічується 14 сільських рад, які надають послуги з централізованого водопостачання, мовою цифр – 2059 дворів користуються водогонами. Охтирською РДА рекомендовано селищній, сільським радам передати водогінні мережі на обслуговування та експлуатацію вже існуючим спеціалізованим підприємствам, через те, що закінчився термін дії наявних ліцензій та дозволів на право забезпечення централізованим водопостачанням населення. На даний час ведеться робота між головами селищної, сільських рад та приватним підприємством ФОП Сергієм Бабичем щодо заключення договорів на передачу водогонів на право провадження централізованого водопостачання населенню. На сьогодні заключено договори з Сонячненською, Грунською, Малопавлівською сільськими радами. По Лутищанській сільській раді заключено договір на передачу водогону на право провадження централізованого водопостачання населенню з комунальним підприємством «Лутищанський агролісгосп».

Чого очікувати незабаром мешканцям району?

- У 2016 році розпочався ІІ етап програми «Питна вода України» на 2005-2020 роки. В зв’язку з цим при надходженні належного фінансування в Охтирському районі буде реконструйовано вуличний водогін з застосуванням новітніх технологій в с. Гнилиця протяжністю 1200 м на суму 50 тис. грн., а також вуличний водогін в с. Іллічівка Сонячненської сільської ради на суму 130 тис. грн.

Ми запитали у мешканців Груні чи задоволені вони якістю питної води?

Василь Криворучко, пенсіонер:

- Я хоч і мешкаю неподалік від сільської ради, але водогін до мене не дотягнули. «Не звертався особисто», – сказали в сільраді. Тому змушений пити воду з колодязя. Колись працівники санстанції брали проби, то зафіксували тоді перевищення нітратів. Але що робити, виходу не має, пити ж хочеться.

Тетяна Кулик, комірник у домі ветеранів:

- Років чотири тому в нашому селі збудували водонапірну башту та водопровід. До моєї оселі також проведений водогін. Вода з-під крану тече смачна, проте іноді у склянці з’являється іржа.

Записала Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: