Пахне хмелем і новими книгами

14 октября 2016 | ЖИТТЯ МІСТА | 3 коммент. | №41 (1072)

В наступному році виповнюється 20 років, як пивзавод вступив до найбільшої національної корпорації «Оболонь». Тоді президент корпорації Олександр Слободян сказав, що охтирський завод буде розвиватись і дотримується цього.

Тетяна Дорошенко – директор з виробництва,
Олег Корабельський – комерційний директор,
Рімма Мироненко – директор з економіки
Фото В. Циганков

Днями на Охтирському пивоварному заводі презентували п’яту книгу  із історії міста та заводу, яка називається «Охтирка та пивзавод. 100 років разом». Автори: Р. Мироненко, Н. Заїкіна, В. Циганков, І. Бондар.

Зустріч розпочалася з виступу директора з економіки, представника ПАТ “Оболонь”, заслуженого економіста України Рімми Мироненко. Розповіла про фінансово-економічні показники роботи підприємства:

- обсяги товарної продукції за 2016 рік (очікуване) – 83млн. грн.;

- платежі до бюджету — 30 млн. грн.;

- виробництво пива – 630 тис. дал.;

- виробництво безалкогольних напоїв – 880 тис. дал.;

Охтирський пивзавод переведено до категорії Великих платників податків, які тепер обслуговуються в Харкові.

Автори (зліва направо):
І. Бондар, Н. Заїкіна,
Р. Мироненко, В. Циганков

З продукцією підприємства познайомила директор з виробництва Тетяна Дорошенко. Це пиво, напої безалкогольні, напій квасний, вода “Охтирська”, якою славиться Охтирський край. За питомою вагою — 49% -  безалкогольні напої, 8,8% припадає на виробництво води, 42,2% на пиво. А ще ж виробляється сировина для  пива – солод світлий ячмінний пивоварний. Відкриттям для присутніх на презентації були цьогорічні новинки. Це  світле легке пиво «Золотий майстер», виробництво якого стрімко зростає, та «Рідний Шубін» – напівтемне пиво, що випускається на замовлення для шахтарів Донбасу. За легендами Шубін – це дух шахт. Новою лінією є й крафтове пиво, що вариться для Київського регіону. Усього ж на підприємстві виготовляється 12 сортів пива. А ще  8 видів безалкогольних напоїв. До добре відомого «Живчика» та корпоративних напоїв серії «Ностальгія» (Ситро, Лимонад, Кола нова) у 2016 році додалися – «Байкал» та «Тархун».

З останніх досягнень – вода питна «Охтирська» отримала диплом лауреата у номінації «Продовольчі товари», а «Охтирське Світле» одержало диплом переможця у номінації «Продовольчі товари» в регіональному етапі Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України».

Звернула увагу директор з виробництва й на те, що до сертифікатів відповідності українським стандартам якості, у цьому році додалися сертифікати на відповідність міжнародним стандартам якості, що дає можливість вийти на міжнародний ринок.

Сьогодні ринками збуту продукції є Сумська, Харківська, Полтавська, Дніпропетровська, Донецька, Чернігівська та Луганська області. Про це розповів під час презентації комерційний директор Олег Карабельський.

Та про книгу. Охтирському пивоварному заводу у 2013 році виповнилось 100 років. Підприємство єдине в місті, що змогло пройти віковий шлях та витримати історичні злами, воєнні дії, політичні, ідеологічні переорієнтації цього періоду в суспільстві, часто пов’язані з трагічними наслідками таких змін. Однак, чим важче шлях, тим більша радість перемоги.

В ювілейних заходах приймали участь і маленькі, і дорослі охтирчани та велика кількість гостей. Мета чергової книги — показати, як спільна праця, свято можуть об’єднувати  людей, зберігати  даний приклад для історії. – розповідає
автор книги Рімма Мироненко.

У новій книзі відмінністю і родзинкою водночас є те, що складена вона переважно з фотографій, малюнків та інших ілюстрацій. Чільне місце посідають ті, що присвячені святу. Численні фото з цієї знаменної події, також роботи більшості учасників різноманітних дитячих конкурсів, як то малюнків «Подорожуй з Живчиком», письмових творів «Вода – це життя», історичних робіт «Історія Охтирки та пивзаводу» тощо,  представлені на сторінках книги. Як зазначила Рімма Мироненко, через півстоліття, приміром, нинішнім дітям цікаво буде побачити свої малюнки чи власні фото на сторінках книги, та показати їх своїм онукам.

Ми запитали у директора з економіки та співавтора книги Рімми Мироненко, як їй вдається знаходити час й на продуктивну роботу та написання книг?


- Якщо справа до душі, то завжди є можливість знайти вільну хвилину для її реалізації. Дане видання – подарунок рідному місту і його мешканцям, адже життя швидкоплинне, свята проходять, а завдяки книзі дорогоцінні моменти навіки закарбовані в наших серцях, а відтепер і на сторінках нового видання.

Комплекти книжок були подаровані бібліотекам міста, музею, центру реабілітації дітей-інвалідів та іншим. Побажаємо охтирським пивоварам, щоб фінансові та душевні джерела ніколи не зміліли, а творча наснага та успіх супроводжував їх у кожній справі.

 

 Комментарии (3)

 

  1. Борька пишет:

    А, ну тоді побіжу почитаю

  2. Макс пишет:

    Читай уважніше, Борька, – в бібліотеках, музеї і т.д.

  3. Борька пишет:

    Писаки, йома-йо, що вони там наваяли? Де це проізведєнія іскуства можна почитать?

Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: