ОБСТЕЖТЕ СВОЇ ГРУДИ

20 октября 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №42 (1073)

20 ЖОВТНЯ – ДЕНЬ БОРОТЬБИ З РАКОМ МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

Напередодні Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на рак молочної залози ми поспілкувалися з онкологом, завідуючим онкохірургічним відділенням № 1 Сумського обласного клінічного онкологічного диспансера Дмитром Панченком.

- В 2015 р. захворюваність на рак молочної залози, з розрахунку на 100 тис. жіночого населення, в Сумській області становила 76,8 хворих, в Охтирському районі – 69,4 хворих. Всього в 2015 р. діагноз рак молочної залози було встановлено 28 жінкам Охтирського району.

Чинники, які підвищують ризик захворювання: вік понад 40 років; спадкова і сімейна схильність; пізня менопауза; ранній початок місячних (до 12 років); пізні перші пологи (у віці понад 30 років) або їх відсутність; переривання вагітності; фіброзно-кістозна мастопатія; ожиріння; куріння. Цікаво, що у черниць Ватикану захворюваність раком молочної залози в 2 – 3 рази вище, ніж у жінок, що живуть регулярним статевим життям.

Жінка, що піклується про своє здоров’я, повинна регулярно займатися самообстеженням молочних залоз. Так вона зможе вчасно відмітити ущільнення, що з’явилося, – основну і часто єдину ознаку раку грудей. Також слід звертати увагу на форму соска; поява «ямок» на шкірі при підйомі рук над головою; зміна форми залози; зміна структури грудей на дотик; постійні неприємні відчуття в одній з молочних залоз; поява кров’яних виділень з соска; збільшення лімфатичних вузлів під пахвою.

Раннє звернення до лікаря при перших ознаках захворювання, не для того, аби знайти хворобу, а щоб переконатися, що її немає – гарантія Вашого здоров’я.

Записатися на прийом онколога-хірурга Дмитра Панченка можна в КП «Лікувально-консультаційний центр» за адресою:
м. Охтирка, площа Соборна, 2. Тел: 6-16-88; (099)-16-14-388 ®

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: