Про кворум, тарифи та “лежачі поліцейські”

20 октября 2016 | ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | №42 (1073)

12 ЖОВТНЯ НАРЕШТІ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ

Засідання розпочалося з доповіді начальника управління соцзахисту населення Катерини Сідельник про види та розміри соціальних допомог та соціальний захист внутрішньо переміщених осіб. «Станом на початок жовтня в Охтирці перебувало на обліку 899 переселенців (600 сімей). На сьогоднішній день 145 переміщених осіб отримує соціальну допомогу, яка складає 442 грн. на працездатну особу, 884 грн. – для пенсіонерів та дітей, але не більше 2400 грн. на одну родину. Всього за 9 місяців 2016 року надано допомоги на суму 1 млн. 795 тис. грн. Ці кошти виплачуються з дня звернення протягом 6 місяців. Причини відмови у наданні допомоги – якщо особа має житло на мирній території України та депозит, розмір якого перевищує 10 прожиткових мінімумів доходів громадян. Один раз на пів року державний інспектор відвідує внутрішньо переміщених осіб. У цьому році була надана й гуманітарна допомога: 428 продуктових наборів і засобів особистої гігієни найбільш соціально незахищеним переселенцям.

Потім було розглянуто питання щодо виключення трьох членів Громадської ради, які без поважних на те причин не відвідують засідання дорадчого органу виконкому: Валерія Бабича, Руслану Вялик та Ленадію Петрову. Валентин Солошенко та Григорій Довгаль також є рекордсменами щодо прогулів засідань ради. Тому голова Громадської ради Володимир Моісеєнко наголосив на можливості залучення до роботи ради членів діючих чи новостворених громадських організацій. Для цього бажаючим необхідно звернутися до секретаря Людмили Полякової із заявою, автобіографією, характеристикою з місця роботи і копією свідоцтва про реєстрацію ГО. Рішення щодо включення нового члена до складу ради прийматиметься шляхом голосування. Раніше ж склад Громадської ради був незмінним протягом двох років, але завдяки змінам до положення є можливість змінювати її кількісний та якісний склад протягом року.

На засіданні не оминули стороною й питання про можливість скасування рішення виконкому №139 від 17 серпня, в якому йдеться про встановлення ДП «Верп» ТОВ «Водоторгприлад» тарифів на послуги з вивезення та захоронення твердих великогабаритних та ремонтних побутових відходів для населення, бюджетних установ та інших споживачів міста. Ігор Новицький навіть запропонував поставити питання ширше й звернутися до депутатів з проханням висловити недовіру складу виконкому, переважна більшість якого зневажливо поставилася до рішення депутатського корпусу стосовно мораторію на підвищення комунальних послуг в місті. Він запропонував «розбавити» склад виконкому представниками громадськості та підприємцями, а не «зручними» для мера людьми.

Про підсумки оздоровлення дітей та підлітків влітку 2016 р. доповідала начальник відділу молоді та спорту Світлана Долганова. За час літніх канікул було оздоровлено 2380 дітей, що складає 52,5 % від загальної кількості. Найкращим пришкільним табором було визначено «Острів друзів» школи № 3, а мовний табір на базі Охтирської гімназії визнано найкращим в області.

Багато питань та пропозицій мали члени Громадської ради й до представника управління капітального будівництва та ЖКГ, але запланованої доповіді про стан та перспективи розвитку з благоустрою території міста так і не вдалося заслухати з простої причини – посадовець не з’явився.

Затронула охтирчан за живе аварія, що нещодавно сталася поблизу школи № 8. Володимир Моісеєнко відзначив, що вулиця Гоголя більше схожа на об’їзну, по ній цілодобово літають автівки на шаленій швидкості. Тому в цьому районі, та й взагалі по місту, доцільно посилити увагу забезпеченню відповідними дорожніми знаками, розміткою та облаштувати «лежачі поліцейські» на пішохідних переходах біля навчальних та дошкільних закладів міста. За відповідне звернення до депутатського корпусу члени Громадської ради проголосували одностайно.

Анатолій Чернишкін на одному з перших засідань 22 сесії міськради наголошував на необхідності переймати досвід наших сусідів-тростянчан, які роблять «лежачих поліцейських» з асфальту. «А вже коли приперло, то поклали «поліцейських» по вулиці Перемоги поблизу садочка «Берізка». В Тростянці установки для зниження швидкості облаштовані через кожні 50 метрів, – зазначив Анатолій Чернишкін. – А ми все чогось чекаємо».

Обговорили й питання влаштування пандусів на пішохідних переходах для зручного пересування людей з обмеженими можливостями, посилення контролю над якістю виконання ремонтних робіт на міських вулицях та провулках. Бо вже після першого дощу на пішохідному переході по пров. Харківському утворилася величезна калюжа. На жаль, таких об’єктів по місту велика кількість, тому до цих питань члени Громадської ради обов’язково повернуться, коли будуть заслуховувати доповідь комунальників.

До речі, під час написання матеріалу до редакції зателефонувала підприємець Людмила Бова. Жінка повідомила, що стала свідком того, як на пішохідному переході поблизу школи № 6 ледь не збили пенсіонерку. На узбіччі зупинилася маршрутка «Охтирка – Бакирівка», а літня жіночка якраз крокувала по зебрі, як якийсь шумахер галопом пролетів мимо бідолашної. Швидка реакція та декілька сантиметрів відділяло перехожу від жахливих наслідків ДТП.

«Я три роки вожу свою донечку Настю до школи, – розповідає Людмила. – І завжди лячно ступати на зебру, адже водії і не думають пропускати пішоходів. Тому звертаюся до міської влади: облаштуйте на вулиці Сумській «лежачі поліцейські», адже тут знаходиться школа, коледж та лікарня, хворі з якої постійно навідуються до продуктового магазину».

О. Нікуліна

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: