Підкрадається грип

21 октября 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №42 (1073)

Нежить, кашель та біль у горлі – скарги на погіршення здоров’я все частіше можна почути серед знайомих, на вулиці і в громадському транспорті. Невже грип не за горами? Чого очікувати цієї зими і які заморські віруси нас атакуватимуть, ми запитали у завідуючої інфекційним відділенням Охтирської ЦРЛ, лікаря-інфекціоніста Тетяни Яремчук.

- З настанням холодів зростає кількість гострих респіраторних вірусних інфекцій, які в структурі інфекційних захворювань посідають перше місце. При цьому на грип припадає 12-15%. В епідемічний сезон за короткий період часу ці недуги підхоплюють 70-85% населення. Близько половини з них – діти. За даними ВООЗ в Україну йдуть три штами грипу: А Н1N1 Каліфорнія, з яким ми «познайомились» 2009 році і два нові штами – НЗN2 HONG KONG та Brisbane.

Сприйнятливість населення до грипу дуже висока, багато в чому вона залежить від ступеня зміни вірусів.

При появі нового штаму все населення виявляється неімунним. Захворювання поширюється лавиноподібно, виникає велика кількість важких форм захворювання і летальних випадків.

Джерелом інфекції є хвора людина. Адже механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний. Мас овому поширенню грипу сприяють хворі на легкі форми, особливо ті, хто недбало ставиться до свого здоров’я і до небезпеки зараження оточуючих. З краплинами слизу із дихальних шляхів під час кашлю, чихання, вірус може розсіюватися на кілька метрів. Грип небезпечний ускладненнями.

СИМПТОМИ ГРИПУ:

РІЗКИЙ ПІДЙОМ ТЕМПЕРАТУРИ ДО 38-40ОС;

ЛИХОМАНКА;

СЛАБКІСТЬ;

БІЛЬ У М’ЯЗАХ, СУГЛОБАХ, ЖИВОТІ, ОЧАХ.

ХВОРИЙ ВІДЧУВАЄ УСКЛАДНЕННЯ ДИХАННЯ ЧЕРЕЗ НІС, ПЕРШІННЯ В ГОРЛІ, СТИСНЕННЯ ЗА ГРУДИНОЮ, СУХИЙ БОЛЮЧИЙ КАШЕЛЬ.

Пневмонія зумовлює найбільше смертей від грипу. Можуть виникнути ускладнення в роботі верхніх дихальних шляхів (отит, синусит, трахеїт), нервової системи (менінгіт, енцефаліт, невралгії). Грип часто супроводжується загостренням хронічних захворювань.

Як захистити себе від грипу?

- Основним заходом специфічної профілактики є вакцинація. Вона здійснюється протигрипозною вакциною, що відповідає ведучому штаму і містить зазвичай антигени зразу трьох штамів вірусу, які відбираються на основі рекомендацій ВООЗ. Вакцинація особливо рекомендована групам ризику – дітям, які часто хворіють на ГРЗ, людям похилого віку з хронічними захворюваннями, вчителям, працівникам сфери обслуговування.

Що робити, якщо хвороба не оминула стороною?

- Слід залишатися вдома і дотримуватися постільного режиму протягом усього температурного періоду, оскільки грипозне захворювання є великим навантаженням на серцево-судинну систему. Пити більше рідини, щоб вимивати токсичні продукти обміну, які утворюються під час інфекційного захворювання. Звернутися до лікаря, адже саме він повинен призначити необхідне лікування з урахуванням вашого стану здоров’я і віку.

Дотримуйтеся нескладних профілактичних заходів: уникайте тісних контактів з людьми, які чихають і кашляють; не торкайтеся руками очей, рота і носа; носіть марлеву пов’язку або разову маску; регулярно ретельно мийте руки з милом, протирайте їх спиртовмісним засобом для дезінфекції рук; здійснюйте вологе прибирання, провітрювання і зволоження повітря в приміщенні.

Яка ситуація із захворюваністю на грип зараз?

- На сьогоднішній день епідсит уація по захворюваності на ГРВІ стабільна, епідпоріг не перевищено Пік захворюваності прогнозується на грудень-січень, тому вже зараз необхідно провести щеплення. Ви можете придбати вакцину в аптечній мережі, де необхідно взяти сертифікат якості лікарського засобу та чек, в якому вказано дата та час придбання. При транспортуванні вакцини дотримуйтеся режиму зберігання вакцини.

ПЕРЕД ВАКЦИНАЦІЄЮ КОНСУЛЬТАЦІЯ ТЕРАПЕВТА ОБОВ’ЯЗКОВА!

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: