РІК РОБОТИ МЕРА НАШОГО МІСТА

28 октября 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ВІДЕО ОХТИРКИ, ЖИТТЯ МІСТА, ПОДІЇ | 2 коммент. | №43 (1074)

“Я не хотів би , щоб цей звіт був похвальною одою. Свідомий того, що місто має масу проблем, які виникають зараз чи накопичилися здавна. Ми живемо сьогодні, тому і повинні сьогодні вирішувати всі виклики часу,” – так почав свій обов’язковий річний звіт перед виборцями мер Охтирки Ігор Алєксєєв. На посаду голови він був обраний у жовтні 2015-го, передвиборчу програму «Разом до роботи» писав строком на 5 років. Тому проаналізував по пунктах, що вдалося зробити протягом цього року.

1.Продовження робіт з естетичної привабливості міста, облаштування міських парків і скверів.

Робота розпочалася і виє цьому свідками.

2. Робота з формування справедливих тарифів на комунальні послуги для населення.

З цього приводу на органи місцевого самоврядування покладені лише деякі, досить обмежені функції. Тарифи – компетенція Національної комісії з питань енергетики і житлово-комунального господарства. А на місцевому рівні затверджуються інвестиційні програми, норми втрат та перевіряється економічна обґрунтованість деяких видів комунальних послуг. Як і більшості громадян, мені теж не подобається тарифна політика.

3. Продовження робіт з встановлення теплових лічильників у багатоповерхових будинках і повернення Охтирської ТЕЦ до власності громади міста.

Д о кінця цього рок у теплові лічильники будуть встановлені у всіх багатоповерхових будинках міста. Що стосується повернення ТЕЦ, то робота ведеться з Фондом Держмайна і, я переконаний, буде завершена у 2017 році, тим більше, що в цей час закінчується і термін оренди майна. Однак це не значить, що ТЕЦ стане комунальним підприємством і ми будемо ним управляти. Я не впевнений у цьому. Я за те, щоб місто могло знову здати ТЕЦ в оренду потужному підприємству і отримувати від цього прибуток до бюджету. Взагалі, з майновим комплексом ТЕЦ справа темна. Я особисто до цього часу не бачив нинішнього договору оренди між орендодавцем Сумиобленерго і орендарем ПравексБрок. З 2002 року Сумиобленерго припинило бути державним і має статус приватного. І все ж продовжує здавати в оренду державне майно. Тому ми докладемо зусиль, щоб у 2017 році змінити правову форму оренди.

4. Збільшення кількості об’єктів озеленення, малих архітектурних форм, місць відпочинку.

Ця робота вестиметься систематично.

5. Завершення робіт з облаштування прибудинкових територій.

Не так швидко, як хотілося б, але поступово завершимо благоустрій усіх дворів.

6. Відновлення зливової каналізації та тротуарів, інженерних мереж міста.

Всі інженерні мережі в місті за рік змінити неможливо. Проте виконано великий обсяг робіт по облаштуванню ливневої каналізації, особливо по локальних місцях збору води. А тротуари робляться згідно з розробленою депутатами стратегією по влаштуванню зручних підходів до шкіл і дитячих садочків. Будемо продовжувати і надалі.

7. Всебічна підтримка громадських об`єднань, активна участь у роботі громадської ради, врахування їх рішень в програмах соціально-економічного розвитку міста.

Зі складом громадської ради у мене спочатку були непрості відносини. Зараз взаємодія налагодилась, вона більш конструктивна і стабільна. Місто в числі ще 8 міст України виграло конкурс на формування громадського бюджету. Це значить, що ми можемо направляти 10 відсотків бюджету розвитку за бажанням громади на якісь конкретні об’єкти, що визначатимуться шляхом голосування жителів міста.

8. Продовження робіт з відновлення дорожнього покриття міста з використанням новітніх технологій та придбання відповідного обладнання у комунальну власність.

Апарат для ремонту доріг струменевим способом ми придбали і бачимо від нього користь. Продовжуватимемо капремонт в центрі міста і грейдерування грунтових доріг.

9. Повна ліквідація системи залучення «батьківських коштів» на потреби закладів освіти.

Ще подекуди сигнали від батьків про добровільні внески є, але системно збирати гроші припинили. Не допускатимемо такої практики і в подальшому.

10. Встановлення «лежачих поліцейських» біля шкіл, дитячих садочків, місць скупчення населення.

Початок ми зробили, поклавши «поліцейського» біля дитсадка «Берізка» по вул. Перемоги. До кінця цього року вони будуть обладнані біля школи №6 по вул. Сумській та біля школи №8 по вул. Гоголя. У наступному році вирішуватимемо це питання в міру необхідності за пропозиціями мешканців.

11. Видалення старих і аварійних дерев з одночасною заміною на сучасні декоративні сорти.

Програма щодо видалення старих та аварійних дерев виконана і перевиконана. Що стосується нових насаджень, то тут треба активізуватись.

12. Створення комунального продовольчого ринку.

І рік тому я думав, що Охтирці потрібен комунальний продовольчий ринок, і зараз переконаний у цьому. Ми мали намір зробити його на території колишнього заводу «Нафтопроммаш», але наразилися на супротив. Тому поки що цей пункт моєї програми відкладено, але він не знятий з порядку денного.

13. Забезпечення дотримання соціальних гарантій працівникам освіти і медицини.

Охтирка – чи не єдине місто в області, яке забезпечило доплати освітянам, зберегло чисельний штат медпрацівників і ліжкомісць. Будемо вживати всіх заходів, щоб не втратити жодної людини-спеціаліста.

14. Підтримка шкіл спортивного та естетичного виховання, відновлення мережі спортмайданчиків.

Це складне питання, бо у нас немає нормального приміщення спортивної школи, немає футбольного поля, належних спортмайданчиків. Ми зверталися до федерації футболу області та України за підтримкою, щоб на території біля коледжу облаштувати міський стадіон з невеличкими трибунами для глядачів. Згода є, але це ще не гарантія. Будемо сподіватися, що нам вдасться це зробити. Крім того, ми розробляємо міську програму облаштування спортмайданчиків. Вона досить амбітна і має підтримку всього депутатського корпусу, незалежно від політичних поглядів. На наступний рік ми плануємо формування спортивних майданчиків локального типу, рівномірно розміщених по всьому місту.

15. Завершення добудови лікарні, оснащення її необхідним обладнанням.

У цьому році ми запустимо підвальне приміщення та два поверхи 5-поверхового приміщення будови. Сюди будуть переведені приймальне, травматологічно – ортопедичне, фізіотерапевтичне та оторинологічне відділення. Наступний рік буде визначальним: якщо нам вдасться залучити 30 млн.грн. з Регіонального фонду розвитку, то буде закінчено основний п’ятий поверх, де запроектований операційних хірургічний блок. Він обраховується у 45 млн.грн. разом з найсучаснішим обладнанням і цю сум у ми самостійно не витягнемо. Два інші поверхи – третій і четвертий, ми свідомо пропускаємо, бо згодом зможемо довести їх до ладу і самостійно.

Говорив Ігор Алєксєєв довго і багато, через що просив присутніх не подумати, що він знаходиться у суперейфорії від того, що наваяв, бо ваяв не сам, а разом з усіма охтирчанами. А те, що вдалося зробити – це крапля в морі від задуманого. На жаль, Охтирка – глибоко дотаційне місто, бюджету якого допомагає держава, тому і робочі місця треба створювати, і інвестиції залучати, і по-хазяйськи землею розпоряджатися, і стратегію розвитку розробляти. І все це повинне робитися в одній упряжці з громадою, адже, як сказав насамкінець Ігор Алєксєєв, активність влади залежить від активності громади.

Ліна Меркульцева

 Комментарии (2)

 

  1. прохожий пишет:

    Пусть мэр сначала разрешит ездить велосипедистам по тротуарам.У людей честных нет денег на машины.А те кто задницу не может оторвать от машины чтоб 10 метров пройти будут всегда недовольны дорогами.

  2. сергей пишет:

    Наш мер старается,это видно.Многие его ставят выше Нестеренко.Но высшие эшелоны власти про нас забыли.Киев оборзел.Город красивеет,а люди беднеют,мало кто замечает так как заняты тем,как прокормить семью.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: