І мертвих треба захищати…

29 октября 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ЖИТТЯ МІСТА | 3 коммент. | №43 (1074)

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ`Ю

От цікаво, чи насправді у американських копів є оте все обладнання для блискавичного і віртуозного пошуку злочинця, як показують у фільмах? Як у ФЕС – з комп’ютерними мікроскопами, які в лічені секунди видають результат на генетичному рівні будь-якого речового доказу, з швидкісними професійними бригадами реагування на крутих автомобілях і з гелікоптерами, з беззаперечною довірою до дій поліцейських? Надивишся того кіно, і стає незрозуміло, як наші правоохоронці розслідують злочини на тому самому обладнанні, яке я бачила у експертів як мінімум десять років тому, без автомобілів і бензину, без різноманітного сучасного причандалля для прихованої сліжки, що вже говорити – без достатнього фінансового забезпечення? І дійсно, проблем у нашого відділу поліції вистачає і всі вони, до речі, тотожні з аналогічними відділеннями по всій Україні, хіба що може десь є парадно-показові. І рука не піднімається написати подеколи заслужену критику на тих вісьмох слідчих, які працюють на 80 тисячне населення замість належних по штату 15 слідаків. Або на чотирьох на все місто  патрульних, у яких на чергування – одна машина з мінімумом пального, яке ще й доводиться  випрошувати у місцевої влади… Причому Охтирці пощастило, що практично весь існуючий колектив благополучно пройшов переатестацію і не треба було нікого звільняти. Завдання по охороні громадського порядку виконуються, не зважаючи на кадровий голод. І сподівання на швидке доукомплектування штату немає, адже на сьогодні відсутній навіть механізм прийому на службу в поліцію. Як же вдається тримати ситуацію під контролем, ми запитали у начальника Охтирського відділу поліції Руслана Кладька напередодні його звіту перед депутатами міської ради на черговій сесії 27 жовтня.

- На минулому тижні в Охтирці трапилася резонансна подія: на двох  кладовищах у місті було розбито 20 надмогильних пам’ятників. А на Покрову пам’ятник воїнам АТО розмалювали фашистською символікою. Що це за тенденція?

- Це два різних злочини, які не пов’язані між собою. Щодо пам’ятника воїнам АТО – це не політична акція, а ідіотизм недозрілої молоді і ми вже практично знаходимось на завершенні слідчих дій.

По іншому випадку двох підозрюваних вже затримано. На минулому тижні вони розбили 13 пам`ятників на центральному кладовищі і 7 – на кладовищі біля залізничного вокзалу. Гранітні та бетонні надгробки їм були не потрібні – злодії полювали за арматурою та трубами, на яких вони кріпилися. Накрадені металеві вироби з центрального кладовища збути не вдалося, бо у приймальному пункті відмовилися їх прийняти. А от біля залізничного вокзалу пощастило більше – за частину принесеного брухту злодюжки вже й отримали гроші. Решту не встигли донести.

І хто ж ці нелюди? Чим пояснюють свій вчинок?

-  Кажуть, грошей немає. Чоловікам по 30 років, один житель Кириківки, ховався від вироку суду, який вже вступив у силу і присудив йому 2 роки позбавлення волі. Другий чоловік охтирчанин, мешканець Дачного. Напівбомжі, нероби і п’янички. Наразі знаходяться під арештом. Вже почали приходити перші потерпілі, могили чиїх родичів постраждали від рук вандалів, пишуть заяви.

- Давайте повернемося до нашої публікації «Кому гроші, а кому хвороби» від 17 серпня. Мова йшла про обшук території ферм колишнього колгоспу «Зоря», де знаходилося 10 печей-реторт по випалюванню деревного вугілля ТОВ «Хатинка лісника» з Харкова. Було виявлено більше 1700 мішків з готовим деревним вуглем та запаси дров для подальшої роботи. Ми на сайті газети провели інтерактивне голосування. Тривало воно протягом 50 днів і мало такі результати:

Скан з сайту “Роксолани”

Як Ви можете прокоментувати такий песимізм охтирчан? Що за цей час було зроблено?

- За сприяння місцевої прокуратури ми тоді отримали ухвалу суду на проведення обшуку території, виявили 10 печей, які були опечатані, а 1700 мішків з деревним вугіллям вилучене і вивезене на зберігання до завершення слідства. У відповідності до чинного  законодавства, призначені та проводяться експертизи Харківським інститутом, і я з власного досвіду знаю, що справи такого плану швидко не вирішуються. І не з вини поліції. У нас є випадки, коли розслідування через чекання експертного висновку тривають більше року. Знаю, що потерпілі, аби пришвидшити результат, оплачують послугу експертів, але у поліції на це кошти не виділяються.

- Чи може бути таке, що випалене готове деревне вугілля бізнесмени заберуть? Чому нещодавно біля райвідділу стояли лісовози, а потім зняли печаті й поїхали? Поради Руслана Кладька щодо безпеки Вашої квартири від крадіїв? – відповіді  на ці та багато інших питань читайте в свіжому номері газети «Роксолана».

Спілкувалася Ліна Меркульцева

 Комментарии (3)

 

  1. Макс пишет:

    придется Роксолану выписать на следующий год, чтобы не пропустить, чем же закончится расследования

  2. прохожий пишет:

    Гнид ,которые кладбище разоряли ,хорошо бы отдать в руки тех кому они надгробия разломали (родственникам умерших),и пускай устроили бы самосуд,вот тогда бы ни одно “человекообразное нечто” не пошло бы глумится над могилами.А так получат условно и пойдут опять гадить,тварь уже не перевоспитаешь.

  3. Паша пишет:

    Народ устал верить, а действий от “Влады” кот наплакал, вот вам и вся сказка

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: