«ЛЕЖАЧІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ» – ІНША СТОРОНА МЕДАЛІ

29 октября 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ЖИТТЯ МІСТА | 13 коммент. | №43 (1074)

Матеріал під назвою «На Широкій лежать поліцейські», що був над-рукований в № 42 від 19 жовтня, визвав шквал відгуків та дзвінків до редакції. Одні люди нарікали на те, що мешканці наражають на небезпеку інших учасників руху, створюючи штучні перепони для руху. Інші, зокрема й мешканка будинку за адресою вул. Широка, 59а, в один голос заявляють, що це єдиний спосіб убезпечити себе та рідню від навіжених велосипедистів, які роз’їжджають тротуаром частенько під градусом.

Оксана Чечет продемонструвала фотопідбірку на тему «Їду я по тротуару – інші всі по барабану». На фотознімках вимушено позують велосипедисти, яким дуже до вподоби здійснювати швидкісні велоперегони по гладенькій плиточці. «Як зручно їздити на велосипедах по гладесенькій плиточці, – в серцях пише Оксана Чечет. – І розігнатися до шаленої швидкості можна. На дорозі може машина збити, а тут – ліпота. А от про те, що можуть зробити інвалідом будь кого або себе, збивши власним двоколесним мешканців прилеглих будинків, не думають. Виходячи з хвіртки власного будинку, мабуть ніхто не планує стати інвалідом. Кожного ранку я роблю їм зауваження, а у відповідь чую лише прокльони. Вони кричать, що не для нас одних ця плиточка, що була б дорога нормальна, їздили б по ній. Так давайте знімемо плиточку під парканами і покладемо її для велосипедистів під дорогою.

Їду я по тротуару, інші всі по барабану

Тротуар призначений для безпечного руху пішоходів. А на практиці виходить, крокуєш собі тротуаром, а тобі у спину кричать: «Відійдіть, бо наїду!» І тоді хочеться стрибнути у канаву, бо подітися нікуди. А нещодавно мій чоловік з двору виходив, так у нього велосипедист цигарку з рук вибив. А ще в нас є 4-річна дитина, за безпеку якої я також переймаюся.

Як станеться горе, кого тоді обвинувачувати, що тоді робити, в які інстанції звертатися? Задавлених, покалічених людей і дітей не повернути. Тому звертаюся до велосипедистів: будь ласка, будьте людьми. Не наражайте себе та тих, хто може вискочити з хвіртки (всяке в житі буває) чи виїхати на машині з власного двору. МАЙТЕ СОВІСТЬ І НЕ ПОРУШУЙТЕ ЗАКОНУ».

Прокоментувати законність спорудження «лежачих поліцейських» ми попросили начальника інспекції з благоустрою Олександра Васильченка:

- Тротуарні доріжки розташовані на земельній ділянці, що належить міській раді. Тому мешканці будинку не мали права без відповідних дозволів управління капітального будівництва та ЖКГ здійснювати будівельні роботи. Тому я планую навідатися до жителів та вручити їм припис на усунення порушення правил благоустрою міста. Від 3 до 10 днів вони матимуть, аби їх усунути. У протилежному випадку, я буду змушений виписати протокол, і тоді вже адміністративна комісія буде вирішувати долю порушників і може призначити штраф у розмірі від 340 до 1360 грн.

Але для об’єктивності розглянемо цю проблему під іншим кутом і зазирнемо до Правил дорожнього руху України. У розділі 6 чорним по білому написано: велосипедисту забороняється рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках. За це передбачена адміністративна відповідальність. Зокрема в ст. 127 Кодекс України про адміністративні правопорушення зазначено, що порушення ПДР особами, які керують велосипедами тягне за собою накладення штрафу в розмірі 85 грн., якщо веловодій напідпитку – 136 грн., а якщо він спричинив аварійну обстановку – то доведеться викласти 1700 грн. або ж громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. Тому лихачі на велосипедах, якщо Вам не страшно наражати на небезпеку інших, то хоч може ризик втрати власних грошей Вас змусить перестати використовувати тротуарні доріжки для свого безхмарного пересування.

О. Нікуліна

 Комментарии (13)

 

 1. прохожий пишет:

  игорь,ты полностью прав ятоже никогда не видел бухих велосипедистов и в этом виновны власти и бардак в стране.

 2. игорь пишет:

  А вообще чем критиковать велосипедистов,пускай власти за порядком на дорогах следят,и поделают велосипедные дорожки,а пока в городе как и в стране бардак будем взаимовежливы,пешеходы не умничают а велосипедисты не наглеют,всё равно как было так и будет.

 3. прохожий пишет:

  мой коммент был первым,а потом ,какой то инвалид назвался “прохожим” и начал писать фигню

 4. игорь пишет:

  Как ни странно пьяных на велике как то не встречал,а дибилов бухих за рулём автомобилей полно

 5. муся пишет:

  Шановний прохожий. Я навчалася в автошколі, тому знаю, що в ПДР України є пункт про те, що
  велосипедистам забороняється рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих).

 6. рыжий пишет:

  Роксолана написала заказную статью против велосипедистов

  дорого наверное обошлось….

 7. прохожий пишет:

  муся,ты типа непоняла что Роксолана написала заказную статью против велосипедистов,которые еле насобирали за свою жизнь на велосипед.И где в правилах написано что по тротуарам нельзя ездить пьяным?Если есть дайте хоть один протокол на пьяного велосипедиста ехавшего по тротуару!

 8. муся пишет:

  А мне интересно почитать про обнаглевших пьяниц за рулем велосипедов. Есть проблема, есть и тема, что не понятного? Лишь бы писать, Игорь. Хорошо, хоть на чернилах можно сэкономить благодаря клавиатуре

 9. игорь пишет:

  Действительно статья ,лишь бы,что написать…

 10. прохожий пишет:

  А всех,кто ездит на иномарках нужно раскуркуливать.Ед вали они купили их честно.А деньги отдать тем, кто на велосипедах.

 11. прохожий пишет:

  О по оживали,блин,у людей от “европейского изобилия” ед вали средств на велик хватает -и тех загнать надо!На дорогах ни кто их за транспорт не считает,конечно же будут по тротуару ездить,а недовольные наверное те,что задницу с машины еле отрывают,что бы пройтись 10 метров.

 12. сергей пишет:

  Вобщем всё понятно что ничего не понятно.Я с людьми согласен за велосипедистов,сам не раз слышал в спину *дайте дорогу*.Но велосипед на дороге никто за транспорт не считает,подрезают и прочее.А что ездят пьяные так это живые деньги в бюджет,пусть наше гаи 1 день там подежурит,пополнение будет колосальным.А убрать эти недополицейские надо,как бы не плакали жители.

 13. Паша пишет:

  Кто как хочет, так и … строит, нету у нас порядка и не будет!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: