Корів поставили у стійло

3 ноября 2016 | ЖИТТЯ РАЙОНУ | Нет комментариев | №44 (1075)

ПРО СТАН РОЗВИТКУ ТВАРИННИЦТВА У ОХТИРСЬКОМУ РАЙОНІ МИ РОЗПИТАЛИ У ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ ОЛЕКСАНДРА КЛОЧКА

- На сьогоднішній день поголів’я худоби в сільськогосподарських підприємствах району складає: ВРХ – 8593 голів, в тому числі корів 3092 голови з яких 2217 голів дійного стада. Поголів’я свиней -2364 голови (+ 64), поголів’я овець – 1645 голів (+ 138), коней – 189 голів (- 22).

Слід відзначити якісну та ефективну роботу сільськогосподарських підприємств району: ПСП «Комишанське» та «Павлівське», ПрАТ«Сад», ТОВ «Перше травня». Стабільно нарощує поголів’я ПСП АФ «Піонер», де за 9 місяців поточного року поголів’я дійного стада зросло на 10 голів. З початку року надій молока на корову склав 4214 кг, що на 414 кілограма більше минулорічного показника. Загальне валове виробництво молока зросло на 509,6 тонн.

- Відомо про величезну заборгованість переробників молока за отриману сировину від сільгоспвиробників. Який стан погашення заборгованості у Охтирському районі?

- Переробники закуповують молоко у господарствах по ціні 6 грн.80 коп. Заборгованість поступово зменшується і наразі становить 4 млн.691 тис. грн.

- Чи готові господарства до роботи в осінньо-зимовий період?

- Всього в зимово-стійовий період планується використовувати 43 приміщення для ВРХ на 8370 голів та 16 приміщень для свиней на 4450 голів. За оперативними даними, станом на 01.10.2016 року проведено ремонт 100 % тваринницьких приміщень, що будуть використовуватися а період зимівлі 2016-17 р.р., проводиться побілка та дезінфекція, та роботи по утепленню. За оперативними даними сільськогосподарськими підприємствами залучено інвестицій в основний капітал у галузі тваринництва всього по району 2276,7 тисяч гривень. З яких 900 тис. гривень було залучено ПСП АФ
«Піонер» на будівництво молочного комплексу. Сільгосппідприємствам ТОВ «Перше травня», ПСП «Надія», ПСП«Ташань», Іванівська дослідно-селекційна станція було придбано кормозбиральну техніку.

- Які заходи вживаються в зв’язку із тривожною ситуацією щодо поширення африканської чуми?

- Сільради разом з представниками ветслужби провели подвірний обхід і переписали кількість свиней у населення. Тут відзначається тенденція до різкого зниження поголів’я. Це і зрозуміло, адже люди знають із засобів масової інформації про необхідність знищення всього поголів’я у разі появи цієї небезпечної хвороби. У сільгосппідприємствах поголів’я свиней не зменшилося, але тут суворо дотримуються закритої системи утримання. Ситуація з АЧС щодня моніториться ветслужбою.

- Усім тваринникам бажаємо благополучної зимівлі худоби.

Запитувала Ліна Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: