Дурдом на 2-й обласній

4 ноября 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | 10 коммент. | №44 (1075)

Пацієнти одного із відділень комунального закладу Сумської обласної ради «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня №2» стали «жертвами» переїзду. Чому та як надовго хворі тіснитимуться в менш комфортних умовах, ми й намагалися з’ясувати.

Хворі знервовані, персонал збентежений, – навіщо напередодні зими потрібно було переводити людей в старе приміщення з гіршими умовами. Посудіть самі, будівля розрахована на 50 койко-місць, а зараз там перебуває близько 70 пацієнтів. Стіни облуплені, пообдирані, коридори вузькі, тому хворі змушені цілими днями просиджувати у своїх незатишних кімнатах. Декільком пацієнтам пощастило менше за всіх – їм доводиться тіснитися у кімнаті без вікон, яка раніше слугувала підсобним приміщенням. У ванній кімнаті фільм жахів можна знімати – іржа на сантехніці, кахлі по відвалювалися. В їдальні персонал змушений мити посуд холодною водою. В той час, як приміщення відділення № 4 має непоганий санвузол, бойлер з теплою водою. Про все це надійшло повідомлення в редакцію з достовірних джерел.

Кажуть, що це переселення тимчасове – місяців на два, доки зроблять дах та почаклують над системою опалення. Але ж інформаційна блокада приводить до народження на світ Божий чуток та домислів. Уяву людей лихоманять думки, що «тимчасово» може перетворитися на «постійно». Розповідають, що таким чином капличку вже «збудували» (насправді далі закопування капсули про початок будівництва та освячення території священиком, діло не дійшло), тепер на черзі відділення № 4.

Аби з’ясувати суть проблеми з перших вуст, ми звернулися до керівника ОСПЛ № 2 Лілії Неофітної. Лілія Павлівна в телефонній розмові повідомила, що вона планує відкрити хоспісне відділення для безхатьків та невиліковно хворих, але від подальших роз’яснень відмовилася. «Коли всі роботи будуть проведені й нам вдасться реалізувати заплановане, тоді й зможу відповісти ширше на Ваші запитання», – зазначила Лілія Неофітна.


Проблема надання саме хоспісної допомоги для нашого регіону не нова, адже це питання стоїть дуже гостро вже декілька років. У Сумській області допомоги такого роду потребують понад 13 000 осіб, із них більше, ніж двом тисячам хворим необхідний стаціонарний догляд. Тому сподіватимемося, що задумане Лілією Павлівною втілиться в життя і хоспісна допомога в Охтирському районі стане доступнішою для більшої кількості хворих. А незручності пацієнтів та персоналу будуть тимчасовими.

З іншого боку незрозуміла поведінка керівництва лікарні. Навіщо тримати в секреті від колективу свої плани, давати привід для появи чуток, примушувати людей нервувати від невідомості? Медичний заклад – не приватна фірма, не партійна організація, і навіть не родина. Це досить чисельний колектив, з яким треба рахуватися, який треба поважати. А контингенту хворих взагалі потрібен спокій і хороші умови, без нервування і стресів. Це ж таки лікарня, а не дурдом.

О.Нікуліна

 Комментарии (10)

 

 1. прохожий пишет:

  в роксолане все фотки выбраны так, что люди на них отображаются уебищами.

 2. Пионер пишет:

  На якусь тваринку схоже фото.Мавпа?

 3. Ирина пишет:

  Каплычки

 4. Ирина пишет:

  Да… Нужно вызвать телевиденье… Программу “Говорить Украина” пусть покажут в каких условиях живут больные во Второй областной психбольнице… А еще за поборы из сотрудников каждый месяц на ремонт помещений… Типа благотворительных взносов в добровольно принудительном порядке… Которое длиться годами… А Полтавцеву поставить памятник … в место

 5. Антивелосипед пишет:

  ну подарит хоть кто-нибудь этому прохожему ВЕЛОСИПЕД. Тебе что больше не о чем писать, словарный запас видимо мал? Все комменты засоряешь. Или у тебя была травма в детстве в результате удара с велосипедом!?И теперь ты ему мстишь)))

 6. прохожий пишет:

  Колян, думаешь, у нее тоже нет велосипеда?

 7. Колян пишет:

  Вы посмотрите на эту Лилю ,,,она сама требует помощи !!!

 8. муся пишет:

  Є проблема – є і тема

 9. прохожий пишет:

  У людей велосипед купить не за что вот и попадают в дурдом.

 10. та пишет:

  Полтавцеву потрібно памятник поставить, бо засість нього ……

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: