МЕР З ДЕПУТАТАМИ ПЕРЕСПАЛИ

7 ноября 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ЖИТТЯ МІСТА, ПОДІЇ | 9 коммент. | №44 (1075)

Ситуацію, що склалася на сесії міської ради 28 жовтня, міський голова Ігор Алексєєв назвав КАТАСТРОФІЧНОЮ для міста.

Вісім депутатів здали пульти для голосування і зробили пленарне засідання неможливим для продовження. Мер сесію перервав, був обурений і незадоволений, на компроміс йти не погоджувався, але сказав, що «це все треба переспати, а потім приймати рішення».

Каменем спотикання став проект рішення, підготовлений депутатом Олександром Шнайдером щодо скасування рішення виконкому міськради №139 від 17 серпня про встановлення ДП «Верп» ТОВ «Водоторгприлад» тарифів на послуги з вивезення та захоронення твердих великогабаритних та ремонтних побутових відходів для населення, бюджетних установ та інших споживачів. Як з’ясувалося напередодні сесії, проект був підготовлений непрофесійно, без мотивації і підстав для скасування, адже жодної законодавчої норми при прийнятті виконкомом рішення не було порушено. Тому заявлений проект був знятий з порядку денного. Але очевидно, що чиновники просто спостерігали збоку за потугами недосвідченого, проте настирливого депутата, що з його намірів вийде. Ніхто особливо не заморочувався над тим, аби йому допомогти і разом дійти до певного висновку. З боку депутата також були допущені суттєві промахи. Один з них той, що, зібравши підписи під зверненням мешканців міста щодо скасування рішення виконкому про тарифи, він не зареєстрував його відповідно до законодавства, а носив його з собою в кишені. І вийшло, що міська влада ніяких звернень не отримувала і про обурення людей підвищенням тарифів нічого не знає.

На сесії депутатом Миколою Данилюком було запропоновано все-таки доповнити порядок денний проектом даного рішення. Проте в ході голосування ця пропозиція підтримки не знайшла, депутати не проголосували за внесення цього питання до порядку денного.

Тоді депутати О.А.Васильченко, Данилюк М.М., Колодяжний В.Г., Неофітний А.М., Петров А.С., Погорєлов О.В., Сушинський І.І. та Шнайдер О.М. здали пульти для голосування.

Це означало, що голосів присутніх у залі депутатів не вистачало для прийняття будь-яких рішень, проекти яких планувалися до розгляду. У залі гуділо, як у вулику, депутати сипали один в одного звинуваченнями, які закінчувались недомовками, перепалками, як у Кіселара зі Шнайдером. Депутати не змогли навіть проголосувати за порядок денний, на що потрібно було 18 голосів. Довелося голосувати по кожному питанню окремо, адже поскільки це процедурне питання, то вистачало половини голосів від присутніх в залі. Проте депутати, які здали пульти для голосування, стали в позу і свідомо відмовлялися голосувати взагалі, навіть за ті зміни до бюджету, які самі ініціювали.

Федір Кіселар запропонував кулуарно обговорити дану проблему та дійти згоди щодо продовження роботи сесії. Іван Сушинський висловив фракційну згоду на діалог. Домовитися не вдалося. Опозиціонери наполягали на внесенні їхнього питання до порядку денного, щоб не «впасти мордою в грязь перед виборцями», мер категорично відмовився «йти на поводу у політичного шантажу».

На питання, що робити далі, Ігор Алєксєєв спробував дати відповідь журналістам та громадським активістам відразу після сесії: «Паралізована робота може призвести до того, що тисячі медиків, освітян та працівників Охтирського Центру профтехосвіти можуть залишитися без заробітної плати. Місто не зможе створити центр первинної медико-санітарної допомоги та прийняти цілий ряд життєво-важливих для міста рішень, в тому числі щодо соціального захисту населення, неприйняття яких фактично блокує нормальну життєдіяльність громади нашого міста. Я дуже сподіваюся на здоровий глузд депутатів, адже скликати їх на продовження пленарного засідання вкрай необхідно. Я не готовий до компромісу, але з цим питанням ще треба переспати».

І міський голова, і опозиційні депутати, переспавши з думками про подальші взаємовідносини, у понеділок знову зібрались на сесію.

Позиція опозиції не змінилась, а навпаки, зміцнилася – до тих, хто відмовлявся голосувати минулого разу, приєднались депутати Мирослав Нікулін та Вячеслав Копил. А на сесію прийшли відстоювати свої інтереси колектив Центру профтехосвіти і представники освітянської профспілки, демонстративно ставши у дверях, ніби попереджуючи, що не випустять депутатів із зали, доки не проголосують. У передчутті скандальчику до Охтирки навіть приїхали обласні телевізійники. Та шоу не вийшло. Мер таки пішов на компроміс, але розумний. Перш за все заспокоїв збуджених освітян і підняв їм настрій, зачитавши розпорядження голови облдержадміністрації Миколи Клочка щодо отримання до обласного бюджету стабілізаційної дотації від держави у сумі 57 мільйонів 730 тисяч гривень. З цих грошей Охтирка отримує 9 мільйонів з хвостиком виключно на забезпечення зарплати освітянам, медикам і ПТО, що з урахуванням перевиконання показників міського бюджету вистачить до кінця року. Але для цього потрібно, щоб депутати проголосували за прийняття цієї субвенції, в іншому випадку гроші віддадуть іншому місту області. Міг би, до речі, на цьому й зіграти, адже треба бути к амік адзе, щоб відмовитись від такої дотації, від стабільної зарплати кількох тисяч бюджетників, проігнорувати благополуччям у їх родинах заради задоволення власних партійних амбіцій.

Проте міський голова ознайомив присутніх зі своїм компромісним рішенням. Полягає воно у том у, що розпорядженням міського голови створюється робоча група з числа депутатів Олександра Васильченка, Івана Сушинського, Наталії Масло, Григорія Юрка, Олександра Шнайдера, Тетяни Макарової, спеціалістів управління капітального будівництва і ЖКГ Івана Бондаренка і Анни Мандрики, громадських активістів Богдана Ланчака та Ігоря Новицького, за рішенням громадської ради – її представника та спеціалістів безпосередньо з ДП «Верп». Очолити цю групу доручив голові постійної депутатської комісії з питань ЖКГ Григорію Довгалю. Комісії треба буде протягом 10 днів повторно перевірити структуру тарифів на послуги з вивезення і захоронення побутового сміття, скликати позачергове засідання виконкому і за результатами, які зробить робоча група, скасувати або затвердити новий тариф. На це піде ще 5 днів. Якщо тариф був завищеним, у цьому ж рішенні зобов’язати надавача послуг суму переплати зарахувати в рахунок наступних платежів.

Цей компроміс дозволив зберегти статус кво усім учасникам конфліктної ситуації, задовольнив суб’єкта подання проекту рішення Олександра Шнайдера і в цілому відповідає інтересам жителів Охтирки. Тож всі погодилися припинити «війну» і не ламати даремно списів.

Далі робота пішла, як по маслу. Обговорені на депутатських комісіях рішення в залі практично не обговорювалися, приймалися дружно, одноголосно, як сказав міський голова: «голосуємо бігом, наче пора борщ на обід варить».

Ліна Меркульцева

 Комментарии (9)

 

 1. фывавпа пишет:

  111 я так понимаю ты здесь проплаченый путинский тролль? Выполняешь план “Шатун”?

 2. 111 пишет:

  Прохожий, сначала пусть дадут людям европейские зарплаты и пенсии а потом и о повышении тарифов будем говорить.

 3. прохожий пишет:

  Пионер, ты прав. ничего страшного в поднятии тарифов нет. тарифы должны быть европейскими мы ничем не лучше европейцев.

 4. Пионер пишет:

  Не розхитуйте “лотку”.Це “Шатун”)

 5. сергей пишет:

  Колян ты сам дурак . тому который им зарплату платит

 6. Колян пишет:

  Какому мЭру)))) Дурак что ли )))

 7. сергей пишет:

  Депутаты обязаны подчиняться мэру.За что они там зарплату получают?

 8. сергей пишет:

  Если бы на предприятии работники устроили такой дурдом,их бы сразу уволили,а депутатам можно всё.

 9. сергей пишет:

  Под киевских косят.Свиньи.Как дети малые,и то дети сейчас умнее.Будут опять кричать за перевыборы.Может хватит издеваться над людьми?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: