Чи варто “перехитровувати” лічильники?

10 ноября 2016 | МИ ЗАПИТАЛИ | 2 коммент. | №45 (1076)

Вартість електроенергії постійно зростає і деякі споживачі кинулися “економити” – купувати магніти та інші пристрої для того, щоб показники на лічильнику були меншими. Тож енергетики кажуть, що проблема невчасних розрахунків за спожиту електроенергію нині не така актуальна, як крадіжки.

Чи виявляють крадіжки електроенергії охтирські енергетики? – ми запитали в заступника директора з енергозбуту філії «Охтирський РЕМ» ПАТ «Сумиобленерго» СЕРГІЯ ГРИЦАЯ:

- Кожного дня працівники нашої компанії проводять роботу по виявленню фактів порушення правил користування електричною енергією. З настанням зимового періоду кількість виявлених порушень істотно зростає.

Як зазвичай недобросовісні споживачі крадуть електроенергію?

- Надпотужні неодимові магніти – нині найпоширеніший спосіб крадіжки. Використовують такий пристрій для гальмування роботи приладів обліку електроенергії. Проте зазвичай власникам таких магнітів доводиться сплачувати значні суми за недообліковану електричну енергію. Навіть якщо споживач зніме такий пристрій перед приходом контролера, на приладі обліку залишаються характерні сліди використання магніту, відбуваються пошкодження механізмів лічильника. Також спостерігається цікава тенденція: крадуть електроенергію зазвичай небідні люди.

Поширеними способами крадіжок електроенергії також є самовільне приєднання до мережі електоропостачальника поза приладом обліку, пошкодження пломб встановлених на приладу обліку.

Як виявляєте крадіжки електроенергії на практиці?

- Для цього ми маємо відповідні методики та прилади для аналізу і виявлення несанкціонованого втручання в роботу приладів обліку. Усі виявлені факти документуються та розглядаються у відповідності до вимог Правил користування електричною енергією для населення.

Існують випадки, коли доводиться звертатись за допомогою до правоохоронних органів з метою виконання прямих обов’язків представників енергопостачальника щодо встановлення факту порушення.

У випадку значного нанесення збитків енергопостачальнику чинним законодавством України передбачена кримінальна відповідальність. Тож перш ніж починати порушувати правила користування електричною енергією, споживачам необхідно добре подумати над тим, чи варто йти на такий ризик.

 

 Комментарии (2)

 

  1. сергей пишет:

    Юля.это не енергия дорожает,это народ нищает.

  2. юля пишет:

    Електроенергія дорожчає, тому й крадуть

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: