ФОРМУЄТЬСЯ БЮДЖЕТ 2017 РОКУ

12 ноября 2016 | НОВИНИ | 1 комментарий | №45 (1076)

Для впорядкування бюджетного процесу у вересні минулого року був затверджений Бюджетний регламент Охтирської міської ради. Ним визначено стадії бюджетного процесу, зміст роботи, виконавці та терміни виконання. З механізмом його формування розповідає начальник управління фінансів та економіки Наталія ШАРКОВА:


- Першим кроком бюджетного процесу стало прийняття рішення виконкому від 18 серпня. Утворено робочу групу з числа головних розпорядників, голови постійної депутатської комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій та представника ОДПІ. Були направлені запити до 60 найбільших платників щодо прогнозу надходжень податку, чисельності працюючих та фонду оплати праці. В ході формування доходної частини бюджету міста використано основні макропоказники розвитку України на 2017 рік, затверджених постановою Кабміну. У ній передбачено зростання споживчих цін на 8,1%. З урахуванням очікуваного виконання дохідної частини у 2016 році та індексу споживчих цін, ми зпрогнозували 127249,5 тис. грн. надходжень.

- З метою врахування громадської думки при підготовці бюджету, було проведено громадські слухання. Депутати, голови та члени квартальних комітетів, громадяни міста надали свої пропозиції щодо виділення бюджетних коштів на виконання окремих видів робіт. Такі пропозиції направлено головним розпорядникам коштів, аби зясувати можливості включення їх до бюджетного запиту. Крім того, на виконання пропозицій депутатів визначено перелік депутатських звернень та запитів стосовно бюджету.

- Від Міністерства фінансів ми отримали лист щодо формування місцевих бюджетів та обсягів міжбюджетних трансфертів на 2017 рік.

- Для формування видаткової частини бюджету головні розпорядники надали розрахунки потреби бюджетних асигнувань загального фонду в розрізі кодів функціональної та економічної класифікації видатків.

- Особливістю бюджету 2017 року є його складання програмно-цільовим методом. Головними розпорядниками активізована робота щодо складання міських програм, яких уже затверджено більше десяти. Ми уже бачимо ряд проблем, які тягарем ляжуть на міський бюджет в наступному році. Перш за все – видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоровя здійснюватимуться за кошти міського бюджету, а не медичної субвенції, як зараз. Утримання обслуговуючого персоналу закладів освіти та інші видатки з утримання шкіл (харчування, медикаменти, енергоносії, придбання предметів, товарів, оплата послуг (крім комунальних) також будуть за рахунок міського бюджету, а на даний час – за рахунок освітньої субвенції. Слід зазначити, що в процесі формування бюджету уряд ініціював підвищення мінімальної заробітної плати, що тенж внесе зміни в прогноз доходів і видатків.

- Схвалити проект бюджету міста на 2017 рік виконкомом та затвердити його міською радою необхідно до 25 грудня, як передбачено Бюджетним кодексом України.

ПРЯМА ТЕЛЕФОННА ЛІНІЯ КАБМІНУ: (044) 254-05-65

11 листопада – Міністерство інфраструктури України.

15 листопада – Міністерство культури України.

18 листопада – Міністерство молоді та спорту України

22 листопада – Міністерство оборони України.

Час роботи: з 14.00 до 16.00

 Комментарии (1)

 

  1. 911 пишет:

    Це не правда, громадські слухання ще не проводились!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: