Розгулявся гепатит

14 ноября 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №45 (1076)

Нещодавно в місті сталися нові випадки захворювання на вірусний гепатит А. Чи під контролем у медиків ситуація та як вберегти себе та своїх рідних від зараження даною хворобою, ми запитали у завідуючої інфекційним відділенням Охтирської ЦРЛ Тетяни Яремчук.

- Вірусний гепатит А (її ще називають хворобою Боткіна, брудних рук, жовтухою) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки та травного каналу. Варто знати, що джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання. Крім того, для вірусного гепатиту А характерні спалахи, які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо дитячих дошкільних та навчальних закладах). Інкубаційний період – 7-50 днів, однак в середньому 15-45 днів. Після перенесеного захворювання формується стійкий, досить тривалий імунітет.

Щоб уникнути зараження вірусом гепатиту А, дотримуйтесь нескладних правил: використовуйте для пиття та миття посуду лише кип’ячену протягом не менше ніж 10 хвилин, а потім відстояну воду; не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання; при неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі треба маги з собою запас питної води (краще бутильованої); перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом. Також слід суворо дотримуватись правил особистої гігієни – обов’язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.

СИМПТОМИ

У більшості випадків гепатит А починається гостро, з підвищенням температури до + 38,5 градусів протягом перших 2-3 днів.

На третій день захворювання сеча набуває темного забарвлення (кольору міцного чаю, пива), випорожнення знебарвлюються, також можливе свербіння шкіри.

Хвора людина відчуває загальну слабкість, погіршення апетиту, нудоту, іноді характерна блювота, біль та відчуття важкості у правому підребер’ї.

Cпостерігається ломота в тілі, можливе першіння в горлі.

Не у всіх інфікованих людей проявляються всі ці симптоми.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: