НОВИНИ

20 ноября 2016 | НОВИНИ | 1 комментарий | № 46 (1077)

ЩО ЧЕКАЄ ГРУНСЬКУ ШКОЛУ-ІНТЕРНАТ?

З 1 вересня 2017 року буде припинено набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів) та забезпечено умови для навчання цих дітей у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів.

Відповідну постанову було прийнято 26 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України. Дане рішення стосується також і майбутнього Грунської школиінтернату.

У рамках цієї постанови передбачається, що вже до 2022 року всі українські діти, які навчаються в спеціальних школах (школах-інтернатах) для дітей із затримкою психічного розвитку, поступово перейдуть на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів.

Це допоможе забезпечити рівний доступ до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами. Крім того, вони отримають можливість здобувати освіту, проживаючи в сім’ї.

Перед тим, як перейти на навчання в загальноосвітні заклади, ці діти навчатимуться у спеціальних підготовчих класах, а вже потім перейдуть у спеціальні та інклюзивні класи загальноосвітніх навчальних закладів, де розвиватимуться поряд зі звичайними дітьми.

ЗАЙЦЯМ ТРЕБА КРАЩЕ ХОВАТИСЯ

5 листопада почався сезон полювання на парнокопитних тварин і пушних звірів.

Його тривалість залежить від виду полювання: колективне і облавне – до 31 грудня цього року, індивідуальне на самців оленя та кабана – до 31 січня 2017 року. Обласне управління лісового і мисливського господарства попереджає мисливців про недопущення правил полювання. При умові незаконної здобичі порушнику доведеться відшкодувати збитки: лось – 20 тис.грн., олень благородний – 15 тис., олень плямистий, лань і кабан – 10 тис., муфлон і косуля – 8 тис., бобер – 2 600 грн, сурок, куниця камяна і лісова – 1500 грн., ондатра – 1000 грн., заєць-русак, тхір лісний – 500 грн., білка – 100 грн., лебідь-шипун і кликун – 1000 грн., галагаз, гуси, фазан та сіра куропатка – 500 грн., качки, лисиця, голуби, кулики, перепілки та інші мисливські птахи – по 250 грн. Крім того, за порушення правил полювання розмір штрафу для громадян складає від 102 до 1020 грн., а для посадових осіб – від 510 до 1530 грн. Протягом сезона полювання у мисливських угіддях діятимуть рейдові бригади, які контролюватимуть дотримання мисливцями правил полювання.

СУМИ СКАРЖАТЬСЯ НА ГАЗОВИКІВ У КИЇВ

Депутати вважають, що загальнобудинковий лічильник газу не забезпечує персоніфікований облік і не мотивує до економії, що викликає соціальну напругу. Крім того, секретар ради Андрій Баранов наголосив, що в Сумах ставлять лічильники тільки однієї марки, про що попереджені всі 43 субєкти господарювання, які можуть їх встановлювати. Виникають питання і з приводу вартості установки: те, що в інших містах могло б коштувати 1500 грн., в Сумах коштує 4300 грн. У зв’язку з цим депутати Сумської міськради написали звернення в Київ. Чекають реагування.

АВТОМОБІЛІСТАМ ГОТУЮТЬ НЕПРИЄМНИЙ СЮРПРИЗ

Як повідомив директор Науково-технічного центру «Психея» Сергій Сапегін, ціни на бензин найближчим часом повинні залишатися стабільними, однак зріджений газ, який використовують автомобілісти, може подорожчати. «Ринок скрапленого газу розвивається в тих умовах, коли його ціна знаходиться десь на 50% нижче ціни високооктанового 92-го бензину. Сьогодні майже таке співвідношення і на ринку. Ми спостерігали підвищення цін на бензин, воно склало 3% за останні 30 днів. Тому, це складає перспективи підвищення цін на скраплений газ», – заявив експерт. Крім того, на формування ціни на газ в Україні впливає ринок ЄС.

«Коли йде період концентрування скрапленого газу для опалювального сезону в європейських країнах – там росте попит. І цей попит призводить до того, що ресурс йде на більш платоспроможні ринки, тобто на європейські. Тому ситуаційно виникають проблеми з ресурсом на українському ринку. Сьогодні на зовнішніх ринках ситуація спонукає до подорожчання».

Тому, пояснює експерт, хочемо ми цього або ні – ці тенденції відбиваються на нашому ринку. Також, за словами експерта, до кінця року цінана газ в Україні стабілізується.

 Комментарии (1)

 

  1. Аноним пишет:

    Дело не в рынке,а в жадности наших олигархов.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: