СМІТТЄВА ТРИЛОГІЯ

23 ноября 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №47 (1078)

Наша культура поводження зі сміттям кульгає. Тому й маємо стихійні смітники в лісах, на узбіччі, попід дворами приватних будинків – всюди, куди не кинь оком, валяється чи то недопалок чи стаканчик з-під напоїв. Чому так стається? Відповідь на це питання шукали кореспонденти «Роксолани», а допомогли їм в цьому конкретні сміттєві історії містян.

ГРИЗНЯ ЧЕРЕЗ СМІТТЯ

До редакції зателефонувала охтирчанка Наталія Титаренко, яка не бажає, аби сміття літало на подвір’ї та смерділо попід вікнами. Жінка розповіла, що три роки тому вони разом з чоловіком переїхали до нової оселі за адресою провулок Миротворцева, 23 (колишній провулок Петровського). Зручності були на вулиці, купа непотребу, що за рік виростала заввишки більше метра, слугувала мешканцям за смітник. Тоді молоде подружжя взяло ініціативу у свої руки і почало наводити лад: облаштували туалет в домі, повирізали сухостій та чагарники навколо будинку, а на їх місці планували поставити контейнер для сміття.

Досить правильний вектор дій, чи не так? Такими баками та ще й з роздільним сортуванням непотребу у європейських країнах вже давно нікого не здивувати. А герої нашого матеріалу наштовхнулися на стіну непорозуміння та навіть фізичні погрози з боку сусідів.

Наталія довгий час добивалася, аби ДП «Верп» ТОВ «Водоторгприлад» встановило поблизу будинку сміттєвий бак. Спочатку жінці відмовляли, бо не було вільної ємності. Але згодом його таки привезли, при цьому були витримані вимоги щодо його облаштування: контейнер поставили на бетонну плитку за 2 метри від дороги та 5 метрів від водяного колодязя. Заключивши договір з комунальниками, родина Титаренків щомісячно сплачує по 54 грн. за вивіз твердих побутових відходів.

Та цивілізований підхід до утилізації сміття не розділи сусіди. Декому більше подобається гора непотребу під носом. Їм простіше сміття на залізничні колії винести, але платити за послуги сміттєвоза люди не бажають. Незадоволені контейнером, який, до речі, накривається щільною кришкою і не є осередком смороду, на відміну від перегнійної купи, яка знаходиться неподалік, і сусіди навпроти. Аргументуючи це тим, що їхній автівці не зручно виїжджати з двору.

Неподалік з баком чоловік Наталії повкопував колеса, зробив турнік для дітей – вийшло щось схоже на спортмайданчик. Але це лише початок, подружжя планує й надалі облаштовувати місце відпочинку. Проте нещодавно колеса хтось повикопував, бак звалили. Комунальники забрали той контейнер від гріха подалі, щоб з ним чого не сталося. І відтепер Наталія знову змушена викидати сміття на злощасну купу, яку вивозять один раз на рік.

ПЕРЕПОНИ НА ШЛЯХУ ДО БАКІВ

А ось мешканцям багатоповерхівки за адресою вулиця Перемоги, 4 пощастило трішки більше. У них 4 сміттєві баки та контейнер для ПЕТ-пляшок стоять, але потрапити до них, не намочивши взуття, неможливо. Пенсіонерка Надія Павлівна Баринова нам розповіла, що у вересні цього року їм заасфальтували прибудинкову територію. А ось про майданчик поблизу сміттєвих баків, мабуть, забули. «Ось і збирається вода біля смітників. Ми просили директора «Базису» Олену Калєніченко прокласти хоч якусь доріжку та обгородити контейнери цегляною чи бетонною огорожею, щоб сміття не літало по подвір’ю, та все без толку», – бідкається місцева мешканка Ганна Петрівна Муха.

Для Надії Баринової та Ганни Мухи викинути сміття – це справжнє випробування – «заплив».

“ЗОЗУЛІ” З НЕПОТРЕБОМ

Скаржаться й на сморід під вікнами від постійно «забитого» смітника й мешканці вулиці Перемоги, 6. Два невеличких контейнера постійно вщент завалені твердими побутовими відходами не лише жителів даного будинку, а й сусідніх (Перемоги, 8, 8-А, пров. Малиновий, 2 та 4 і вул. Чкалова), які вишмигують пакети з нехитрим вмістом в чужі баки. Неодноразово виникали конфлікти на цьому підґрунті між містянами, доходило й до погроз фізичною розправою.

І таких сміттєвих історій по місту можна віднайти сотні. Люди вдаються до погроз, приниження, демонстрації своїх п’ятих точок, і все через небажання жити по совісті, ставитися з повагою до навколишнього середовища та оточуючих.

Олена Нікуліна

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: