“РОКСОЛАНА” НА З’ВЯЗКУ

25 ноября 2016 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №47 (1078)

В «Телефонній бесідці» досвідчені спеціалісти відповідають на актуальні питання.

ТЕЛЕФОННА БЕСІДКА

4-10-31, 2-47-65

097-15-33-601, 099-93-25-100

РОЗМОВА ПРО СУБСИДІЇ, ПЕРЕРОБКУ ВТОРСИРОВИНИ ТА ОТРИМАННЯ ПАСПОРТУ З 14 РОКІВ

НАВІЩО ТОДІ ЕКОНОМИТИ ГАЗ?

Наша читачка Наталія В. запитує: «У травні при звірці в газовому господарстві у мене була виявлена переплата в 6,5 тис. грн. (протягом опалювального періоду я економила газ і справно сплачувала обов’язкову плату).1 листопада моя переплата вже склала 1000 грн. Це при тому, що у мене була субсидія на літні місяці, а на неопалювальний період було виділено 100 куб. м газу безкоштовно, в які я вклалась. Хочу запитати: де поділась моя переплата і навіщо я всю зиму економила газ?

Відповідає начальник відділу соціальних виплат УСЗН Ірина Божко:

- 30 серпня набрала чинності постанова Кабміну України № 534, якою затверджено Порядок розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (тепло), послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення. У Постанові йдеться про те, що «невикористана сума су бсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання) повертається виробником/виконавцем такої послуги до бюджету в повному обсязі на підставі акту розрахунку загального обсягу невикористаних сум субсидій.

Суть урядового рішення полягає в тому, що вся переплата з субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з газопостачання, яка перевищує вартість (станом на 1 травня 2016 р.) 100 кубічних метрів природного газу, повернута до бюджету та списана з особового рахунку одержувачів. Наприклад: Якщо в сім’ї, яка користувалася субсидією в опалювальний період 2015–2016 р. р., станом на 1 травня цього року у квитанції за газ вказана переплата 3500 гривень, то 100 кубічних метрів природного газу ціною станом на 1 травня (6, 879 х100=687,90 гривень) залишається на рахунку одержувача, а 2812,10 грн. (3500–687,90=2812,10 грн.) зарахованої, але невикористаної субсидії повернуто в Державний бюджет. Розрахунок невикористаної суми субсидії здійснили підприємства надавачі послуг (газова, електро та теплопостачальна організації) у вересні 2016 р. За результатами розрахунку надавачі послуг склали акти звіряння і подали їх в управління соцзахисту населення.

ПОЧІМ  У ПОЛТАВІ ВТОРСИРОВИНА?

«По телевізору показали, що у Полтаві запрацював перший пункт збору поліетиленових пакетів. Цікаво, скільки коштує кілограм, і що з них потім роблять? І взагалі, скільки вторинна сировина коштує в Полтаві, може, краще там здавати, бо у Охтирці приймають задарма?» Максим.

У Полтаві поліетиленові пакети  приймають по 2 гривні за кілограм. Зібрані пакети відправляються у Харківську область, де з них роблять гранули, які використовують для виготовлення різноманітних побутових приладів, будматеріалів, знову ж таки поліетиленових пакетів.

Пункти вторсировини у Полтаві також приймають пластик – ящики, відра, флакони від косметики та миючих засобів – за такі відходи можна отримати від 3 до 6 гривень за кілограм. За макулатуру дають від 2 до 10 гривень в залежності від об’єму та мети здачі, за пластикові пляшки – 3,50 гривень за кілограм. Скляні пляшки, які підуть на склобій, коштують 20 копійок за кілограм, а ті, що повертаються на завод, – по 40-50 копійок за штуку. Сьогодні вторсировину здає багато людей і вважає це нормою, бо відчули загрозу екологічної катастрофи, коли не можна виїхати на природу, коли до річки не можна підійти. Такі відходи можуть пережити нас всіх, і лежати на полігоні понад 150 років.

ДО РЕЧІ: 290 кг побутового сміття в рік направляється на полігони  в Україні з кожного жителя. За даними професора кафедри прикладної екології та природокористування ПНТУ ім. Кондратюка Юрія Голіка.

УЖЕ 14 РОКІВ? ОТРИМУЙ ПАСПОРТ!

«У скільки років зараз можна вперше отримати паспорт?»

На питання відповідає головний спеціаліст Охтирського міського відділу  УДМС України в Сумській області Наталія Требухова:

- З 1 листопада 2016 р. набрала чинності постанова Кабміну України від 26 жовтня № 745 «Про внесення змін до постанови Кабміну від 25 березня 2016 р. № 302», якою затверджено новий зразок бланка паспорта громадянина України у формі картки та приведено у відповідність до законодавства Порядок оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України. З прийняттям зазначеного акта паспорт оформляється починаючи з чотирнадцятирічного віку, тільки у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

Відтепер особам, які не досягли 18 років, паспорт оформляється на чотири роки, а особам, яким виповнилося 18 років – на кожні 10 років.

До паспорта заноситься інформація про назву держави та документа, ім’я особи, стать, громадянство,  дата та місце народження, унікальний номер запису в Реєстрі, номер документа, дата видачі та дата закінчення строку дії документа, код уповноваженого суб’єкта, що видав документ,  відцифрований образ обличчя особи та підпис особи,  податковий номер – реєстраційний номер облікової картки платника податків із Державного реєстру фізичних осіб-платників податків.

Отримати паспорт можна, звернувшись до Охтирського міського відділу УДМС України в Сумській області за адресою: м. Охтирка, вул. Незалежності, 29 з вівторка по суботу, перерва з 13:00 до 14:00.

Для первинного отримання паспорта необхідно подати оригінали та копії наступних документів: свідоцтво про народження, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера, документи, що посвідчують особу батьків та довідку органу реєстрації встановленого зразку, яку містяни можуть отримати в ЦНАПі за адресою вул. Чкалова, 27А, а мешканці району – в сільраді.

Первинний паспорт видається безкоштовно, а у випадку зміни прізвища, втрати, псування чи викрадення паспорта за видачу нового документа доведеться заплатити. За оформлення паспорта громадянина України законодавством передбачено сплату адміністративного збору, який включає: вартість бланка паспорта, його персоналізацію (192 грн.) та вартість адміністративної послуги (через 20 робочих днів – 87 грн., через 10 робочих днів – 174 грн.).

ВАС ЗАЛИЛИ? ІДІТЬ В СУД

«Нещодавно при запуску води до батарей мої сусіди зверху залили мою квартиру. Як діяти в цьому разі в рамках правового поля?» Пенсіонер Валерій З.

Потрібно офіційно зафіксувати факт затоплення. Акт про залиття квартири складають комісія від підприємства, що надає послуги водопостачання, житлово-експлуатаційна організація та власник квартири. Потім документ підписують мешканці будинку, його затверджує начальник експлуатаційної організації. Покази свідків стануть у суді цінним доказом. Загалом, не обійтися без акта про затоплення, експертного висновку про розмір збитків та, звісно, підтвердження того, що пошкоджені мережі водопостачання належать відповідачеві. У випадку пошкодження будь-якого майна його вартість підтверджують платіжними документами. Тож є сенс зберігати паспорти та чеки до побутової техніки навіть після закінчення гарантійного терміну.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: