СТИПЕНДІАТИ “БІЛОГО ДОМУ”

27 ноября 2016 | КУЛЬТУРА | Нет комментариев | №47 (1078)

«РОКСОЛАНА» ПОСПІЛКУВАЛАСЯ ІЗ ПРЕТЕНДЕНТАМИ НА ПРЕМІЮ МІСЬКРАДИ, АБИ З’ЯСУВАТИ, ЯК САМЕ ВОНИ ПРОСЛАВЛЯЮТЬ НАШ КРАЙ?

Нещодавно засідала комісія, яка мізкувала над тим, кому із обдарованих особистостей нашого краю присвоїти стипендію міськради. Відбір проходив серед значної когорти представників соціально-культурної сфери міста та талановитих учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Комісія на розгляд виконкому запропонувала 10 найдостойніших. Подальша доля стипендіатів 2017 року в руках членів виконкому та в пультах для голосування депутатів міськради.

ДЗВІНКО СПІВАЮТЬ

Майже жодне свято не обходиться без пісень вихованців Охтирської дитячої музичної школи Тетяни Комісаровської, Кароліни Войнової та Євгена Войченка.

Кароліна Войнова

Учениця 9-Б класу гімназії Кароліна Войнова підкорила Лебедин на 4 обласному конкурсі «Музика душі» та Київ на 13-му всеукраїнському конкурсі «Пісенний вернісаж» з піснями «Розповідь» Софії Куценко та «Я обов’язково повернуся» Зіни Купріянович. Також Кароліна займалася в балетній студії, вміє грати на фортепіано, виборола 3 місце на міській олімпіаді з англійської мови, обожнює мистецтво фотографії та мандри.

Тетяна Комісаровська

Тетяна Комісаровська свій перший титул «Міс співаночка» виборола ще в дитячому садочку. А згодом були більш вагомі перемоги: перша премія на всеукраїнському пісенному конкурсі «Перлини мистецтв» та фестивалі «Сузір’я моря» в Одесі.

Євген Войченко

Пісні «Не стидайся» та «Добрий ранок, Україно» у виконанні амбіційного учня 8-Б класу школи № 1 Євгена Войченка піднімали настрій глядачам з усіх, яких тільки можливо, сцен міста. Хлопець умудряється одночасно вчитися на відмінно, дуже класно співати, грати на кларнеті та ще й допомагати опановувати цей музичний інструмент молодшим дітям. Талановитому хлопчині підкорився 4-й конкурс вокальної та інструментальної майстерності «Музика душі», обласний конкурс вокально-хорових ансамблів, одеське «Сузір’я моря», після участі в яких Женя обов’язково повертався з нагородами.

ДУШЕВНО ПИШЕ

Євгенія Володарська

Юна письменниця Євгенія Володарська цього річ видала свою дебютну книжку «Бузкова долина». Налічує роман 282 сторінки. І нехай тираж невеликий – всього 100 примірників, але головне, що дівчина із допомогою батьків та дідуся наважилася видати свою першу книгу. За відгуками читачів, сюжет книги дуже жалісливий. Головні герої роману: смертельно хвора дівчина, яка так відчайдушно бажає жити та багатенький хлопчина, який розтрачує життя даремно. Але варто було цим двом полярно різним людям зустрітися, як їх звичний світ перевернувся з ніг на голову. Зараз Євгенія працює над двома новими романами.

- Ідея “Бузкової Долини” прийшла до мене випадково. Сама суть – історія дівчини, хворої на рак, давно в мені зріла, але я не знала, що саме хочу передати. Майя ж сама по собі якось забралась в мою голову і прийнялась нашіптувати свою історію. Після стількох редагувань, вона, звісно, трохи змінилась, стала менш жорсткою і грубою, як я її створила на початку, але все такою ж сильною дівчиною. В той час, на жаль, я декого втратила (ми перестали спілкуватись, а на той момент для мене ця людина була досить важливою), і я виплеснула свій біль у книзі. От так усі частинки пазлу і зійшлись в одне ціле. Зараз я працюю над новою книгою в жанрі фентезі. Вона розповідає про расу жнеців, що живе серед людей. Важко так у двох словах передати всю суть книги, але в ній закладено багато думок і сенсу. Підіймається питання сліпої віри, боротьби, дружби, справжньої любові, надії, сумнівів, показується, як розбещує влада і як тяжко іноді повірити навіть самому собі. Тож, сподіваюсь, вона зачепить читачів і знайде відгук в їх серцях.

ЧУДОВО ТАНЦЮЄ

Ліза Смислова

Учениця 4-Б класу Охтирської гімназії Ліза Смислова обожнює займатися танцями. І улюблена справа віддячує юній танцівниці купою нагород у різних мистецьких конкурсах. Дівчина виборола призові місця на всеукраїнських фестивалях «Танцювальна родина», «Кубок Візаві» та «Зірковий шанс».

ГАРНО МАЛЮЄ

Наталія Іванченко

В Охтирському музеї часто проходять персональні виставки робіт художниці-мецената Наталії Іванченко. Талановита художниця подарувала музею дві картини: «Чорнобривці» та «Свято-Покровський кафедральний собор». Також вона безкоштовно відреставрувала полотна та рами відомих художників, які знаходяться у музейних фондах. Наталія Іванченко разом з чоловіком Віталієм Бараненко намалювали портрети 9 загиблих в зоні АТО земляків.

Відповідно до програми про виплату стипендій в 2016-2017 р. р. на стипендії закладено 50 тис. грн. Але депутати при прийнятті бюджету на 2016 р. зменшили суму до 30 тис. грн.

4 дорослих стипендіати в 2016 р. отримували по 475 грн. щомісячно, а троє дітей – по 200 грн.

Спілкувалася Олена Кириченко. Продовження в наступному номері.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: