Стало відомо, що…

1 декабря 2016 | НОВИНИ | Нет комментариев | № 48 (1079)

… ПРОФТЕХОСВІТА ЗІТХНЕ З ПОЛЕГШЕННЯМ. НА РІК.

З 1 січня 2017 року навчальні заклади профтехосвіти повністю переводяться на фінансування з обласного бюджету. Заступник голови Сумської облдержадміністрації Микола Подопригора з цього приводу наголосив, що до 2018 року діє мораторій на скорочення кількості закладів профтехосвіти, тому цей час треба використати для розумного реформування галузі. «Регіональне замовлення на сільськогосподарські спеціальності має формуватися регіонально, – зазначив він. – Усі училища області подали до облдержадміністрації свої розрахунки, згідно з якими область потребує 4 тисячі кваліфікованих робітників. Водночас наші роботодавці заявляють про недостатню якість підготовки кадрів, зокрема, про відсутність у випускників необхідних навичок для сучасних підприємств через застрілу матеріально-технічну базу училищ».

… У КОГО ПОТОВСТІШАЮТЬ ГАМАНЦІ

У перший день зими бюджетники отримають нові посадові оклади. Зокрема, зарплат нижче 3200 у бюджетній сфері не буде. Так, дохід прибиральниці збільшиться на 84 гривні. На 260 гривень більше отримає лікар-терапевт, а доцент додасть до свого гаманця більш як 500 гривень. Зростання зарплат помітять і вчителі. Їх оклад зросте від 270 і майже до 500 залежно від категорії та трудового стажу. Оклад медсестри з грудня буде майже на 400 гривень буде більшим. До слова, індекс інфляції в Україні за жовтень склав майже 103%.

… ОХТИРСЬКІ ШКОЛИ НА КАРАНТИНІ

Зареєстровано перший летальний випадок, викликаний грипом, у новому епідсезоні. Про це повідомляється в інформаційному бюлетені Центру грипу та ГРВІ Українського центру з контролю і моніторингу захворювань. За даними центру, за звітний період з 14 по 20 листопада в Україні на грип та ГРВІ захворіли 170,2 тисяч осіб. З них 68,1% діти віком до 17 років. Найвищий показник захворюваності зареєстрований в Київській області – 780,8 осіб на 100 тисяч населення, найнижчий в Тернопільській – 213,8 осіб на 100 тисяч. Сумарно показник захворюваності становить 400,4 осіб на 100 тисяч, що на 6,3% більше, ніж тижнем раніше. При цьому в Центрі грипу та ГРВІ зазначили, що показники захворюваності не перевищують епідемічні пороги. Станом на 28 листопада, в Охтирському районі епідпоріг не перевищено. А в Охтирці внаслідок перевищення епідпорогу школи закрили на карантин з 29 листопада по 2 грудня включно.

…ЗІБРАЛИ БУРЯК

Сумська область разом із Житомирською, Київською, Чернігівською та Донецькою найпершими справилися зі збиранням цукрового буряку. Ні одного гектара цукрового буряку не посіяли на Закарпатщині, Чернівецькій, Запорізькій та Луганській областях. На Сумщині аграрії усього зібрали майже 78 тисяч тонн буряку. Урожайність становила 426 центнерів з гектара. До слова, в області немає жодного діючого цукрового заводу.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: