РУЙНІВНИЙ ВІРУС

2 декабря 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №48 (1079)

Про ситуацію по розповсюдженню ВІЛ-інфекції в Сумській області нам розповіла завідуюча кабінетом «Клініка, дружня до молоді» Ганна Мучник.

- На сьогодні за темпами поширення епідемії ВІЛ – інфекції /СНІД у Україна продовжує посідати одне з перших місць у Східноєвропейському регіоні. Дехто з читачів може подумати: «Мене це не стосується, хвороба «гуляє» десь там далеко від моєї рідні та друзів». Однак в Сумській області на початок 2016 р. на обліку перебуває 1293 ВІЛ-інфікованих осіб, з них – 32 дитини. В Охтирському районі на сьогодні на обліку у інфекціоніста знаходяться 54 пацієнта – носіїв вірусу (37 жителів Охтирки, 17 – із сіл району, з них 14 наркоманів, а 5 ВІЛ-позитивних ще й хворіють на туберкульоз). Це дані офіційної статистики, але ВІЛ-інфікованих у кілька разів більше, через те, що свій ВІЛ-статус знає лише частка носіїв вірусу. Реальною загрозою для суспільства є вихід епідемії ВІЛ за межі груп ризику (інфекційні наркомани, жінки комерційного сексу, чоловіки, які практикують секс з чоловіками). Дуже хвилює той факт, що частіше за все ризикують «підчепити» смертельну хворобу сексуально активні підлітки та молодь. За даними анонімного опитування, які я проводжу в навчальних закладах, більшість підлітків вважають, що у них немає ніякого ризику ВІЛ-інфікування.

Кожна свідома людина повинна знати, що ВІЛ передається під час незахищених статевих контактів, через нестерильні інструменти (а це не тільки медичні інструменти, а й приладдя в тату – салонах, косметологічних кабінетах), від ВІЛ-інфікованоЇ вагітної до дитини. Інфекція не передається через чхання, кашель, піт, слину, сльози, під час спілкування, рукостискання, дружні поцілунки, укуси комах, їжу, білизну, гроші, під час спільного користування басейном, туалетом, ванною. Якщо у Вас були ситуації, під час яких Ви могли інфікуватися, поспішайте на обстеження. Пройти тестування на ВІЛ можна за адресою: м. Охтирка, вул. Петропавлівська, 15, кабінет 34, або через кабінет «Клініка, дружня до молоді» дитячої поліклініки. Телефон для довідок: 6-30-22, тест на ВІЛ анонімний, але, нажаль, на сьогодні не безкоштовний.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: