ЯК СОБАЧА БУДКА*

3 декабря 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ЖИТТЯ МІСТА | 3 коммент. | №48 (1079)

*Уривок з пісні Кузьми Скрябіна “Маршрутка”

МАЙЖЕ ЩОДНЯ МИ КОРИСТУЄМОСЯ ПОСЛУГАМИ МАРШРУТНИХ ТАКСІ. І КОЖНОГО РАЗУ, ЗАХОДЯЧИ ДО САЛОНУ МАРШРУТКИ, МИ ДОВІРЯЄМО СВОЄ ЖИТТЯ ТА ЗДОРОВ’Я ВОДІЯ

Проте інколи вони нехтують нашою безпекою, гучно спілкуючись по мобільнику, курячи сигарету та крутячи баранку одночасно. А траплялося, що й пасажир не встиг вийти з салону, як водій вже давав по газам, і нещасна бабця летіла в кювет з торбами та пожитками. Знайома ситуація? Саме тому «Роксолана» вирішила покататися громадським транспортом та поспілкуватися з пасажирами, аби з’ясувати, чи задоволені вони маршрутним сервісом.

Маршрутка №6 знову покотила на буксирі на ремонт

Перевезенням пасажирів займаються 12 фізичних осіб-підприємців, ТОВ «ТК Альянс +» та КП «Благоустрій» Охтирської міськради. Перевізників контролює спеціалізована комісія, яка за неповний рік роботи провела 102 перевірки маршрутників. І блюстителями безпеки та дотримання водіями норм законодавства було нараховано за інформацією сайту Охтирської міськради 8 різних порушень у 5-ти перевізників. У двох водіїв члени комісії не знайшли в маршрутці розкладу руху, що є порушенням ЗУ «Про автомобільний транспорт». Інший перевізник самовільно замінив транспортні засоби на 2-х маршрутах. А деякі підприємці умудрялися взагалі не пустити автомобіль на маршрут та постійно відхиляються від затвердженого розкладу руху.

Усім порушникам спокою пасажирів направлені листи попередження з пропозиціями виправитися в добровільному порядку. Якщо перевізник збере колекцію із 3-х таких попереджень, то замість суперпризу може наразитися на розірвання договору. Культура поведінки деяких водіїв маршруток доводить пасажирів ледь не до серцевого нападу. В основному, люди скаржаться на хамське ставлення, особливо до пільговиків, брудні сидіння та фіранки в автомобілях, недотримання водіями розкладу маршруту.

У нас також виникло бажання дістати тестер з міні-лабораторії та перевірити поручні на наявність збудників інфекційних хвороб та іншої «нечисті». Хоча й неозброєним оком видно, що належним чином їх не те що не дезинфікують, навіть не протирають ганчіркою, змоченою у звичайному мильному розчині. А обшивка сидінь, яка бачила не одну тисячу м’якеньких місць, також чек ає на передноворічний душ. Погодьтеся, неприємно сідати на пасажирське місце, на якому залишили свої біологічні сліди с отні попередників. А ось житомирські колеги дезинфекцію проводять три-чотири рази на місяць, а під час спалаху грипу кожен автобус обробляють мінімум 2 рази в день і вночі після проведення технічного огляду.

А як пасажири оцінюють роботу громадського транспорту?

Раїса Василівна на прохання пенсіонерів з Гусинки написала листа, в якому йдеться про невиконання міським головою Ігорем Алєксєєвим обіцянки пустити по вулиці Сумській пільговий маршрут. З таким проханням до мера зверталися наші читачі в рамках «Прямого зв’язку» в «Роксолані», який відбувся 22 квітня. З того часу багато води зтекло, а обіцянки так і залишилися лиш здриганням повітря. А вже дійшло до того, що гусинські пенсіонери почали ділити пасажирів на «чорних» – мешканців Гусинки та «білих» – всіх інших охтирчан, які мають можливість їздити до центру в комфортних умовах, а не як оселедці в банці в малій та старій маршрутці. Тому Раїса Василівна вкотре звертається до Ігоря Юрійовича: «Шановний мер, обіцянки потрібно виконувати. Тому сподіваюся, що незабаром все-таки з’явиться пільгова маршрутка, яка курсуватиме по вулиці Сумській до центру міста».

Іван Іванович Колодяжний, Валентина
Яківна Левченко та Віра Іванівна Стрюківець
мерзнуть в очікуванні маршрутки № 6

Нарікання на роботу маршруту № 6 ми почули й з вуст пенсіонерів Івана Івановича Колодяжного, Валентини Яківни Левченко та Віри Іванівни Стрюківець.

Пенсіонери близько години по холоду чекали на «шестірку, але так і не дочекавшись, пересіли на інший маршрут. А автомобіль в цей час знову зламався і стояв на зупинці поблизу «АТБ» в очікуванні буксиру.

Алла Гутаріна

Працівниця цегельного заводу Алла Гутаріна також не з чуток знає про маршрутний сервіс. Жінка часто користується послугами перевізників по місту та поза його межами. «Траплялося й таке, що водій забував, що везе не дрова, а людей, або ж набивав салон маршрутки всіма бажаючими, і тоді відчуваєш себе к амбалою, в обличчя якій дихають вчорашнім перегаром чи смачним обідом з часником, – ділиться не досить приємними враженнями від їзди в громадському транспорті Алла Гутаріна. – Не викликають довіри й оббивка сидінь та чистота поручнів в салоні – якої зарази там тільки не має. А нас вже суне епідемія грипу, то ж про дезинфекцію начиння громадського транспорту не треба забувати».

Подруги Раїса Михайлівна Шевченко та
Катерина Анатоліївна Ляшко зустрілися на
маршрутній зупинці

Пенсіонерки Раїса Михайлівна Шевченко та Катерина Анатоліївна Ляшко скаржаться на те, що розкладу руху маршрутних таксі в місті в день з вогнем не знайти. Тому старенькі тримають в пам’яті час прибуття їхніх рейсів, а коли їдуть в іншому напрямку, то перепитують про годину «Х» в пасажирів.

Віта Моїсеєнко

Охтирчанка Віта Моїсеєнко часто їздить на 25 маршрутці із залізничного вокзалу. «Моя мама мешкає в Кириківці, тому й добираюся до неї потягом. Бувало й таке, що він глох серед поля. А щодо маршруток, то «двадцять`ятка» не завжди курсує в неділю, тоді мені доводиться добиратися з пересадкою, що б’є по сімейному гаманцю та й в тепленьку хату хочеться пошвидше потрапити, а не кататися містом по холоду».

Тож шановні пасажири, «Роксолана» бажає Вам безпечних та комфортних поїздок без шкоди для здоров’я. Сподіваємося, що наші перевізники ретельніше слідкуватимуть за чистотою в салонах маршруток та сумлінніше виконуватимуть свої обов’язки.

Проблему досліджувала Олена Нікуліна

 Комментарии (3)

 

  1. прохожий пишет:

    Вот было бы здорово,если бы вместо этих “будок” вернуть советские ЛИАЗы,вот то действительно был общественный транспорт,видел по городу таких парочку время от времени появляются.А так,что на смену этим “спичечным коробкам”,хорошего ничего не придумают

  2. Палыч пишет:

    Народ просто выживает. И маршрутчики, тоже. Как бы там ни было, давайте будем следить за всем, давайте? А кто будет следить за законами, за благополучием граждан, куда деньги граждан деваются? Комерция – приспособленчиство к нынешним условиям.

  3. сергей пишет:

    Уважаемая Алла Гутарина,мы все люди и каждый живёт как ему комфортно,Вы говорите про запах чеснока,перегара и тд. в маршрутке,так это извините дело каждого человека.Это общественный транспорт,не хотите нюхать берите такси,так вы тоже на старости лет не мёдом пахнете,может кому тоже не приятно с вами ездить.А по поводу льготов,что вы сделали для Украины чтобы вас возили бесплатно,вы работали при союзе,пусть вам Сталин оплачивает проезд.Все платят,и вы будете.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: