ЗНАННЯ, ЯКІ РЯТУЮТЬ ЖИТТЯ

3 декабря 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №48 (1079)

“Роксолана” разом з лікарем медицини невідкладних станів та медичних катастроф Юлією Остапенко розбиралися з типовими помилками  при наданні першої медичної допомоги.

Правильно надана перша медична допомога може врятувати життя Вам чи Вашим близьким. Давайте «освіжимо» в пам’яті цінні знання.


ЗУПИНКА НОСОВОЇ КРОВОТЕЧІ ЗАКИДАННЯМ ГОЛОВИ НАЗАД

Можливо, хтось і вважає це дієвим методом, але носова кровотеча у такий спосіб не зупиниться; просто кров не витікатиме через носові ходи, а стікатиме носоглоткою й може потрапити до шлунку, подразнюючи його, викликати блювоту. Перша допомога при носовій кровотечі включає в себе тампонування ватою або чистою серветкою, змоченою в перекисі водню ніздрів, голова при цьому повинна бути ледь нахилена вперед.

Коли у людини судоми, не слід засовувати їй до рота ложку, виделку або ніж.

Частіше всього від цього потерпають хворі на епілепсію. Кожен свідок нападу так і хоче щось засунути хворому до рота або навіть є такі умільці, що приколюють язик до комірця. Часто хворі в таких випадках отримують зламані зуби та травми ротової порожнини, може навіть виникнути обструкція дихальних шляхів стороннім тілом (тим же самим уламком зуба). У таких випадках необхідно забезпечити доступ кисню хворому, розстебнути комірець, сорочку, прибрати речі, які можуть його травмувати й підтримати голову, повернувши її набік.

КРИЧАТИ ТА ПАНІКУВАТИ ПІД ЧАС ВИКЛИКУ БРИГАДИ ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ

Та найбільше помилок допускають при виклику бригади швидкої медичної допомоги. Диспетчер екстреної допомоги не задає вам зайвих запитань, це не його особиста зацікавленість, а пункти, які необхідно дізнатися, щоб хворий міг отримати максимально швидку та адекватну кваліфіковану допомогу. При виклику бригади 103 необхідно спокійно, без паніки та істерик, повідомити причину виклику, виважено розповісти, що трапилося, відповісти на уточнюючи питання, вказати адресу, куди необхідно прибути бригаді, назвавши вулицю, номер будинку, під’їзду, поверх та код від входу до під’їзду, особливості під’їзду до будинку, прізвище, ім’я та по батькові хворого, його вік та хто викликає йому допомогу. До приїзду швидкої необхідно підготувати ліки, які приймав хворий, знайти, якщо є, його старі кардіограми та виписки з лікарні. І, що найголовніше, забезпечити доступ до хворого, відчинити замкнені вхідні двері, зустріти бригаду лікарів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: