В ОБЛРАДІ ВЛАДА ПОМІНЯЛАСЯ

8 декабря 2016 | НОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ | 1 комментарий | №49 (1080)

Пленарне засідання дев’ятої сесії Сумської обласної ради тривало майже 8 годин. На ньому депутати встигли кілька разів побитися, відправити у відставку з посади голови облради Семена Салатенка і обрати нового голову Володимира Токаря, прийняти ряд важливих рішень, не дивлячись на те, що чисельна фракція “Батьківщини” покинула сесію.

ЧИМ ЗАПАМ’ЯТАЄТЬСЯ МИНУЛА СЕСІЯ, МИ ЗАПИТАЛИ У ДЕПУТАТА ОБЛАСНОЇ РАДИ АНАТОЛІЯ ТРОНЯ


- Ви, Анатолію Васильовичу, часом не приймали разом з Юрієм Меєровичем участь у бійках?

- Ні Юрій Михайлович, ні я тим більше, у таких виставах участі не беремо. Я вважаю, що політики на будь-якому рівні повинні вміти домовлятися, а не махати кулаками.

- Ви як голосували?

- Особисто я вважаю відставку голови визрілим рішенням, тому що далі продовжуватися протистояння ради і адміністрації не може, адже йде на шкоду всій області. Семен Павлович хороший менеджер і людина, але, як ми за рік переконалися, він ще не має потрібного досвіду, щоб керувати обласною радою. Із 56 присутніх в залі депутатів проголосували 40. З них 35 – «за», 3 – «проти», двоє утрималось. Коли голосували за Салатенка рік тому, то з 62 присутніх 47 віддали йому голоси.

- Чим аргументувалася вимога про відставку?

- Один з ініціаторів переобрання очільника ради Юрій Яремчук аргументував внесення до порядку денного питання про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Сумської обласної ради Семена Салатенка. Воно викликане порушенням з боку останнього ряду норм регламенту обласної ради, не врахування ним інтересів депутатів при прийнятті рішень тощо. Крім того, вплинуло і протистояння між ним і головою ОДА Миколою Клочком. А за Володимира Токаря у результаті таємного волевиявлення проголосували 35 депутатів, двоє утрималось. Імпонувало, очевидно, те, що Володимир Миколайович пообіцяв докласти всіх зусиль для об’єднання депутатського корпусу в інтересах обласної громади, що він готовий до активного співробітництва з усіма політичноми силами, чого бракувало Салатенку. Він уже вдруге займатиме цю посаду.

Крім того, також помінявся заступник голови – замість Лілії Ричкіної, яка написала заяву про складання повноважень, новим заступником стала теж представник Радикальної партії Тетяна Головко. За неї проголосували 38 депутатів.

- Як сприйняв відставку Семен Салатенко?

- Він назвав своє відсторонення змовою, хоча подякував депутатам за минулу співпрацю і сказав, що робив все для блага громади. Він залишається бути депутатом обласної ради.

ДОВІДКА


ВОЛОДИМИР ТОКАР – НОВИЙ ГОЛОВА ОБЛАСНОЇ РАДИ

Народився Володимир Токар 15 серпня 1956 року в Берліні в родині військовослужбовця. Із 1974 року живе та працює в Сумах.

Закінчив Сумське технічне училище №1. Три роки навчався на заочному відділенні Сумської філії Харківського політехнічного інституту. Працював слюсарем на ПАТ “СумиХімпром”, оператором, а згодом старшим оператором на підприємстві “Суминафтопродукт”.

З 1998 року на посаді заступника директора ВАТ “Сумський завод продтоварів” у Бездрику Сумського району. Є основним акціонером цього заводу.

Отримав вищу освіту в Сумському державному університеті за спеціальністю «Фінанси та кредит».

У березні 2006 року був обраний депутатом по мажоритарному округу (Сумський район) до обласної ради за списком Блоку Юлії Тимошенко.

У 2012 році був кандидатом в народні депутати України по 158-му одномандатному виборчому округу (Сумський, Краснопільський, Білопільський райони та Зарічний у м. Суми).

Ліна Меркульцева

 

 Комментарии (1)

 

  1. Иван пишет:

    Проститутка политическая – пришел в облсовет у 2006 году от БЮТ, а потом перебежал к БПП.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: