ЧАСУ НА РОЗДУМИ ВСЕ МЕНШЕ

16 декабря 2016 | НОВИНИ | 4 коммент. | №50 (1081)

Газові баталії навколо встановлення загальнобудинкових приладів обліку в Охтирці тривають. Населення не бажає встановлювати один лічильник на всіх, щоб не платити за спожитий сусідом газ. Ми запитали у фахівця із зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «Сумигаз» Анастасії Шимаріної, який сценарій розвитку подій чекає на охтирчан.

- У Законі «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» зазначено, що лічильники газу та роботи з їх встановлення можуть бути профінансовані за рахунок трьох джерел: бюджетних коштів, газорозподільних підприємств та інших джерел, які не заборонені законодавством.

У Сумській області 20% споживачів природного газу розраховуються за блакитне паливо за нормами. Для того, щоб забезпечити їх квартирними приладами обліку, потрібно понад 160 млн. гривень. При цьому Нацкомісія, яка регулює сферу енергетики та компослуг у Плані розвитку ПАТ «Сумигаз» на встановлення лічильників затвердила лише 39,5 млн. гривень.

До того ж у вартості 1 кубічного метра газу закладено лише 3,5 копійок на забезпечення лічильниками. Логічно, що газові компанії не можуть витратити на дані цілі більше грошей, аніж закладено у тарифі. Тому встановлення саме загальнобудинкових лічильників дозволить забезпечити на Сумщині приладовий облік газу в термін та в рамках тарифу.

ЦИФРА: 205 загальнобудинкових лічильників газу забезпечать облік у 20 тисячі споживачів Сумщини.

В Охтирці за певними адресами мешканці відмовились від встановлення будинкового газового лічильника. Охтирчани просто фізично не допускали газовиків до ввідного газопроводу житлового будинку. А це, нагадаю, є порушенням Кодексу газорозподільних систем, що зафіксовано у Актах про порушення, складених представниками «Сумигаз».

Надалі сценарій розвиватиметься наступним чином.

Попередньо особисто кожному споживачеві рекомендованим поштовим відправленням буде надіслано запрошення на засідання комісії та копії Акту про порушення.

За результатами засідання комісії прийматиметься рішення в залежності від того, чи погодяться споживачі на встановлення будинкового приладу обліку. Але якщо ж знову прозвучить відмова, то фактичний об’єм спожитого природного газу таким мешканцям визначатиметься за граничними обсягами споживання природного газу, визначеними у Додатку 10 до Кодексу газорозподільних систем:

-9,8 м. куб. за наявності централізованого гарячого водопостачання
-18,3 м. куб. за відсутності централізованого гарячого водопостачання

До 31 грудня 2017 року розрахунок ведеться за обсягами споживання, які визначені законодавством.А з 1 січня 2018 року, якщо побутовий споживач не буде забезпечений приладовим обліком газу, «Суми-газ» зобов’язане припинити йому розподіл газу.

До слова, на Сумщині вже 27 багатоквартирних будинків переведені на облік за граничними обсягами споживання газу.

Часу на роздуми залишається не багато. Споживачі багатоквартирного будинку, які не бажають оплачувати газ на підставі будинкового лічильника, мають можливість встановити індивідуальні лічильники за власний кошт або звернутись з проханням виділити кошти з місцевих бюджетів.

 Комментарии (4)

 

 1. Пионер пишет:

  I тут путiн.Щоб ми без нього робили б.Таку б маячню писали б цiкаво?

 2. сергей пишет:

  Андрей, ты тупой? Путин требует оплаты за газ по огромным ценам! Рук Путина в действиях Сумыгаза не увидит только дурной!

 3. Андрей пишет:

  А при чем тут Путин? Посмотрите что творят наши власти, Украинцы живут хуже и беднее чем африканцы

 4. сергей пишет:

  Гребаные уроды. Проклятый Путин руками газовщиков твоит беспредел.

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: