ТО ПСОРІАЗ ЧИ АРТРИТ?

16 декабря 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №50 (1081)

Зазвичай псоріаз проявляється на шкірі. Але, виявляється, не лише там. Чи знаєте Ви, що ця недуга може уражати суглоби та судини? Тому її дуже легко сплутати з іншими. Тож звідки береться ця хвороба та як лікується, нам розповів дерматолог-венеролог, завідувач шкірно-венерологічним відділенням КУ «Охтирська ЦРЛ» Андрій Шевченко.


- Сьогодні в Україні офіційно зареєстровано близько ста тисяч людей, які хворіють на псоріаз. Але це абсолютно не відповідає реаліям, адже, за найпростішими підрахунками, в Україні таких пацієнтів близько 1,5 мільйона.

Псоріаз – це системна генетична хвороба, що уражає не тільки шкіру (з’являються кірочки), а й суглоби, епітелій судин, а відтак серце й мозок. Тому вже доведено, що люди з псоріазом у середньому живуть на п’ять років менше. І це переважно пов’язано зі смертністю від інфарктів міокарда та інсульту. При псоріазі уражаються шлунок та кишківник, і хворі досить часто лікують неспецифічний виразковий коліт, хоч це – псоріаз.

З одного боку, діагностика псоріазу не складна, якщо пацієнт потрапляє до лікаря-дерматолога, коли є псоріатичні прояви зовні, тобто на шкірі, на нігтях, на голові. У всьому світі є золотий стандарт — це біопсія. Якщо в лікаря виникають сумніви щодо клінічної картини, він призначає біопсію. Але часом псоріаз може виникати без проявів на шкірі — це так званий артропатичний псоріаз, який досить часто плутають із простим ревматизмом чи іншою хворобою суглобів. Якщо уражені суглоби й не підтверджено, скажімо, ревматоїдний артрит, плюс є прояви на шкірі, не проблема для ревматолога чи дерматолога поставити діагноз – псоріатичний артрит.

Дерматолог-венеролог Андрій Шевченко приймає щовівторка та щочетверга в медичному центрі за адресою: м. Охтирка, площа Соборна, 2. Довідки за телефонами: (099)-161-43-88 або 6-16-88 ®

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: