З миру по нитці – голому сорочка

19 декабря 2016 | МИ ЗАПИТАЛИ | 3 коммент. | №50 (1081)

Ми запитали у охтирчан, чи помічають вони по місту людей, які отримують додатковий заробіток, стоячи з простягнутою рукою поблизу церкви, супермаркету чи на центральних вулицях міста? Якщо так, то як часто вони подають їм милостиню?

Леонід Михайлович Распутенко віртуозно грає на баяні. І цей талант допомагає дідусю отримувати додатковий заробіток до пенсії.

«Я вже більше п’яти років мешкаю в будинку пристарілих, – розповідає Леонід Михайлович. – Так склалося, що мій син та троє онуків мешкають в Росії. Я їх дуже давно не бачив. Матеріально вони мені не допомагають. Тому до чверті пенсії, яку я отримую на руки, додатково заробляю грою на баяні на провулку Харківському. Хто гривню кине, хто дві – вже на цигарки та склянку кефіру гроші є. А так в будинку пристарілих нас не ображають: годують чотири рази на день, кожного тижня змінюють постільну білизну, двічі на тиждень влаштовують банний день, слідкують за нашим здоров’ям. Влітку ми самостійно вирощуємо овочі та фрукти, якими із задоволенням смакуємо протягом року. На кухні нам варять узвари із сушки, квасять капусту, консервують овочі, вирощені руками постояльців.

Світлана Вікторівна Степаненко, провідний спеціаліст Охтирського міського відділу ДРАЦС:

- Як бачу бідолашних пенсіонерів на вулицях міста з простягнутою рукою, то серце кров’ю обливається. На мізерну пенсію прожити важко, тому в сніг, дощ чи мороз стоять бідолашні, обгорнувшись у шматок поліетилену, аби хоть якось врятуватися від протягів та пронизливого холоду. Коли є така можливість, то гривню-другу кидаю їм у склянку. Може на хлібину та пачку молока й назбирає та бабуся за день.

Євгеній Володимирович Лимарєв, лікар:

- Звісно, помічаю людей на вулиці як в Охтирці, так і в обласному центрі, які просять милостиню. Багато з них мають серйозні психічні розлади. Чи довіряю їм? Не всім. Є й такі, що стоять з року в рік на одному й тому ж місці і вже не погано на цьому заробили. Інколи кидаю решту, що залишилася після відвідування магазину. Якщо одному з десяти жебраків мої гроші справді допоможуть та підуть на благе діло: лікування, продукти харчування, одяг та інші речі першої необхідності, і то вже добре.

Тетяна Перетятько, бармен:

- Коли є така можливість, то намагаюся завжди простягнути руку допомоги нужденним. Бо як кажуть: з миру по нитці – голому сорочка. Але частенько помічаю, що жебракують одні й ті ж люди. То це мене насторожує, і в щирості таких людей я сумніваюся. Мене затронула за живе історія маленької Катрусі, яка потрапила в автомобільну аварію поблизу школи № 8. На її лікування я клала гроші до скриньки, що стоїть в одному з продуктових магазинів міста.

Анатолій Іванович Скляр, пенсіонер:

- Оті пенсіонери та так звані «волонтери», що стоять на базарі чи деінде і жебракують, отримують таку ж пенсію, як і я. То що,всім йти на вулицю з простягнутою рукою? Я думаю, що то мафія, яка працює на олігархів. Бачив, як на крутих іномарках по «виручку» до них приїздять.

ЦИФРА: близько чверті всього населення планети, тобто півтора мільярда чоловік, живуть за межею бідності за даними міжнародних експертів.

ВІД РЕДАКЦІЇ:

Давати чи не давати гроші жебраку – питання неоднозначне, адже може трапитися так,що він має більше статків, ніж той, хто дає. Одна з наших читачок, яка працює листоношею, розповіла: бабуся, що стоїть із простягнутим стаканчиком за будьякої погоди, насправді регулярно отримує не мінімальну пенсію, принаймні більшу за її зарплату. Мабуть, Бог дав їй досить здоров`я для того, щоб за будь-якої погоди бути на своєму «робочому місці». Ми не закликаємо Вас давати чи не давати пожертву, ми просто хочемо сказати, що є люди, які потребують нашої допомоги, які ніколи не підуть з простягнутою рукою, але бідують, не доїдають і при цьому мовчать. То давайте всі ми подивимось навколо, хто по-справжньому потребує допомоги поряд з нами? В цьому і полягає зміст нашої спецтеми. А що думаєте Ви? Давайте обговоримо цю тему на нашому сайті.

Спілкувалася Олена Кириченко

 Комментарии (3)

 

 1. сергей пишет:

  Лидия что за чушь ты порешь? С какого перепугу слово “багаті” относится к Богу? Не знаешь украинского языка или намеренно пропагандируешь коммунизм? Слово “багаті” происходит от “багато” (много). То есть человек, у которого всего много, достаточно для жизни, и у него нет нужды. Плюс с какого перепугу “багаті” люди – это убийцы, воры, лгуны и прелюбодеи?
  Если тебя зомбоящик приучил, что быть богатым плохо – поздравляю. Открою глаза – плохо быть бедным, это значит, что человек в беде.
  А ты обычный результат пропаганды правительства – оно твердит: будьте бедными, не вздумайте включать мозги и работать – и вас никто не тронет, еще и субсидии получите и соц.помощь.
  Искусственно выводя украинский народ за грань бедности – правительство захватывает (освобождает для себя) страну – те, кто еще хочет работать и знает цену труду – уезжают, кто не хочет (так как нет смысла) – стают покорными рабами (т.к. получат от хозяина подачку, которая их устраивает).

 2. Лидия пишет:

  Незалежні ,вільні знедолені пенціонери підемо під верховну раду з простягнутою рукою і думаєте там хоть плюнуть в руку?Затопчуть гади навіть не побачуть Богаті-Богом тішені тоді ж яка справедливість у Бога .Крадуть ,прилюбодіють,убивають ,а як брешуть і за що то їх Бог тішить?-”Чи Бог бачить из-за хмари наші сльози” кажуть що людські сльози на землю не падають, то на кого вони падають.?

 3. прохожий пишет:

  За те ми вільні, та незалежні…

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: