НАСЛІДКИ НАЦІОНАЛІЗАЦІЇ “ПРИВАТБАНКУ”

23 декабря 2016 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев | №51 (1082)

Охтирчани трішки попанікували через відсутність можливості зняти готівку з банкоматів Приватбанку

Вже на минулому тижні з’явилися проблеми з банківськими операціями по рахункам “Приватбанку”. Повзли чутки, що найбільший банк в країні знаходиться під загрозою ліквідації. Як з’ясувалося у понеділок вранці, побоювання охтирчан мали підстави і те, що ще вчора здавалося неймовірним, трапилося – за одну ніч “Приват” націоналізували. Ця новина підвищила градус напруги і дехто побіг знімати свої заощадження.

“Не дуже довіряю керівництву держави, тому завтра закриваю всі рахунки в Приватбанку”. – написав на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук підприємець, депутат охтирської міської ради Олег Погорєлов.

“Головне – без паніки! Все налагодиться”, – говорять оптимістично налаштовані охтирчани.

“Що було, – бачили, а що буде, – побачимо”, – є і такі філософські настрої серед мешканців Охтирки.

Частина магазинів міста вела розрахунки тільки “живими грошима”, пояснюючи покупцям, що термінали тимчасово не працюють. Продовжилося і спустошення банкоматів “Приватбанку”. Спеціалісти говорять, що така тенденція завжди спостерігається з наближенням новорічних свят, але нинішня ситуація загострена “приватбанківськими” перипетіями.

У вівторок після числених звернень читачів ми спробували прояснити ситуацію у Охтирській філії “Приватбанку”. На жаль, ніхто із спеціалістів не надав жодних пояснень, мотивуючи тим, що дали підписку про нерозголошення інформації. Проте вдалося дізнатися, що у банку триває ревізія, яка не впливає на роботу з клієнтами – фізичними особами, а термінали працюють у звичному режимі. Хоча робота з юридичними особами тимчасово заморожена. Персонал банку ніхто звільняти не збирається, адже фінустанова не припиняє свою діяльність із зміною власника. У вівторок зранку три банкомати в місті були завантажені грошима, як то кажуть, під зав’язку, але вже до обіду вони були порожні. Кажуть, що інкасатори не встигають їх наповнювати, але це тимчасово, поки затихне паніка. Слід сказати, що націоналізація “Приватбанку” не на всіх вплинула негативно, були й такі охтирчани, які зраділи, що банк перейшов з приватних рук державі, що дає більшу надію на стабільність, тому вже на другий день після повідомлення вирішили довірити Привату у новій іпостасі свої гроші, поклавши їх на депозит. «А чого нам хвилюватися, пенсію завжди віддадуть, бо то не гроші, а багаті нехай почухаються», – кажуть у черзі до терміналу, бо комунальні платежі ще ніхто не відміняв, незалежно, хто є власником банку.

На думку експертів, головна проблема націоналізації Приватбанку для клієнтів полягає в тому, що у країні уже не буде приватності вкладів. Мінфін разом з банком візьме під контроль ключову систему інтернет-платежів і розрахунків між людьми і підприємцями. В результаті інформація відносно 20,5 млн вкладників, а також надання банківських послуг більш ніж половині українців тепер у розпорядженні Мінфіну, що матиме велике значення, в тому числі і для нарахування субсидій. Що стосується решти органів – податкової, поліції, ГПУ – то для них порядок доступу не зміниться: тільки за рішенням суду.

Ліна Меркульцева

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: