ПРЯМИЙ ЗВ’ЯЗОК: ЯК ЛІКУВАТИМУТЬ ПО-НОВОМУ

24 декабря 2016 | МИ ЗАПИТАЛИ | Нет комментариев | №51 (1082)

Частина ІІІ

НАЧАЛЬНИК ВІДДІЛУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я ОХТИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ОКСАНА КОВАЛЕНКО ОСОБИСТО ВІДПОВІЛА НА ВСІ ПИТАННЯ, ЩО ЦІКАВЛЯТЬ МІСЦЕВИХ ЖИТЕЛІВ


Я жителька Гадяча. Не за власним бажанням довелося побувати у Охтирській дитячій лікарні. ЖАХ. Як можна в таких умовах лікувати діток? Ліжка нагадують купу металобрухту, матраци гнилі і вонючі… У нас населення вдвічі менше, ніж в Охтирці, але нічого подібного немає. Хто може вплинути на таку ситуацію?

- Ми не були в Гадячі і не знаємо, що там за умови, але у «казки Віденського лісу» теж не дуже віриться. Ми теж стараємося удосконалити ситуацію. У 2015 році заклали кошти в проект бюджету 2016 року на капітальний ремонт другого поверху педіатричного відділення і покрівлі, адже сама будова дуже стара, дах постійно протікав. На даний момент ремонт проведений, зроблений новий дах, вставлено 42 пластикових вікна, нова сантехніка, душові кабіни, оновлена система водопостачання і каналізації. Окрім того за кошти міського бюджету вже придбаної встановлено 15 дорослих і 15 дитячих ліжок, відповідно придбано до них матраци і білизну. На останній сесії Охтирської міської ради, яка була 24.11.2016 було додатково виділено для покращення матеріально-технічної бази педіатричного відділення 94,0 тис.грн. на меблі та 16,0 тис.грн. на м`який інвентар. На другому поверсі ще планується утеплення холодного холу, який можна використовувати в взимку. Робота робиться.

Валентина Іванівна. Останнім часом розгулявся туберкульоз. Хворіють навіть педагоги. Яка зараз ситуація і чи не захворіли діти, які контактували з хворими вчителями?

- Ні, не захворіли. Була проведена серйозна робота по обстеженню 250 дітей, які контактували з хворими на туберкульоз, то жодного інфікованого не виявили. Проте всім призначили профілактичне лікування, але тільки семеро батьків дали на це згоду, решта відмовились, боялися протитуберкульозних препаратів. Таким чином, батьки взяли на себе відповідальність за здоров`я своїх дітей.

Але ж від цієї хвороби не застрахований ні бідний, ні багатий, ні малий, ні старий. Всі ми користуємося грошима, їздимо у маршрутках. Де гарантія, що поруч не знаходиться людина з активною формою туберкульозу, яка й сама про це не підозрює? Коли після виявлення хворої на туберкульоз вчительки батьки здійняли галас, ми запитали, а хто з вас проходив флюорографію востаннє? Всі замовкли. Коли народжується дитина, батьки повинні пройти флюорографію, інакше їм не віддадуть дитину з пологового будинку. А потім хто обстежується добровільно? На свято Масляної у цьому році в рамках місячника боротьби з туберкульозом ми поставили біля «Кнєжі» пересувний флюорограф і зі сцени запрошували всіх бажаючих безкоштовно пройти обстеження. З 8-ї до 13-ї години зайшло 2 чоловіка, яких ми самі ж і вмовили.

Що стосується в цілому із захворюваністю на туберкульоз, то на диспансерному обліку у лікарів-фтизіатрів зараз перебуває 126 хворих, з них на активну форму 45. Виявлено вперше в поточному році 27 чоловік бактеріовиділювачів. Цей факт говорить про те, що лікарі працюють і виявляють хворих, які виділяють збудник туберкульозу і яких буде проліковано вчасно в Сумському обласному клінічному протитуберкульозному диспансері, куди хворі транспортуються санітарним автранспортом КЗ «Охтирська ЦРЛ», до припинення бактеріовиділення.

Хворі у підтримуючій фазі та ті, що не виділяють мікобактерії туберкульозу, отримують контрольоване лікування в ДОТ-кабінеті протитуберкульозного диспансерного відділення КЗ «Охтирська ЦРЛ». За звітний період 2016 отримували контрольоване лікування в ДОТ-кабінеті протитуберкульозного диспансерного відділення КЗ «Охтирська ЦРЛ» 46 жителів міста та району.

Коли покращиться матеріальна база жіночої консультації?

«Спасибі» тому архітектору, що спланував такий «архітектурний шедевр». Що не робили, як не ремонтували, все-одно нічого не виходить: на даху в дощову погоду басейн, а взимку покриття рве мороз. Двічі виділялися гроші з бюджету на ремонт даху, зробили утеплення приміщення, у 2008-му проведено капітальний ремонт жіночої консультації на 174,8 тис.грн. (ремонт даху, заміна вікон та дверей на сучасні теплозберігаючі).

До речі, КЗ «Охтирська ЦРЛ» з 2001 року для розміщення жіночої консультації лік арні орендує в управління капітального будівництва житлово-комунального господарства Охтирської міської ради нежиле приміщення за адресою м.Охтирка, вул.Перемоги, 2.

І знову на ремонт потрібні серйозні кошти. Слід зазначити що з міського бюджету в 2016 році виділено кошти на розробку проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту приміщення жіночої консультації. На даний час проектна організація проводить розробку зазначеної документації.

Як людина може дiзнатися про свiй ВІЛ-статус?

- Треба лише здати кров на аналiз. Тестування для вагітних і призовників є абсолютно безкоштовним. Але треба знати, що iснує так званий прихований перiод. Антитiла до вiрусу СНIД з’являються лише за 3-6 мiсяцiв вiд моменту зараження. Тобто, якщо у вас був незахищений статевий акт або манiпуляцiя з кров’ю, тест, зроблений вiдразу, не дасть правильної вiдповiдi.

Останнє опитування населення України показало вкрай низький рівень знань та особистої відповідальності людей за власне здоров’я: 67% молодих респондентів у віці від 15 до 24 років ніколи не проходили тест на ВІЛ, 38% – не користуються презервативами, бо довіряють сексуальному партнеру, 28% – вважають, що інфікуватись ВІЛ можна через… укус комара.

Між тим, саме в Україні проживає найбільша у регіоні Східної Європи та Центральної Азії кількість людей з ВІЛ. Тому краще обстежитись, аби не хвилюватися за власне здоров`я.

Дякуємо Вам за відповіді і бажаємо здоров’я.

Записала Ліна Меркульцева

Частина І, ІІ, ІІІ

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: