АЛКОГОЛЬНОЕ ОПЬЯНЕНИЕ, ОКАЗАНИЕ ПЕРВОЙ МЕДПОМОЩИ

29 декабря 2016 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №52 (1083)

Важке випробування настало для людей. В одного боку, почався Різдвяний піст. А з другого – Новий рік, Різдво, Васильки, Меланки, Старий Новий рік, які без чарки наші люди не святкують. А потім — біда: вертольоти в голові, сухість у роті, координація рухів ніяка, нудота… Лікарі кажуть, що це класичні прояви похмілля. Про природу похмільного синдрому а його вплив на здоров’я подробиці розповів нарколог Костянтин ЛЕГЕНЬКОВСЬКИЙ.

ЩО ТАКЕ ПОХМІЛЬНИЙ СИНДРОМ?

Умовно кажучи, це проміжна ланка між здорового людиною та алкоголіком. Зазвичай похмільний синдром дається взнаки після перших тривалих запоїв, тобто коли спиртне отруює організм декілька днів поспіль. Здорова людина майже не потерпає від ранкових мук, бо її печінка ще здатна самостійно переробити алкогольні токсини. Щось подібне до похмілля здорові люди відчувають тільки в разі алкогольного отруєння. Тобто коли випили забагато або ж напій був неякісний. Якщо організм цілковито не оновиться, ці отруйні речовини будуть накопичуватися і поступово руйнуватимуть здоров’я. Тому так важливо зранку подбати про знешкодження токсинів, які утворюються під час окислення алкоголю. їх, до речі, аж 12 видів!

А ЯК САМЕ ЇХ ПОЗБУТИСЬ?

Методи лікування алкогольного отруєння такі ж, як і будь-якої іншої інтоксикації. Тому від похмілля допомагають продукти харчування, які сприяють очищенню організму. Кислі найкраще підходять для нейтралізації токсинів — а це славнозвісні квашена капуста, огірки та розсіл з-під них. Я б також радив пити цитрусові соки під час вживання спиртного й опісля — тоді вже зранку це полегшить симптоми інтоксикації.

ЧОМУ РАДЯТЬ ПОХМЕЛЯТИСЬ, ВИПИВШИ ЩЕ?

Так зване ранкове похмеляння справді на якийсь час полегшує самопочуття. Але ж в організм надходить додаткова порція отрути, і це тільки погіршить вплив алкоголю на здоров’я. Зрештою, через нетривалість ефекту лікуватися чаркою потім доведеться кожні три-чотири години.

Полегшення від похмеляння можна пояснити тим, що спиртне допомагає організмові виробити достатню кількість дофаміну — внутрішньомозкової речовини, яка підносить настрій, підвищує працездатність та, у певному сенсі, надихає. За нормальних умов мозок самостійно синтезує цей природний наркотик у процесі деяких фізичних контактів або ж під час досягання мети. Та в алкоголіків, які звикли штучно стимулювати вироблення дофаміну, цей механізм працює погано. Тому вони схильні до депресій. Скажу більше, у них ще й рівень природного алкоголю жахливо знижується. Це також згубно впливає на психоемоційний стан любителів оковитої.

ХІБА В ОРГАНІЗМІ ЛЮДИНИ Є СВІЙ АЛКОГОЛЬ? ЗВІДКИ ВІН БЕРЕТЬСЯ?

Звичайно! Ще й цілий набір так званих ендогенних наркотиків. За останніми підрахунками, їх до 600 різновидів. Ці речовини потрібні для підтрим ування нормального психічного стану та зменшення больових симптомів. До слова, людина відчуває біль постійно.

А ЧОМУ ПІД ЧАС ПОХМІЛЛЯ ЛЮДЯМ ЗАВДАЮТЬ ДИСКОМФОРТУ РІЗКІ ЗВУКИ ТА ЯСКРАВЕ СВІТЛО?

Алкогольні токсини поступово наче розчиняють клітини мозку, тому окремі ділянки, які відповідають за інтенсивність нервових імпульсів, можуть працювати гірше. Через це похмілля часто супроводжується підвищеною чутливістю до світла і шуму, а також безпричинним болем.

ДО ЧОГО МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ РЕГУЛЯРНИЙ ВПЛИВ АЛКОГОЛЬНИХ ТОКСИНІВ НА МОЗОК?

Наслідки можуть бути різними: від звичайного тремтіння рук (так званий тремор) до епілепсії. Оскільки зловживання спиртним поступово руйнує центральну нервову систему, захворювання прогресують, якщо їх не лікувати. За найгіршим сценарієм, тремор переростає у хворобу Паркінсона, а алкогольна епілепсія — у клінічну. На додачу це впливає на генетичну інформацію, яка може зробити вашу майбутню дитину розумово відсталою.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: