ЩОБ ПІСЛЯ СОБАЧОГО ВЕСІЛЛЯ НЕ ПЛОДИЛИСЯ БАЙСТРЮКИ

12 января 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ЖИТТЯ МІСТА | 8 коммент. | №2 (1085)

В ГРУДНІ МИНУЛОГО РОКУ ОХТИРКУ СКОЛИХНУЛА НОВИНА ПРО ВИЛОВ БЕЗПРИТУЛЬНИХ СОБАК НА ВУЛИЦЯХ МІСТА ТА ТРАНСПОРТУВАННЯ ЇХ ДО ХАРКІВСЬКОЇ ШКУРОДЕРНІ. Тому на початку 2017 року в стінах міської ради зібралися містяни, аби перейняти досвід у вирішенні питань з безпритульними тваринами у харківських зоозахисників.

5 січня по обіді в стінах міської ради було напрочуд людно: міський голова Ігор Алєксєєв, представники громади, депутати та керівництво Охтирської міськради, почесні гості: віце-Президент Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова, голова правління громадської організації «Ліга допомоги тваринам» Зоя Савченко, голова громадської організації «Зоозахисне об`єднання «Разом» Олена Кравченко зібралися, аби знайти порозуміння та налагодити співпрацю між керівництвом міста та громадськістю у вирішенні питання з безпритульними тваринами.

На початку зустрічі міський голова Ігор Алєксєєв наголосив, що очікує від заходу не звичайної лекції з гуманності, а напрацювання чіткого плану дій, який дасть можливість в межах бюджетного фінансування подолати проблему з безпритульними тваринами.

Про реалії поводження з тваринами в харківському КП «Центр поводження з тваринами» розповіла Марина Суркова. За словами зоозахисниці, в цій шкуродерні 30 собак тісниться в невеликих вольєрах, а двотижневі цуценята на бетонній підлозі при температурі -5 градусів тик ають мордочк ами в повітря в пошуках мами. 90 відсотків тварин, які потрапили до цього центру, підлягають евтаназії. Тому направляти безпритульних тварин до такої усипальниці, яка й існує лише для того, аби відмивати бюджетні гроші, не варто. Альтернативою цьому є проведення інформаційної роботи з населенням, аби люди відповідальніше ставилися до домашніх тварин: не відпускали їх на вулицю без нагляду, аби ті не влаштовували собачих весіль, не підкидували приплід на смітники чи деінде. А якщо помітили такі факти, то притягати до відповідальності порушників зообалансу. Створити умови, аби й малозахищені верстви населення мали змогу проводити стерилізацію домашніх тварин. А безповоротній відлов не вирішить проблему, адже на місце вбитих тварин прийде ще більше нових, – стверджує Марина Суркова. На що депутат міської ради Олександр Шнайдер поділився з присутніми випадком з життя: «На моїх очах стерилізована собака з біркою у вусі стрибнула на дитину, яка їла пиріжок та розцарапала обличчя в самому центрі міста. Мою дитину стадо безпритульних собак так налякало, що ми були вимушені перервати прогулянку і повертатися додому, аби переодягнутися в сухий одяг. Я б руками розірвав пса, якби той покусав моє дитя. Проте я не твариноненависник. Я кінолог, раніше тримав ротвейлерів. Зараз же в мене живе дві собаки та двоє кішок, яких я підібрав на вулиці. З цим собачим безладом на вулицях міста щось негайно треба робити».

Учасники круглого столу ламають голову над
питанням: куди подіти безпритульних собак?

Були присутні на засіданні й ветеринари. Зокрема лікар ветмедицини Роман Чуприна повідомив, що за минулий рік було зафікс овано 83 факти укусів тварин, з них 25 – бродячими тваринами. Він запропонував більшу частину безпритульних тварин евтаназувати, а тих, що залишаться – стерилізувати.

На що зал «вибухнув» незадоволенням та обуренням. Мер Ігор Алєксєєв в черговий раз заспокоїв присутніх та попросив не ділити людей на злочинців – комунальників та святих – волонтерів. Адже мета заходу – дійти консенсусу, аби і вівці були цілі, і вовки ситі.

«В мене вдома живе три собаки та два кота, які сплять на моєму ліжку та інколи й дружину до мене не підпускають. Я нічого не маю проти тварин. Я відкритий для діалогу».

За результатами засідання круглого столу міський голова Ігор Алєксєєв дав доручення створити робочу групу, яку очолив заступник начальника управління капітального будівництва та ЖКГ Олександр Демиденко. До її складу також увійшли харківські та місцеві волонтери, представники ветеринарної медицини, депутат міськради Олек сандр Шнайдер і, звісно, міський голова. Її членам мер дав тиждень на опрацювання програми харківських волонтерів по вирішенню проблеми з безпритульними тваринами та на підготовку інформації наступного змісту: скільки бродячих собак в місті, в яку копійку влетить стерилізація та хто зможе проводити благодійну стерилізацію за собівартістю даної маніпуляції та обдумати можливе місцезнаходження притулку для тварин. Ігор Юрійович наголосив, що це повинна бути земельна ділянка за межею міста, з усіма комунікаціями та транспортною розв’язкою. «А можливо й створимо мобільний пункт по стерилізації тварин, який курсуватиме містом. Деяких волонтерів зможемо офіційно оформити, аби ті доглядали за тваринами в притулку», – розмріявся не на жарт Ігор Алєксєєв.

Засідання робочої групи назначили на наступний тиждень. Сподіватимемося, що нам вдасться швидко перейняти досвід харківських зоозахисників, аби й вулицями міста було не лячно гуляти й любителів тварин до стану напівнепритомності не доводити виловом хвостатих безхатьків серед білого дня.

О. Кириченко

 Комментарии (8)

 

 1. прохожий пишет:

  А по мне ,было правильно,как делали ранее,в 4-5 утра на коммунхозной машине, пару охотников с ружьями,собачьи туши в кузов потом на свалку, и в городе если и пробежит одна или две псины то ,и это много.Так нет же находятся душевнобольные пенсионерки или евро интеграторы и начинают про гуманность мяукать.

 2. 111 пишет:

  Антон, поддерживаю тебя целиком и полностью. А сердобольным собачникам говорю, заберите их себе и удерживайте приюты за свои деньги. А если денегнет, то Антон все правильно написал.

 3. Антон пишет:

  Вот как бы так сделать, чтобы волонтеры, защитники животных, не только речи сердобольные толкали, но еще что-то делали реальное, чтобы действительно не было в городе бродячих собак? Европа Европой, но там бродячих собак на улицах нет. Я в этом случае придерживаюсь такой точки зрения. Собака- это животное. Да, когда-то человек ее приручил, но это животное.
  Если у Вас есть собака, Вы несете за нее ответственность, и следите за тем, чтобы она была у Вас на поводке. Если у собаки нет хозяина, инстинкты берут свое, и откусить Вам ползадницы или голову ребенку собаке ничего не стоит. Бродячей собаке не место среди людей. И все эти причитания “ой какие хорошие щеночки, собачки, они никого не обидят” никому не нужные мудовые страдания. В Европе отлавливают всех бродячих собак, всех. Если собака не на поводке, а поводок не в руке человека, собака бродячая. Месяц в приюте, если старый или новый хозяин не найдены, собаку усыпляют. Это РЕАЛЬНОЕ решение проблемы. Никто стерильных собак не выпускает на улицу снова. Их стерилизуют, если так пожелали новые хозяева или старые. У наших волонтеров денег в достаточном количестве нет, содержать собак негде, и денег на содержание тоже нет, каких собак стерилизовали не ясно, а бродячие как бегали по улицам, так и бегают. Как пугали детей, так и пугают. Это нытье по бродячим собакам, честно, очень надоело. А местная власть спустя рукава на это смотрит.
  -створити робочу групу — как только вижу это словосочетание ставлю знак = собаки как бегали, так и будут бегать.
  - скільки бродячих собак в місті – это вообще не интересно никому. Пройтись по городу на любом перекрестке 3-4 бегают, на рынке бегают, во дворе гимназии бегают.
  - в яку копійку влетить стерилізація та хто зможе проводити благодійну стерилізацію за собівартістю даної маніпуляції – Кто сказал, что стерилизованная собака теряет агрессии, инстинкты и не огрызет задницу?
  - а якщо помітили такі факти, то притягати до відповідальності порушників зообалансу. – Вот очень интересно, кто будет следить и замечать эти факты?
  - А безповоротній відлов не вирішить проблему, адже на місце вбитих тварин прийде ще більше нових – как говорится «чушь собачья». Если ничего не делать, то конечно придут.
  Предлагаю такое решение. После собрания дать волонтерам 2 месяца на обустройство приюта. Если депутаты желают, пусть выделят средства на его обустройство. СОДЕРЖАНИЕ ПРИЮТА ДОЛЖНО производится волонтерами. Те, у кого нет собак, не должны оплачивать содержание бездомных. Городские службы покупают вот такую штуку Dan-Inject Model J.M. Special (к примеру). И нанимают дядю Васю, на скутере. Для нашего города 1 человека вполне достаточно. Каждое утро, рано-рано, дядя Вася проезжает по городу, и с помощью дротика обездвиживает 1 собаку. На скутере можно всегда догнать собаку, до момента потери сознания. Он передает ее в приют. Волонтерам дать 3 недели, если они пристроят собаку за это время, хорошо, нет –собака усыпляется. Если у волонтеров нет возможности принимать собак, дядя Вася использует дротик для эвтаназии.

 4. прохожий пишет:

  Можно ещё предложить нашим властям построить питомник для крыс и мышей,ведь сколько грусти в их глазах если они дохнут от яда или попадают в капкан,а ещё ужаснее-погибают в зубах хищных кошек ,предлагаю котам одевать кошачьи намордники или же удалять жевательные зубы!

 5. сергей пишет:

  що там

 6. сергей пишет:

  Оксана, когда стая собак, грызя тебя за ноги, хочет свалить тебя и сожрать – что ты видишь в их глазах?

 7. Оксана пишет:

  В глаза животных посмотрите!!!

 8. прохожий пишет:

  Дебилизм,люди мрут,как мухи они про гуманность для бродячих собак…Памятники ещё поставьте этим шавкам,а те кто за них заступается пускай получают депутатскую зарплату.Идиоты!

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: