Знову дурдом на другій обласній

18 января 2017 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ЗДОРОВ'Я | 6 коммент. | №3 (1086)

П’ятниця 13-те для персоналу та пацієнтів комунального закладу Сумської облради «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня №2» (в народі дурдом на Високому) видалася напруженою та нервовою. Через те, що в приміщеннях лікарні пахло морозом, сам начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко приїхав з намірами вивезли частину хворих до аналогічної лікарні в Ромнах. Але цьому на заваді стали персонал, пацієнти та їх родичі з опікунами, мешканці с. Високе.

Декілька сотень обурених таким рішенням людей прибуло до воріт спецзакладу, аби перешкодити вивезенню пацієнтів з території лікарні. Після перемовин, які тривали цілий день, пізно ввечері в п’ятницю один автобус все ж був допущений на територію лікарні, й 24 хворих, які знаходилися на примусовому лікуванні за рішенням суду, повезли до Роменської психіатричної лікарні відповідно до законодавства в супроводі медичних працівників та поліції.

Працівники 2-ї обласної лікарні та мешканці села Високе перешкоджали вивезенню хворих

ЦИФРА: всього 267 пацієнтів знаходиться на лікуванні в «Обласній спеціалізованій психіатричній лікарні №2». 350 працівників складає штат лікарні.

Ось як прокоментував ситуацію навколо 2-ї обласної лікарні ідейний наставник переїзду хворих, начальник управління охорони здоров’я Сумської ОДА  Сергій БУТЕНКО:

- До нас надходили неодноразові скарги від родичів пацієнтів стосовно недотримання температурного режиму у двох відділеннях закладу. На минулому тижні в управління надійшов рапорт від керівництва лікарні про те, що в закладі вкрай низька температура і ця проблема потребує негайного вирішення. Крім того, підтвердився порив тепломережі і комісія управління охорони здоров’я зафіксувала температуру в палатах +9? С.

Мною був підписаний наказ про тимчасове переміщення хворих до Першої обласної психіатричної лікарні міста Ромни. Збентежила позиція персоналу лікарні, які вийшли з протестом через острах втратити робочі місця. Однак поки що їх побоювання не мають під собою підґрунтя – лікарню закривати ми не збираємося. Протягом минулого року на  утримання цього закладу було спрямовано близько 28 мільйонів гривень, у тому числі на медикаменти, харчування, заміну котлів, капітальний ремонт очисних споруд. Тому популістські твердження, що влада не давала коштів цьому закладу, є неправдивими.

Оскільки я відповідальний перед державою за пацієнтів цього закладу і ситуація в 21 столітті, коли хворі перебувають у приміщенні, в якому температура становить +9?С, є неприпустимою. Таке переохолодження не минуло для хворих безслідно: хворі виснажені, кахексичні, у п’яти пацієнтів із 24-х перевезених до Ромнів, зафіксована та рентгенологічно підтверджена пневмонія. Завдяки політичним пікетам 200 людей залишається в другій обласній лікарні й надалі. За їх здоров’я та життя несе відповідальність головний лікар Лілія Неофітна, – зазначив посадовець.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко вважає, що всі факти знущання над хворими та нецільового використання бюджетних коштів в «Обласній спеціалізованій психіатричній лікарні №2» повинні бути зафіксовані спеціально створеною комісією та передані до правоохоронних органів.

Депутат обласної ради, член постійної комісії з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства Юрій Меєрович зазначив: «В минулому році на засіданнях комісії неодноразово обговорювалося питання, що в Сумській області діє аж чотири  психіатричні лікарні, тоді як в інших областях – по 1-2 заклади такого профілю. Тому можливо виникне в майбутньому потреба в закритті як мінімум двох психлікарень. Моя особиста думка, другу обласну лікарню закривати не можна, адже хворих возити до Ромнів чи обласного центру не зручно та й хоспісні хворі там перебувають».

Лілія Неофітна від коментарів відмовилася, адже старі образи за надруковані правдиві, але незручні для головного лікаря матеріали, взяли верх над здоровим глуздом. На нашу думку це не найкращим чином характеризує Лілію Павлівну як головного лікаря та політичну діячку. Не зрозумілі нам й дії персоналу психіатричної лікарні, які через страх втрати робочих місць морозили пацієнтів та не дозволяли їх транспортувати до Роменської психіатричної лікарні.

Коли верстався номер

Охтирською місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом ймовірного заподіяння фізичного та морального страждання пацієнтам Комунального закладу Сумської обласної ради “Сумська обласна психіатрична лікарня № 2″, що в м. Охтирка.

?Як повідомила керівник Охтирської місцевої прокуратури Юлія Слабунова, встановлено, що в зазначеній медичній установі тривалий час зберігалась низька температура, пацієнти перебували в неприпустимих умовах, що призвело до захворювання п’яти осіб на пневмонію.

До ЄРДР внесено відомості за ч. 1 ст. 127 (катування) КК України. Подальше досудове розслідування доручене Охтирському відділу поліції під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури. Наразі проводиться комплекс слідчих та процесуальних дій, спрямований на встановлення фактичних обставин вчиненого кримінального правопорушення.

 

 Комментарии (6)

 

 1. Ярослава Березовская пишет:

  ПОка областная власть и психбольница в Ахтырском районе решают, кто круче, больные остаются заложниками ситуации.
  Вдуматься только – кто-то считает, что его могут уволить и поэтому держит при +9 кучу больных, которые не могут даже встать и уйти. Они от такого “лечения” заболевают пневмониями, но вывезти их в тепло и лечить не дают – вдруг больных вывезут и больницу закроют? Ради зарплат можно и убить десяток-другой людей, – считают врачи, дававшие какие-то там клятвы. И заявляют, что вернулись сталинские времена и больницы закрывают (хотя что-то лично мне о таких деяниях Виссарионовича неизвестно). Поэтому больных они физически не выпустят и не отдадут. И вообще – почему нам давали так мало денег, а теперь вмешиваются? – возмущается больница. На что областные власти напоминают о 28 миллионах гривен, которые больница получила только в прошлом году.
  А у собора в центре города каждый день сидит на табуреточке полная женщина с ящичком в руках. Это Раечка. Она собирает пожертвования, чтобы отвезти психбольным из с.Высокое немудреные гостинцы – хлеба там, соли, печенья. А при очень удачном стечении обстоятельств – даже какие-то фрукты. Раечка знает – такой нужды, как там, за стенами заведения, откуда нельзя уйти или хотя бы пожаловаться, нет нигде. И собирает не только деньги а и, например, вещи. Особенно теплые. Она делает это годами.
  И теперь понятно, почему.
  28 миллионов, а Раечка покупает соль. Которой долго не было в больнице. Денег-то медикам не выделяют…

 2. СВИТЛАНА пишет:

  О ТЕМПЕРАТУРЕ 9 ГР ВСЕ ВРАНЬЕ В ДЕНЬ ТАК ЗВАНОГО СПАСЕНИЯ БОЛЬНЫХ БЫЛА ЗАМЕРЕНА ТЕМПЕРАТУРА ПО ВСЕМ ОТДЕЛЕНИЯМ И САМ ПАН БУТЕНКО ПОДПИСАЛ АКТ А ГДЕ ПОДЕВАЛИСЬ ИЗ ОТДЕЛЕНИЙ ЖУРНАЛЫ И ЗАПИСИ ЗАМЕРЕНИЙ ТЕМПЕРАТУРЫ ЧТО НЕТ ОТВЕТА ..КОРОЧЕ ГЛАЗ НА ДУРКУ ПОЛОЖИЛИ ХОРОШИЕ ДЯДИ И ТАК ГОДИКА ЧЕРЕЗ ДВА УВИДИТЕ НА МЕСТЕ ЛИКАРНИ ОЧЕРЕДНУЮ СЫРОВАРНЮ ИЛИ ПИЛОРАМУ ИЛИ ИЛИ НАДО ТОЛЬКО ВСЕМИ МЫСЛИМЫМИ И НЕМЫСЛИМЫМИ ПУТЯМИ ЗАКРЫТЬ И ВСЕ ВРУТ ВРУТ И ПРИВИРАЮТ АКОМУ ЭТО ВЫГОДНО ПОЖИВЕМ И УВИДИМ

 3. Вася пишет:

  Что-то мрази не договорятся – пишут то 25 больных пневмонией, то 15, то 10, а теперь только ПЯТЬ! :)

 4. Александр пишет:

  Лучше бы они наш парламент вывезли куда-нибудь подальше… европы

 5. сергей пишет:

  Ну шо ж. Раз пішла така масова атака на другу обласну – то точно закриють. Раніше, ще до Неофітної, хворі на голих сітках спали та ходили без одежі, худющі як в концтаборі і мерзли не при поривах тепломережі, а постійно. І нічо. І ні Роксолану, ні ТВ, ні інші ЗМІ – та нікого це не цікавило. А тут таки і можливість “зайві” 28 млн.грн. роздєрибанить, та й Купрейчисі не будуть зайвими землі та приміщення дурдому, а звільнені займуть місце рабів – будуть вкалувать на її полях.

 6. прохожий пишет:

  круто освобождают территорию,главное ,что бы толпа поверила…

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: