МАЛОВІДОМІ ФАКТИ ПРО ВІРУСИ

21 января 2017 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №3 (1086)

В рамках уроку біології учні 10 класу школи № 4 працювали над проектом «Роль вірусів у природі та житті людини».

Зокрема, найбільшу увагу підростаюче покоління звернуло на питання захворюваності на грип та його профілактику.

Десятикласники спочатку провели опитування серед охтирчан та з’ясували, що діти про віруси знають дуже мало. Та гірше за все те, що дорослі знають не набагато більше за малечу!

Пройнявшись проблемою низької обізнаності людей про вірусні хвороби, школярі вирішили вивчити це питання досконаліше та поділитися з читачами «Роксолани» корисними знаннями, які рятують здоров’я та інколи, навіть, і життя.

Тому пропонуємо Вам перевірити свою ерудицію та поповнити скриньку знань наступними фактами:
1. Найжорстокіша епідемія грипу, так звана «іспанка», за півроку забрала близько 100 млн. життів та отримала свою другу назву через те, що масштаби епідемії були тверезо оцінені лише Іспанією.
2. Найнебезпечнішим серед усіх вірусів грипу учені вважають свинячий грип або «мексиканку».
3. Грип страшний не симптомами, а ускладненнями, найпоширенішим з яких є пневмонія.
4. У групі ризику по зараженістю грипом люди з ослабленим імунітетом, шкідливими звичками, діти, літні люди та вагітні.
5. Єдиною профілактикою вірусних інфекцій є вакцинація. Вакцинація від грипу може вберегти лише від ускладнень, а не від самої хвороби.
6. Ліків від грипу не існує. Є лише ліки, що полегшують симптоми, адже вірус грипу один з  небагатьох, що зазнає постійної мутації.
7. Найбільш розповсюдженими вірусними інфекціями нашої планети є грип, СНІД, гепатит, поліомієліт, енцефаліт, сказ.
8. Віруси рослин людину і тварин не уражають, а сама рослина заражається лише через пошкодження (наприклад, при пікіруванні розсади) та через комах.
9. Латентними вірусами, тобто такими, що не завжди призводять до хвороби при їх потраплянні в організм, є віруси герпесу, папіломовіруси, ВІЛ.
10. Вірус Епштейна-Барра називають «хворобою поцілунків». Ним інфіковано близько 90 % населення планети, які мають стійкий імунітет до повторного зараження. Цей вірус дуже часто призводить до неконтрольованого поділу клітин, тобто – раку.
11. Вірусна інфекція та бактеріальна – поняття не тотожні. Адже у першому випадку причиною хвороб є віруси, а у другому – бактерії. Тому і лікування має бути докорінно різним.
12. За статистикою, найчастіше люди заражаються грипом через брудні руки. Друге місце посідає – повітряно крапельний шлях зараження.

Сподіваємося, що ці факти та рекомендації стануть в нагоді охтирчанам. Та найголовніше, змусять замислитися над своїми діями, які інколи суперечать науковим фактам!

Бажаємо міцного здоров’я!

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: