ЗБОЖЕВОЛІТИ

27 января 2017 | НОВИНИ | 1 комментарий | №4 (1087)

«Нечистоти» 2-ї обласної полізли з усіх дірок

Невтішні новини з Обласної спеціалізованої психіатричної лікарні №2 на минулому тижні облетіли всю Україну: центральні канали та друковані ЗМІ трубили про нещасних хворих психіатричної лікарні, які опинилися у полоні холоду через політичні баталії.

Обласне керівництво всю провину поклало на плечі головного лікаря, бютівки Лілії Неофітної. Доки провладна верхівка шукає крайнього, з’явилися перші жертви переохолодження: в неділю в реанімаційному відділенні Охтирської ЦРЛ від пневмонії померла пацієнтка 2-ї обласної лікарні.

Під час апаратної наради начальник обласного управління Сергій Бутенко черговий раз повідомив про наслідки утримання хворих в палатах при низькій температурі повітря:

- У 17 із 200 пацієнтів обласної психіатричної лік арні №2, які через блокування автобусів співробітниками закладу залишилися в холодних корпусах, наступного дня зафіксували підвищення температури. Із 17 осіб у 9 поставлений діагноз – грип, у 8 – ГРВІ. Троє пацієнтів доставлені до Охтирської районної лікарні – двоє осіб в терапевтичне відділення і одна жінка із пневмонією була госпіталізована в реанімаційне відділення. 22 січня жінка, яка перебувала в реанімаційному відділенні, померла від пневмонії. Під час розтину підтверджено діагноз тотальної лівосторонньої пневмонії і правої нижньодольової. Це відповідь усім тим, хто політичними іграми хоче прикрити ситуацію в цьому закладі.

Реакція голови облдержадміністрації Миколи КЛОЧКА не забарилася:

- Мені не зрозуміло, куди поділися 22 мільйони, які ми виділяли в минулому році цьому закладу. З цим питанням треба окремо розбиратися, адже я особисто 1,5 мільйони медичної субвенції розподілив туди. Хоча зараз керівництво лікарні намагається прикрити свою бездіяльність байками про те, що гроші на заклад не виділялися.

На минулому тижні в психіатричній лікарні працювала робоча група зі складу депутатів обласної ради, працівників управління майном обласної ради та управління охорони здоров’я, – зазначив очільник галузі охорони здоров’я Сергій Бутенко. – Після того, як ми вивчили журнали температурних режимів,переконалися, що показники пониження температури, які не відповідали нормативам, фіксувалися в закладі не лише в ці дні, а й протягом усього опалювального сезону. І це попри те, що керівництво закладу говорило, що він стовідсотково готовий до опалювального сезону. Тому члени робочої групи запропонували оптимізувати мережу психіатричних закладів Сумщини. До того ж в інших психіатричних закладах області достатньо площ і місць, аби утримувати хворих з 2-ї обласної лікарні в належних умовах. У вівторок спеціально створена комісія відвідала Роменську та Глухівську психіатричні лікарні. Після чого на чергову сесію обласної ради буде винесене питання щодо подальшого функціонування закладу в Охтирському районі.

Голова Височанської сільської ради Ольга Олефіренко до зайняття посади 24 роки пропрацювала сестрою-господаркою в психо-туберкульозному відділенні 2-ї обласної лікарні. Тому не з чуток знає, що там коїться та чи потрібна даному закладу оптимізація:

- Звичайно роботи в с. Високе небагато. Всі заклади соціальної сфери повністю укомплектовані кадрами, а в ПрАТ «Сад» всі не втовпляться, адже з кожним роком робота в сільськогосподарській галузі стає більш автоматизованою. На 2-й обласній працюють 184 місцевих мешканці: це в основному обслуговуючий та молодший медичний персонал. Є навіть родини, де всі члени працюють в даному закладі. Тому повністю закривати його не доцільно, а ось про скорочення ліжкомісць можна вести мову.

Лілія Павлівна по всіх каналах«зазвіздилася» та розповідає, що її лікарня є бюджетонаповнюючим закладом. Так я відповім: з 2014 року жодної копійки ні від сплати за землю, ні від податку на доходи фізичних осіб до громади не надходило. Політикою треба займатися після 17:15 й до 8-ї години ранку в будь-яких позах, а в робочий час требабуло приділяти більше увагилікарняним справам. Тоді б й не було таких проблем, – вважає Ольга Олефіренко.

Проте є й полярно протилежні думки про те, що закриття 2-ї обласної психіатричної лікарні – це заздалегідь добре обмізкований крок верхівки обласних чиновників: «Око на дурку поклали хороші дядьки, і так років через два побачите на місці лікарні чергову сироварню чи пилораму. Тому держслужбовці брешуть, брешуть і прибріхують. А кому такий сценарій на руку? Поживемо побачимо, – пише на сайті газети «Роксолана» наша читачка під ніком Світлана. Проте проблеми функціонування психіатричної лікарні задавнені та вже перейшли до хронічної стадії. Перебої з опаленням та морозотерапія – це так звані метастази, які дали про себе знати в січні цього року. Адже ще в минулому році Обласну спеціалізовану психіатричну лікарню № 2 відвідала моніторингова група у складі регіональних координаторів взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській та Тернопільській областях і вже тоді задокументувала цілу кіпу проблем.

Уповноважена Верховної ради України з прав людини Валерія Лутковська на своїй сторінці у Фейсбук поділилася інформацією стосовно діяльності 2-ї обласної лікарні:

- Члени моніторингової групи відмітили мальовничу природу та чисте повітря навколо закладу, де залічують свої душевні хвороби пацієнти. Але згодом в поле зору експертів потрапили залізні двері-грати та палата, призначення якої чітко не змогли пояснити медичні працівники психіатричної лікарні. Знаходиться вона у так званому «гострому відділенні». Хоча медичний персонал і переконував, що двері зберігаються виключно як матеріальна цінність, а в кімнаті запланований ремонт, пацієнти при приватному спілкуванні називали цю кімнату «надзоркою» чи «решіткою» та повідомили, що там закривають хворих, які провинилися. На вимогу моніторингової групи двері, завіси та петлі, призначені для навісного замка, було демонтовано. Проте в деяких приміщеннях все ще залишились решітки на вікнах, що негативно впливає на емоційний стан хворих. Також члени моніторингової групи виявили невідповідність вимогам законодавства стану санітарних вузлів, душових кімнат, харчоблоку, укомплектованості палат меблями для зберігання особистих речей пацієнтів та засобів гігієни, що знаходилися у сейфі медичних працівників і видавалися на прохання.

До того ж, не у всіх відділеннях дотримувалися норми площі на особу, через що люди змушені перебувати у коридорі чи спати на ліжках, розміщених поруч. Коштів лікарні на молочні продукти, овочі та фрукти не вистачає, тому їх практично не буває, люди змушені купувати їх за власні гроші у магазині поруч.

Густа та несмачна каша заварилася навколо 2-ї обласної психлікарні.

І на цій непрезентабельній «кухні» нечистоти поперли через край. Очікуємо швидкої та справедливої реакції від обласного керівництва, депутатського корпусу обласної ради та очільників району та справедливого покарання винних у стражданнях психічнохворих людей. Крапку у цій гучній справі повинен поставити ЗАКОН.

Олена Нікуліна

 

 Комментарии (1)

 

  1. Колян пишет:

    ,,,Лилия павловна стала пациентом етой ликарни ,,,у ней только Батькивщина на уме говорили девки что ничого не робыла для ликарни только для партии

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: