ВТОРИННА ДОПОМОГА СТАЛА ДОСТУПНІШОЮ

28 января 2017 | ПРАВОВА ДОПОМОГА | Нет комментариев | №4 (1087)

Розширено коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Про це та про інші зміни нас проінформує директор Охтирського місцевого центру з надання БВПД Тамара Козир:


- Законом України «Про Вищу раду правосуддя» внесені зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу. Насамперед, йдеться про внутрішньо переміщених осіб та осіб, які до сьогодні лише претендували на отримання такого статусу. Таким чином скористатися кваліфікованою правовою допомогою тепер зможуть близько 1 700 000 людей по всій Україні – саме така сьогодні є приблизна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Така ж соціальна гарантія встановлена для осіб, які претендують на отримання статусу учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій (насьогодні їх близько 275 000 осіб), іншим особам, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», надаватиметься не лише з питань їх соціального захисту, як це було до прийняття зазначених змін, а з будь-яких інших питань.

Також суттєво змінилися підходи до визначення рівня малозабезпеченості, що є критерієм для отримання безоплатної вторинної правової допомоги не менше 10 мільйонам осіб:
– по-перше, особа матиме таке право, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
– по-друге, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, яка звертається за допомогою, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер.

Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу в Охтирці Ви можете за адресою: вул. Перемоги, 13. Телефон для довідок – (05446) 4-22-23.

ПОТРІБНИЙ ТЕЛЕФОН
0-800-213-103
номер цілодобової телефонної лінії Міністерства юстиції з питань, пов’язаних з отриманням безоплатної правової допомоги.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: