ЗАРПЛАТА В КОНВЕРТІ – ПОЗА ЗАКОНОМ

28 января 2017 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | 16 коммент. | №4 (1087)

Вже ні для кого не секрет, що з нового року українці отримуватимуть підвищену мінімалку. Дехто радіє, інші, хитаючи головою, уявляють, як здіймуться до небес ціни на товари та послуги, бо оплата праці є складовою собівартості будь-якої продукції. Як би там не було, закон діє і виконувати його потрібно всім. А що буде з тими, хто знехтує нововведеннями, нам розповість головний державний інспектор відділу додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Людмила Шевчук:


- Із 1 січня 2017 року змінюється поняття мінімальної зарплати та її сума, яка відтепер складає 3200 грн. З нового року визначення «мінімалки» прив’язки до некваліфікованої праці не містить. Раніше до мінімальної заробітної плати не включалися доплати, надбавки, заохочувальні та компенсаційні виплати. У новій редакції статті 95 КЗпПУ цю норму виключено. При цьому заробітна плата, як і раніше, підлягатиме індексації у встановленому законодавством порядку.

Розмір зарплатні за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, до якої не враховуватимуться доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат. Натомість інші виплати, наприклад, надбавка за інтенсивність праці, використання в роботі іноземних мов, можуть ураховуватися. Якщо нарахована плата працівнику, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець має провести доплату до рівня мінімальної заробітної плати і виплатити її одночасно з виплатою зарплатні.

Також визначено відповідальність за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, а при перевірці фактів порушень, зазначених у абзаці 2 частини 2 статті 265 КЗпПУ — у 100-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення. Тобто з нового року підприємствам буде економічно невигідно не допускати інспектора до перевірки.

ЦИФРА

860 - перевірок суб’єктів господарювання області в частині додержання законодавства про працю було проведено фахівцями Держпраці в 2016 році;
372 - актів перевірок було розглянуто та накладено фінансових санкцій на суму понад 2 млн. грн.
13 - випадків неоформлених трудових відносин між роботодавцем та працівником було виявлено. Штрафна санкція становить 537 240 грн.

Наголошу, що зміни торкнулися й відповідальності за порушення за конодавства про працю. Якщо до цього часу до роботодавців за порушення трудового законодавства головні державні інспектори Управління Держпраці у Сумській області могли застосовувати тільки адміністративні санкції, то в 2016 році все змінилось: крім адміністративних, з’явились і фінансові санкції, які встановлені в наступних розмірах:
- 30 мінімальних зарплат за кожного працівника, за наступні порушення: фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
- 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
- 3 мінімальні зарплати, за порушення встановлених строків виплати заробітної плати більш, як за один місяць та виплата їх не в повному обсязі.
- 10 мінімальних зарплат за кожного працівника, за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
- 1 мінімальна зарплата за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Записала Олена Нікуліна

 Комментарии (16)

 

 1. прохожий пишет:

  Да сам ты дурак,и род твой дурной,и мозг у тебя гарант ,тоже дурной.

 2. Гарант пишет:

  Ну ты и дура! В акте проверки более 200 пунктов, которые проверяются. И поверь, у тебя я найду, за что оштрафовать. Думаешь здесь дураки – а ты умная? Нахер мне твои налоги? Они мне что, в карман идут? Короче, готовь конверт.

 3. Ольга пишет:

  А слабо договорится всем и не давать гаранту мзду. Заплатить честно и аккуратно налоги, выплатить зарплату пусть 0,5 ставки, а парочку гарантов сдать со всеми потрохами и пусть хозяйнує там у свому селі?

 4. Гарант пишет:

  если штраф от (почти 40 000)… склеишь и не только “дурачка”…

  нет, дурака ты клеишь типа не понимая, что штраф 320 тысяч, а не почти 40 тысяч. Штука баксов – это за то, чтобы просто подойти к нам и сказать “здравствуйте”. а уже при проверке ты с радостью отдашь до 10 тысяч баксов с радостью. Еще и пятки сука целовать нам будешь. вообще охамели – перестали власть бояться и понимать кто хозяин.

 5. Игорь пишет:

  Ну ,да если ты прав,то тут точно склеишь и не только “дурачка”…

 6. Гарант пишет:

  Игорь че ты из себя дурачка-то клеишь? Штукарик баксов (или по курсу) – это минимум. Как дети, чесслово.

 7. Игорь пишет:

  Вопрос только, какие аппетиты в этих грёбаных инспекторов, если штраф от (почти 40 000) , то этим звероящюрам придётся давать 10 000 – 20 000 , а где их взять ? Полный пи…ц

 8. Гарант пишет:

  Игорь ты чо там шепчешь? А ну быра наличку приготовил и в конверт не забудь положить – а то как тыкать мне дрожащими руками будешь – рассыпешь еще!

 9. Игорь пишет:

  Наличку ? Вы,что то путаете,после “майдана” у нас коррупции нету!Злостных взяточников или “люстрировали”,или прогнали из Украины.Так,что инспектора у нас все сознательные.

 10. Гарант пишет:

  А ну роты позакрывали!!!! Грамотеи!!! Быстро приготовили наличку к приходу инспектора!!! Умные шибко стали?

 11. Игорь пишет:

  Ольга,я Вас умоляю…Какие в нашей “стране” могут быть “законодавчие акты”? Да им лишь бы казну набить,а каким способом не имеет значения.

 12. Ольга пишет:

  А де можна побачити, якими законодавчими актами визначені ці санкції, а також чому Держпраці проводить перевірки під час діючого мораторію?

 13. Игорь пишет:

  В натуре,что проверяющие ШАВКИ, такая чуйка,что если они будут наглеть то ходить им и оглядатся…

 14. 444 пишет:

  Шавки позорные эти проверяющие.А Сергей прав на 1000%.Малый бизнес у нас в городе только и пополняет казну.Все большие заводы уже задавили,а на плечи частников положили бюджет.Ещё и давят.

 15. сергей пишет:

  Так малый бизнес проще задавить – а суньтесь повыше – так нелегальные заводы и фабрики за заборами и колючей проволокой. Пока инспектора впустят – там уже никого не будет.

 16. WWW пишет:

  Давите малый бизнес,повышайте налоги,штрафы…После этого ,что нужно сильно любить свою страну?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: