ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА БОЇТЬСЯ ЛІКАРІВ?

29 января 2017 | ЗДОРОВ'Я, Поради та рецепти | Нет комментариев | №4 (1087)

Напередоднi вiзит у з малюком до лiкаря ми заздалегiдь уявляємо собi сльози, крики i жахливу сцену перед кабiнетом.

Чи можна побороти дитячий страх перед «страшною людиною в бiлому вбраннi»? Про це ми запитали у заступника головного лікаря КЗ «Охтирської ЦРЛ» з материнства і дитинства Людмили Загребельної:


- Від початку народження за кожною дитиною здійснюється лікарський нагляд за дільничним принципом. Але незважаючи на це, батьки мають можливість вільно обирати педіатра, якому довірять здоров’я своєї дитини. Все ж краще ходити до одного й того ж лікаря систематично. Тоді й маленькому пацієнту буде простіше звикнути до лікаря.

Перед відвідуванням дитячої поліклініки впевніться в тому, що дитина добре виспалася та не голодна. Аби скрасити очікування маляти в черзі, не забудьте прихопити з собою воду чи сік, печиво чи інший поживний перекус, книжки чи улюблену іграшку Вашого чада. Завчасно подбайте й про зручний дитячий одяг без зайвих зав’язок і ґудзиків, щоб лікар мав можливість ретельно й безперешкодно оглянути пацієнта. Найкращим варіантом для малюка буде бодик на блискавці.

Недоречно за погану поведінку лякати дитину лікарем в білому халаті, який зробить болючий укол. Такі методи виховання можуть повернутися до Вас бумерангом у випадку звернення до медичного закладу.

Налаштуйте себе та дитину на думки про лiкаря, як про людину,яка вилiкує, позбавить болю, допоможе та порадить. Саме докладна розповiдь про позитивну роль лiкаря має стати головною у розмовi з дитиною: «Ми йдемо до педіатра, щоб вiн подивився, чи все гаразд iз твоїм здоров’ям. Йдемо до стоматолога, щоб вiн оглянув твої зубки», – кажемо малюковi. А ще краще напередодні візиту до лікарні пограйте з малюком у гру, в якій Ви будете пацієнтом, а Ваша дитина – лікарем. При цьому використовуйте дитячі медичні інструменти, аби виміряти температуру, оглянути ротову порожнину чи послухати дихання іграшковим фонендоскопом.

Коли батьки залишаються у кабiнетi та починають охати і ахати, перейматися більше, ніж сама дитина, цим самим вонизаважають роботi фахiвця. Звiсно, для дитини краще, коли мама чи тато залишиться в кабінеті, триматиме її за руку, посадить на коліна, розповідатиме лікарю про історію хвороби тощо. Адже в такому випадку взаємний контакт і спокій одного з батьків разом з дитиною гарантують стовідсоткову ефективність прийому.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: