ПІДСТУПНА ЕРОЗІЯ

2 февраля 2017 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №5 (1088)

Мабуть, в гінекології немає іншої такої недуги, яка породила б стільки чуток і домислів, як ерозія шийки матки, – розповідає гінеколог, лікар вищої категорії, к.м.н., доцент кафедри акушерства та гінекології Сумського державного університету Світлана Сміян, яка здійснює прийом в охтирському Лікувально-консультаційному центрі.


У більшості випадків ерозії протікають безболісно – і в цьому їх підступність. Жінка не може знати, в який момент вона почала розвиватися і як швидко це відбувається. У більшості випадків пацієнтка звертається до лікаря, коли помічає у себе збій менструального циклу, неприємні виділення з піхви, больові відчуття під час інтимної близькості і підозрює, що це ознаки зароджується інфекції або серйозного захворювання. Пустивши справу на самоплив і відкладаючи візит до лікаря, існує ризик «заробити» дисплазію, а це, на відміну від ерозії (яка, по суті, є фоновим захворюванням) – вже передраковий стан.

Слово «ерозія» в перекладі з латині означає «роз`їдання». По суті, це дефект епітелію, покриваючого шийку матки. Розрізняють справжню ерозію – власне дефект епітелію, повну відсутність «покривних клітин», щось на зразок саден на шкірі, яка виникає в основному через травми або інфекції, і псевдоерозію, пов’язану з заміщенням епітелію шийки матки епітелієм цервікального каналу.

Справжня ерозія з’являється, як правило, внаслідок травмування механічними контрацептивами і при невмілому спринцюванні або при запальних процесах. Така ерозія зустрічається досить рідко. А ось псевдоерозія або ектопія більш розповсюджена і зовсім не є дефектом або раною.

РОЗВИТКУ ЕРОЗІЇ МОЖУТЬ СПРИЯТИ ТАКІ ФАКТОРИ:
- гормональні розлади,
- порушення менструального циклу,
- ранній початок статевого життя і часта
зміна статевих партнерів,
- зниження імунітету.

Якщо Вам поставили діагноз ерозія, то перш за все необхідно пройти обстеження – кольпоскопію. При наявності запалення необхідно здати аналізи на всі можливі інфекції, що передаються статевим шляхом. Особливо небезпечний папіломавірус високо-онкогенних типів; доведено, що саме він сприяє переродженню ерозії в дисплазію, а дисплазії в рак. Запам’ятай, без кольпоскопії і цих аналізів лікар не може призначити Вам правильне лікування. Далі можливо кілька варіантів розвитку подій. Якщо запалення викликано урогенітальними інфекціями, необхідно їх позбутися, а потім, використовуючи спеціальні вагінальні супозиторії, повернути піхві нормальну мікрофлору.

Якщо ж запалення не виявлено, це означає, що причиною ерозії міг послужити гормональний дисбаланс. Як правило, він супроводжується іншими клінічними симптомами, наприклад, нерегулярним менструальним циклом, аменореєю. У таких випадках після консервативного лікування ерозію можна ще якийсь час спостерігати.

Ерозія підступна тим, що організм буде намагатися з нею впоратися. І в цьому, як не парадоксально, полягає головна небезпека! Справа в тому, що переродження епітелію може піти як в бік одужання, так і в бік патології, тобто дисплазії. Крім того, ерозія, як губка, здатна нагромаджувати хвороботворні мікроорганізми і віруси – саме тому мазок, як правило, сигналить про запалення. Часто доводиться чути таку думку: мовляв, нічого не роби, народиш дитину – воно й пройде. Це – помилка! Імунітет у вагітної і так ослаблений, а тут ще й ерозія. До того ж, під час пологів значно збільшується ймовірність розривів шийки матки. Спочатку необхідно пролікувати ерозію, а потім вже вагітніти і народжувати.

Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням і не пускайте цей процес на самоплив! Ерозію необхідно лікувати, щоб убезпечити себе від всякого роду ускладнень і зберегти жіноче здоров’я.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: