ПОДІЇ

2 февраля 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев | №5 (1088)

«ШЛЮБ ЗА ДОБУ» ТА ПРОПИСКА В ПОЛОГОВОМУ

«Така послуга потрібна сільським жителям, які часто позбавлені можливості поїхати в райцентр, де працюють державні та приватні нотаріуси.

Із запровадженням так званого «сільського нотаріату» послуги по оформленню спадщини будуть поряд – у сільській раді, – повідомила керівник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина СВИСТУН.– Щоб втілити цю ідею в життя, 18 осіб місцевого самоврядування проходять відповідне стажування, і 13 з них – із Сумської області».

Нагадаємо, що минулого року став зручним для людей і сервіс по видачі свідоцтв про народження дітей у пологових будинках. Понад 86 тисяч батьків у країні вже скористалися цієї зручною новацією. На Сумщині безпосередньо у пологових будинках отримано 2649 свідоцтв – це кожне третє свідоцтво про народження. Завдячуючи цьому сервісу, новонароджена людина виходить з пологового будинку не просто довгоочікуваним сином чи донькою, а вже громадянином України з першим документом, що це засвідчує.

Більше того, органи реєстрації актів цивільного стану почали і оформляти приписку малят. З жовтня 2016 року таким чином прописано 52 дитини. А з 11 січня 2017 року Сумщина долучилася до пілотного проекту «Шлюб за добу», згідно якого можна оформити народження нової сім`ї за 24 години.

СКАРГУ НА “УКРЗАЛІЗНИЦЮ” МОЖНА НАПИСАТИ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ

На сайті Укрзалізниці запрацювала електронна форма звернень стосовно зауважень щодо сервісу та боротьби з корупцією. Відтепер про такі явища можна повідомити не лише на гарячі лінії, а й в електронній формі, зазначають в Укрзалізниці.

Заповнити електронну форму користувачі можуть досить легко: потрібно з меню вибрати, чого саме стосується звернення: пасажирських, приміських послуг чи антикорупції. Заявнику необхідно зазначити ім’я, електронну адресу, тему повідомлення та сформулювати його зміст. Для того, щоб детально розглянути звернення, зміст повідомлення має бути конкретним, із зазначенням дати, місця, номера поїзда, вагону, сполучення та інших подробиць. Це дасть можливість залізничникам ґрунтовно проаналізувати ситуацію та своєчасно зреагувати на негативні випадки.

ОБМЕЖЕНО РУХ НА АВТОДОРОЗІ МІЖ СУМЩИНОЮ ТА ПОЛТАВЩИНОЮ

У зв’язку із значним руйнуванням дорожнього покриття та з метою безпеки дорожнього руху на автодорозі Т-19- 04 Білопілля-Терни-Липова Долина-Гадяч, км 89+100 – км 104+450 (від межі Сумської та Полтавської обл. до перехрещення з автомобільною дорогою О-1702014 Гадяч-Сватки-Синівка та О-1702015 Гадяч-Великі Будища), з 25.01.17р. вводиться обмеження руху транзитного вантажного автотранспорту, маса якого перевищує 10 тонн.+ Зазначене обмеження буде знято після ремонту автомобільної дороги Т-19- 04, який планується виконати у 2017 році.

Укравтодор

ПОГОДНІ КАЧЕЛІ ГОЙДАЮТЬ ТИСК

За період з 23 січня по 29 січня карети швидкої Охтирської станції екстреної медичної допомоги здійснила 304 виїзди, з них 96 – гіпертонічних кризів, 4 – інсульти, 34 – ГРВІ, 4 – пневмоній, 18 – нещасних випадків (на вулиці травмувалося 7 перехожих: переважно переломи нижніх та верхніх кінцівок), 1 – інфаркт міокарду.

ПАЛЬМОВЕ МАСЛО НА ХЛІБ

Як не купити пальмове масло замість справжнього вершкового? Над цим питанням задумується чи не кожна господиня? Але як стверджують експерти, кожна друга пачка масла – фальсифікат, небезпечний для здоров’я.

За інформацією директора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка з 33 проаналізованих зразків вершкового масла українського виробництва 15 є фальсифікатом, а в п’яти з них виявлено кишкову паличку.

«Масло по законодавству має складатися тільки з молочних жирів, тобто з молока. Проте наймасштабніше дослідження масла в минулому році показало, що встановити, що саме додають виробники проблематично. А це означає, що це може бути не лише пальмова олія, але продукти неорганічного походження, – стверджує Олексій Дорошенко. – І додає, що частка домішок в маслі коливається від 20 до 100%, тобто в деякій продукції молоком і не пахне.

Буває і таке, що один і той же виробник один вид продукції випускає якісний, а інший – з порушеннями. Тому порада споживачам: обирайте виробника, якому довіряєте і купуйте постійно саме його продукцію, – порадив експерт.

Згідно із дослідженням, до списку недобросовісних виробників потрапило масло таких торгових марок: масло солодковершкове «Вологодське» 82,5% жиру (ПАТ «Хмельницька маслосиробаза»); масло солодковершкове селянське 72,6% жиру «Ах, Молоко» (ТОВ ОМПК «Славія»; масло солодковершкове «Селянське» 73% жиру (ТОВ «Богодухівський молокозавод»), яке часто реалізується в мережі супермаркетів зі знижкою за ціною спреду; масло солодковершкове селянське 72,6% жиру «Галичина» (ПАТ «Галичина»); масло солодковершкове «Вологодське» 82,5% жиру (ПАТ «Баштанський сирзавод»; масло солодковершкове селянське 72,6% жиру ТМ «Білоцерківське» (ПП «Білоцерківська агропромислова група»), яке користується довірою серед охтирчан; масло солодковершкове селянське 73,0% жиру ТМ «Яготинське» (ПАТ «Яготинський маслозавод»); масло солодко-вершкове селянське 73,0% жиру ТМ «Ферма» (ТОВ «Тера-Фуд»); масло солодковершкове селянське 73,0% жиру ТМ «Звени Гора» (ПАТ «Звенигородський сирокомбінат». Рекламні ролики про останні три позиції зомбують потенційних споживачів, нав’язуючи переконання, що їхня продукція – така як треба. Але ознайомившись із результатами дослідження стало зрозумілим, що така, як треба не споживачам, а виробникам.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: