ТИСК ПІД КОНТРОЛЕМ

2 февраля 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев | №5 (1088)

Відшуміли новорічні і різдвяні свята, сонце пішло на нове коло, а з ним і наше життя. Кожний із нас будує особисті плани на рік, який проходе під знаком Вогняного Півня. В плані здоров’я, як відомо, Півник не вибачить нам байдужого відношення до особистого самопочуття. Головними складовими доброго здоров’я в цьому році будуть традиційні правила: повноцінний відпочинок, правильне харчування та прості фізичні вправи, – стверджує терапевт Ольга Жадан:

- Особливо хотілося б звернутися до людей, які страждають на серцево-судинні захворювання та гіпертонічну хворобу. Якщо на свята Ви дозволили собі дещо розслабитись, інколи забули випити пігулки, які знижують артеріальний тиск або не допускають утворюватись тромбам, то вже пора взяти себе в руки і невідкладно виконувати призначення лікаря.

Якщо ж стан Вашого здоров’я з невідомих причин погіршився: часто болить голова, турбує запаморочення, нудота, неприємні відчуття в ділянці серця, «мушки» перед очима – Вам терміново необхідно звернутися до лікаря та тримати під контролем артеріальний тиск.

Пам’ятайте, що оптимальним артеріальним тиском є 120/80 – мм. рт. ст., нормальним – 120-129/80-84 мм. рт. ст., а 130-139/85-89 мм. рт. ст. – це вже високий артеріальний тиск, що потребує обстеження, корекції способу життя, а можливо і медикаментозного лікування. У хворих, які не знижують артеріальній тиск до нормальних позначок, не контролюють рівень холестерину та глюкози в крові, існує великий ризик враження органів-мішенів: серця, нирок, очей, головного мозку тощо.

Обов’язково на обліку в кардіолога або терапевта повинні бути хворі на гіпертонію, в яких є:

*спадковість, обтяжена по серцево-судинній патології, дисліпідемії та цукровому діабеті;

*наявність в анамнезі цих захворювань та підвищення рівня загального холестерину більше 6,5 ммоль/л. ;

*вік чоловіків більше 55 років, жінок – більше 65 років;

* паління тютюну; *ожиріння, особливо абдомінальний тип (чоловіки – в талії більше 120 см., жінки – більше 88 см. );

* малорухливий спосіб життя.

Необхідно знати, що в лікуванні артеріальної гіпертензії важливе значення мають режим праці і відпочинку, раціональне харчування, здоровий спосіб життя, використання засобів народної медицини, гомеопатії, гірудотерапії, але головним керманичем у лікуванні залишається Ваш добрий лікар, який систематизує всі ці знання і направить їх на збереження Вашого здоров`я.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: