Податкова інформує

5 февраля 2017 | ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев | № 5 (1088)

ЄДИНИЙ ПОДАТОК -2017

Про зміни в податковому законодавстві проінформує начальник Охтирської ОДПІ Юлія Шевченко:


Законом України від 20 грудня 2016 № 1791 встановлено, що з 1 січня 2017 року граничний розмір ставки єдиного податку:
- для першої групиплатників ЄП складає 10 % прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного року, а не мінімальну зарплату, як було раніше. Тобто максимальна сума єдиного податку для 1 групи становить 160 грн. на місяць;
- граничний розмір ставкидля другої групискладає 20 % мінімальної заробітної плати і становить 640 грн. в місяць;
- для третьої групи ЄП ставки складають 3 % (з ПДВ) і 5 % (без ПДВ) доходу;
- для четвертої групи ЄП (сільгоспвиробники) ставки з 1 січня з 1 гектара (у % бази оподаткування) становлять: для ріллі, сіножатей і пасовищ – 0,95; для багаторічних насаджень – 0,57; для земель водного фонду – 2,43; для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту – 6,33.

Адмінпослуги від Охтирської ОДПІ

Центром обслуговування платників Охтирської ОДПІ надається широкий спектр безкоштовних послуг для своїх відвідувачів. Серед них приймання податкової звітності, видача ідентифікаційного номера, довідок тощо. Також для зручності відвідувачів в Центрі функціонує система Wi-Fi.

Громадяни та суб’єкти господарювання, завітавши до інспекції, мають змогу проконсультуватися з тих чи інших питань із кваліфікованими спеціалістами.

Центр обслуговування платників Охтирської ОДПІ знаходиться за адресою: м.Охтирка, вул. Снайпера,3, контактний телефон(05446)-3-14-17.

Припиняєте діяльність? Прозвітуйте

У разі припинення діяльності ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску (далі – Звіт) згідно з додатком 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МФУ 14 квітня 2015 р. №435., із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п.8 розділу ІІІ Порядку №435).

Термін сплати зобов’язань, визначених ФОП або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний» настає у день подання такого Звіту, відповідно єдиний внесок повинен бути сплачений до дати подання Звіту включно.

Крім цього, зняття з обліку ФОП, у тому числі ФОП – платників єдиного податку, здійснюється органами доходів і зборів на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, а осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – за їхньою заявою, після проведення передбачених законодавством перевірок платників, звірення розрахунків та проведення остаточного розрахунку.

Діє електронний кабінет платника податків

Електронний кабінет реалізований у вигляді захищеного Інтернет-порталу для платників податків, робота в якому здійснюється у режимі реального часу та не вимагає використання жодного додаткового програмного забезпечення.

Електронний кабінет працюватиме цілодобово, крім часу, необхідного для проведення технічного обслуговування. Для організації електронного документообігу ст. 45 Податкового Кодексу доповнено п.45.3, згідно якої платник податків, зобов’язаний під час обрання способу взаємодії в електронному вигляді, повідомити контролюючому органу свою електронну адресу шляхом внесення цієї інформації до своїх облікових даних через електронний кабінет.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: