Як держава дбає про атовців

5 февраля 2017 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | 1 комментарий | № 5 (1088)

Про основні права та пільги, які передбачено чинним законодавством для учасників АТО, інформує юрист Богдан Саєнко:


- Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», передбачено, що учасники бойових дій, у т.ч. учасники АТО, мають право на 75-процентну знижку оплати за користування комунальними послугами.

Для отримання пільг на оплату ЖКП учаснику АТО необхідно перебувати на обліку в управлінні соцзахисту населення за місцем проживання, так як в Україні ведеться Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, що мають право на пільги.

Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. м. опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати та додатково 10,5 кв. м. на сім’ю.

У деяких випадках, крім управління соціального захисту населення, учаснику АТО для отримання вищезазначеної знижки необхідно звернутися безпосередньо до надавача житлово – комунальних послуг із наступним пакетом документів: копії посвідчення учасника бойових дій; копії паспорта; копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей пільговика та ін.

Відповідно до ст. 12 підп. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасники АТО та їх сім’ї мають право перебувати на обліку на першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

У випадку неможливості першочергового забезпечення жилою площею учасники АТО мають право на грошову компенсацію взамін на квадратні метри, що передбачено постановою КМУ від 2 вересня 2015р. № 728 та постановою КМУ № 183 від 18 березня 2016 р.

Один із видів одноразової грошової допомоги учасникам АТО призначається і виплачується згідно з постановою КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві» № 975 від 25 грудня 2013 р. Про умови та розміри виплати грошової допомоги читайте на сайті газети «Роксолана».

У випадку необхідності за консультацією та правовою допомогою звертайтеся до юриста за адресою: м. Охтирка, пров. Матяша, 7, мобільний тел.: (099)-07-66-334.

 

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Витирани,начувайтесь.За вбивства спiвгромадян i за наймитство будете вiдповiдати.По чинному карному законодавству

Добавить комментарий

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: