НА ЛІКАРНІ У ВИСОКОМУ КРАПКИ НЕ ПОСТАВИЛИ

10 февраля 2017 | НОВИНИ | 1 комментарий | №6 (1089)

Тема засідання постійної комісії обласної ради – психлікарня

На порядку денному засідання постійної комісії обласної ради з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства стояли питання, що останнім часом не залишають байдужими, певно, переважну більшість мешканців області.

Насамперед йшлося про ситуацію, що склалася в ІІ обласній психлікарні, місцем прописки якої є Охтирський район. У січні там сталася надзвичайна ситуація через порив системи опалення, що згідно з листом голови Сумської ОДА до обласної ради й призвело «до створення загрози здоров’ю та життю пацієнтів лікарні, які перебували на стаціонарному лікуванні у закладі». Через ЗМІ інформація про інцидент була поширена на всю країну. Однак, як з’ясувалося, ситуація не однозначна. Тому депутати обласної ради насамперед профільної комісії не могли залишитися осторонь проблеми, одразу ж виїхали на місце, заручившись думкою спеціалістів та експертів. Крім того, вирішили розібратися якомога об’єктивніше на засіданні комісії, яка опікується питаннями охорони здоров’я, отримавши кілька звернень: від головного лікаря ІІ психлікарні Лілії Неофітної, від Сумської ОДА, від громади Височанської сільської ради та працівників медзакладу.

Головний лікар обласної спеціалізованої психіатричної лікарні №2 Лілія Неофітна і в листі, і в усному виступі на комісії просить «створити депутатську комісію з проведення розслідування випадку намагання працівниками управління охорони здоров’я ОДА без попереднього детального вивчення ситуації в закладі, без згоди хворих здійснити їх вивезення» в Ромни.

Лілія Неофітна

Наразі на Сумщині функціонує 4 психоневрологічні диспансери, деякі з них свого часу були створені штучно. На їх утримання область витрачає 84 мільйони гривень в рік. Для порівняння на утримання Сумської обласної лікарні, де лікується вся область, припадає 85 мільйонів на рік, оприлюднив інформацію керівник медичної галузі Сумщини Сергій  Бутенко. За його словами, галузь охорони здоров’я з 2015 року фінансується з державного бюджету і з медичної субвенції. Сума субвенції, а це 1 мільярд 260 мільйонів на всю область, покриває витрати від потреби в галузі охорони здоров’я лише на 30-34%. Із усіх цих коштів 70% іде на заробітну плату, 14% на оплату комунальних послуг, лише «мізер» – на медикаменти і харчування хворих. Влада ніколи не стояла осторонь цих проблем і максимально доповнювала фінансування галузі з бюджетів усіх рівнів. Але у даному випадку йде мова і про ефективні менеджерські підходи щодо цієї лікарні. Завеликі площі лікарняного закладу опалювати дорого. Крім того, величезні кошти витрачаються на заробітну плату персоналу. Адже 350 осіб обслуговували 260 пацієнтів лікарні. «У нас немає мети закрити заклад повністю, – наголосив Бутенко. – Але з наявним фінансовим ресурсом утримувати усі корпуси цієї лікарні – це не державницький підхід. І потребу у такій кількості психіатричних ліжок на Сумщині необхідно терміново переглядати».

Депутат обласної ради Юрій Меєрович, який представляє в обласній раді інтереси охтирської громади, наголосив:

«Необхідно зберегти лікарню, яка обслуговує мешканців Охтирки, Охтирського, Великописарівського, Тростянецького, Краснопільського, Лебединсського районів і навіть міста Суми. І виправити негативну ситуацію, що склалася з медичним обслуговуванням, адже люди там лікуються не тільки добровільно, а й примусово. При цьому не варто забувати, що вони залишаються бути людьми і гідні нормальних побутових умов. А для більш повного і об’єктивного вивчення ситуації члени комісії запропонували звернутися до ОДА з проханням надати інформацію хоча б за п’ять останніх років про фінансово-економічну ситуацію діяльності усіх чотирьох лікарень області подібного профілю. Тому комісія продовжить ретельно і всебічно розбиратися у ситуації – крапку в цій історії ставити ще зарано.

РЕЗОНАНС:

Охтирською місцевою прокуратурою призначено ексгумацію восьми тіл колишніх пацієнтів психлікарні, котрі загадково померли у грудні минулого року. Правоохоронці хочуть з’ясувати причини і обставини цих смертей. Нагадаємо, що одна із хворих загинула від пневмонії, викликаної переохолодженням, у попередньому місяці.

 

 Комментарии (1)

 

  1. Valery пишет:

    Это же сколько цинизма нужно иметь тов. Бутенко! Он считает, что 84 млн это много! Да нужно 84 млрд, 284, 584! Может это на содержание областной больницы выделяется мало средств? Нашел с чем сравнивать! Сравнил бы с финансированием больниц в Израиле, или в Германии. А то сравнил с областной больницей – аж голова закружилась! Ну переведешь ты больницу в Ромны. Завтра что? Тебе сразу же сократят финансирование. А потом куда переводить будешь? В Киев?

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: