ЧИ ВІДШКОДУЄ «УКРНАФТА» ЗБИТКИ?

23 февраля 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев | №8 (1091)

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції в Сумській області Геннадій БАЗАРОВ, вже відомі результати підрахунків  шкоди, завданої витоком нафтопродуктів на території Кардашівської сільради у трьох зафіксованих випадках.

Зокрема, експерти констатували перевищення нафти у грунті на найбільшій земельній ділянці в 400 разів, а присутність хлоридів перевищує норму в 500 разів.

Під час засідання спеціально створеної комісії з питань перевірки фактів забруднення земель на території Охтирського району під час господарської діяльності  НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» оприлюднено  інформацію щодо розміру завданої шкоди: у першому випадку нараховано 226 тис. грн. збитків, у другому – більше 31 тис. і у третьому – більше 7 тис. грн. Крім того,  за результатами перевірки, проведеної за заявою ЗАТ «Райз-Максимко», виявлено забруднення земельної ділянки сільськогосподарського призначення, на якій після руху транспорту        при перевезенні забрудненого  грунту з місця аварії до під’їзної дороги утворився тимчасовий грунтовий шлях. Його загальна площа складає 1710 квадратних метра. Загальний розмір нарахованих збитків у даному випадку складає більше 48 тисяч гривень.

За результатами проведених перевірок видано приписи по усуненню виявлених порушень.  Місцева прокуратура Охтирки на підставі ч.1 ст. 239 ККУ почала кримінальне провадження по відношенню до «Охтирканафтогазу» за фактом забруднення земель з ознаками кримінального правопорушення. Наразі ведуться слідчі дії.

 

 



Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: