ГРАДУС СОЦІАЛЬНОЇ НАПРУГИ

23 февраля 2017 | НОВИНИ | Нет комментариев | №8 (1091)

ХІБА КОРОВАМ ПЛАТЯТЬ МІНІМАЛЬНУ ЗАРПЛАТУ?

З початку року на урядову гарячу лінію та до обласного контактного центру надійшло до 30 звернень від громадян з питань низької закупівельної ціни на молоко. А на території області почалися «молочні бунти» у Серединобудському, Роменському, Конотопському районах, коли люди блокували транспортні засоби молокозбирачів та не пускали їх на територію населених пунктів. Це свідчить про загострення соціальної напруги. З цього приводу у облдержадміністрації відбулася вже не одна нарада з представниками обласних молокозаводів.

«Традиційно поступо везниження цін фіксується навесні, проте цьогоріч з 15 січня закупівельна вартість молока стрімко знизилася з 5 гривень за кілограм до 4 гривень. Така ситуація для січня є нетиповою і незрозумілою, адже відбулося зниження відразу на 25%», – вважає очільник Сумщини Микола КЛОЧКО. Представники молокозаводів у свою чергу пояснюють таку ситуацію ростом транспортних затрат, незручною логістикою, невеликими об’ємами закупівель у населення, зменшенням попиту на готову продукцію та зниженням цін на неї.

І це при  тому, що в області щодня на переробку реалізується 728 тонн молока, із яких 330 тонн – від населення, тобто половину продукції молокозаводи отримують від особистих селянських господарств. Обласна влада озвучила позицію, що немає підстав для різкого зниження закупівельної ціни на молоко і не правильно перекладати всі свої виробничі ризики на населення.

За останньою інформацією з сайту облдержадміністрації,  жителі Роменського району добилися, що окремі підприємства, котрі закуповують молоко у населення, зокрема Ічнянський та Охтирський молокозаводи, підняли ціну на молоко з 4 до 5 гривень за 1 літр. Крім того, селянам доплачуватимуть за жирність, тож на руки люди отримуватимуть до 6 гривень за літр.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: