Оплата праці: Мінімалка-2017

23 февраля 2017 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА, СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ | Нет комментариев | №8 (1091)

Вже ні для кого не секрет, що 3 1 січня 2017 р. прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1600 грн., а мінімальна заробітна плата в місячному розмірі – 3200 грн., у погодинному розмірі – 19,34 грн. Про тонкощі нарахування мінімальної зарплатні нам розповість начальник УПСЗН Охтирської міськради Катерина Сідельник:

- Згідно із змінами законодавства при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:

- доплата за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я;

- доплата за роботу в нічний та надурочний час;

- надбавка за роз’їзний характер роботи;

- премії до святкових і ювілейних дат;

- винагорода за цивільно – правовим договором;

- заробітна плата на роботі за внутрішнім сумісництвом.

Разом  з тим не включаються виплати нараховані за невідпрацьований час:

- відпускні ( у т.ч. компенсації за невикористану відпустку);

- лікарняні ( у т.ч. декретні);

- оплата простою;

- оплата працівникам, які залучаються до виконання державних або громадських обов’язків якщо вони виконуються в робочий час;

- оплата підвищення кваліфікації виходячи із середньої зарплати.

Також, до мінімальної заробітної плати не включаються виплати, що не залежать від виконаної працівником місячної (годинної)  норми праці:

- матеріальна допомога ( на оздоровлення, для вирішення соціально – побутових питань);

- сума вихідної допомоги при припиненні трудового договору;

- індексація заробітної плати.

Такі доплати мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн.).

Якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати, роботодавець зобов’язаний провести доплату до її рівня, яка виплачується щомісячно одночасно із заробітною платою.

Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.

Час простою не з вини працівника оплачується згідно з нормами   ст.113 КЗпП України не нижче двох третин тарифної ставки (окладу) без проведення доплати до рівня мінімальної заробітної плати.

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 28 грудня 2016 р. № 1037 «Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», згідно якої із 1 січня цього року посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються виходячи з посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду, визначеного у  розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня календарного року, який у 2017 році становить1600 грн.

Прикінцевими положеннями Закону  від 6 грудня 2016 р.  № 1774- VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» соціальних партнерів зобов’язано у тримісячний термін привести  норми колективних договорів у відповідність до чинного законодавства.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: