ФОТОРЕПОРТАЖ: МАСЛЯНА

2 марта 2017 | ДОЗВІЛЛЯ | Нет комментариев | №9 (1092)

В суботу 25 лютого на майданчику поблизу «Кнєжі» з самого ранку було людно – охтирчани і гості свята проводжали обридлу  зиму та закликали весну.

Покупці та продавці різноманітного краму з’їхалися з різних куточків  України.  На ярмарку за доброю традицією можна було придбати  домашніх і декоративних птахів і тварин, витвори декоративно-ужиткового мистецтва, продукти харчування, іграшки та сувеніри.

Альона Підтопта сфотографувалася з опудалом, доки його ще не спалили

«Пам’ятаю, що в школі нам розповідали, як раніше українці спалювали опудало і це  сприймалося як урочисте, святкове дійство, яке  супроводжувалося піснями та хороводами, – пригадує шкільну програму Альона Підтопта. – У ритуальному вогнищі прагнули спалити всі старі і непотрібні речі, щоб згодом вони повернулися оновленими і принесли в будинок достаток і процвітання. Ця традиція дійшла і до наших днів. Тому чекатиму кульмінацію свята, доки опудало Масляної не спалять, аби позбавити місто від напастей і бід, а охтирчани отримали гарний врожай».

Дорослі брали участь у змаганнях. Найдосвідченіший учасник, 70-річний Віктор Григорович Сторчак підняв 16-кілограмову гирю 40 раз.

На ярмарку за традицією можна було придбати домашніх і декоративних птахів і тварин, витвори декоративно-ужиткового мистецтва, продукти харчування, іграшки та сувеніри. На виставці-продажу господарі могли обмінятися досвідом та купити кроля-велетня, декоративних та м’ясних голубів, а курей та півнів було стільки, що аж очі розбігалися.

Валерій Білоус отримав диплом за вагомий внесок у справу розведення декоративних голубів

Віктор Прокопишин з красенем-півнем породи Орпінгтон, який важить більше 7 кілограмів – в десятеро більше за свого голосистого родича Кохінхіна.

Галина Копил з мармуровим декоративним Кохінхіном, вага якого складає лише 700грамів

Засновник та незмінний керівник громадської організації «Охтирський міський клуб голубівників-любителів «Сизар» Володимир Моїсеєнко подякував голубівникам Охтирщини за активну участь у щорічній виставці декоративних птахів та за те, що вони разом зі своїми декоративними та співочими птахами створюють для охтирчан та гостей міста справжнє феєричне свято.

На сцені розгорталося театралізоване дійство та лунали українські народні пісні. На майданчику розгулювали полтавські ходулісти та охоче позували для селфі з гостями.

Дмитру Бурєніну сподобалася ідея запросити на свято ходулістів, адже здоровила добре вирізнялися із натовпу та привертали увагу гостей Масниці.

Гості свята смакували млинцями з різними начинками. Також користувалися попитом вареники, шашлик та плов з тандиру (від авт.: тандир – піч-жаровня, мангал особливої кулястої або глечикоподібної форми, який використовується корінними мешканцями Азії для приготування різноманітної їжі). Кухар кафе «Дворик» пригощав гостей свята надзвичайно смачним пловом та хлібом з тандиру. Якщо ви не встигли посмакувати справжнім східним пловом, то завітайте до кафе «Дворик» за адресою: м. Охтирка, площа Соборна, 2.

Свято відвідала Олена Кириченко

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: